Mea Moodi
Mea Moodi
Näpitsen praktilisel eesmärgil ja et omamoodi oleks. Ja siis veel hingerahu pärast... .
31 Mai 2013
MAI - KAKS TEHNIKAT KOOSViimasel minutil minult siis maikuu töö. No ei ole aega mais õhtuti sohval end soojendada ja vardaid või nöela käes hoida. Koguaeg on igasusgused piknikud või lõpetamised või nendeks ette valmistumised. Niisiis seekord tõesti viimasel minutil.

Minult tuleb selle kuu tööks suvine kott. Õmmeldud linasest kardinakanga ülejäägist, sealt ka see punane kant koti põhjale. Lõige on väga lihtne. Lihtsad kandilised tükid. Samast kangast pael koti kokkutõmbamiseks üleval ääres. Ka vooder on samast kangast, mõne taskuga sees.

Tikand on mõnede värvimuudatustega "Eesti rahvarõivaste" raamatust põlletikandi motiiv, vist oli Kuusalu naine.Tikandiga sai vähe nalja ka. Nimelt üks õhtu kui tikkimise käsile võtsin siis avastasin, et tikandimuster näeb kuidagi kummaline välja. Olin selle ju eelmisel õhtul peale joonistanud. Et kuidas ma siis ei näinud, et asi kuidagi ühe külje peale ära vajub ja need lehed seal ka üldse üldise mustriga nagu kokku ei passi. Uurin ja puurin ja järsku silmanurgast näen, et tütre nägu natsa nagu ka kummaline. No kas sina siis oled minu mustrit täiendanud. Jah muidugi. Tema jah. No kuidas ma selle tema joonistatud asjanduse sealt maha saan. Pesta ei taha ja kustutada ka ei andnud. Kaasa siis mainis, et noh eks sa pead selle mustri ka ikka peale tikkima. Ja no ega siis midagi , tikkisingi. Jäi sellineMõnusat suve algust teile kõigile!
Mea posted @ 18:15 - Link - kommentaarid (7)
184480 Vaadanud