Mea Moodi
Mea Moodi
Näpitsen praktilisel eesmärgil ja et omamoodi oleks. Ja siis veel hingerahu pärast... .
21 September 2014
SIIL UDUS...

... oleks minu hommikuse pildistamise tulemuseks saanud, sest udu oli korralik. Aga päeva peale tuli päike välja ja sessioon sai kena. Siis nimelt päikeseline siil. Õigemini minu siiliga kott.

Korjasin peale lõunat kimbu lilli ka. Kõike ilusat mida võtta oli. Sai kena puketike köögilauale. Ja ega tea võibolla jäigi viimaseks kimbuks sel sügisel. Nüüd lahistab akna taga vihma. Ja külmaks pidi ka minema.Mõnusat sügist! (Soovin nii iseendale kui ka teile, lootuses, et see sügis tõesti mõnus olema saab. )

Mea posted @ 18:57 - Link - kommentaarid (9)
09 September 2014
PLOOMIMAHL...

... on meie peres populaarne. Lastele väga maitseb ja mulle muidugi endale ka. Alati Eestis kodus käies ostame Rootsi seda kaasa, kuna samaväärset siit pole leidnud. Aga ükspäev on ta siiski jälle otsas.
Paar aastat tagasi kui meie ploomipuu marju täis oli ja need enamikus ühe päevaga alla rabisesid, tuli mõte, et äkki teeks ise natuke mahla. Võtsin tühja mahlapaki ja arvestasin koostisained umbkaudu välja. Pakil ju koostisosad tihti protsentuaalselt peale ilusasti trükitud. Retsept sai selline:

1 l puhastatud ploome (poolitatud, kivita)
1,5 l vett
2 - 2,5 dl suhkrut
Natuke sidrunihapet või 1 dl punaseid sõstraid

Keeda vees ploomid pehmeks. Sõstrad pigista sõela pealt ploomikeedu sisse. Purusta ploomid nuimiksriga ja lisa mahlale suhkur. Keeda natuke. Vajadusel vala mahl läbi sõela.

Mahla saab u. 2 liitrit. See on kohe joomiseks ja mitte säilitamiseks. Aga arvan, et kinnises pudelis või kannus peaks see mahl külmkapis ikka mõne nädala seisma.Niipalju siis "näputööd" selleks korraks.

Mea posted @ 12:33 - Link - kommentaarid (1)
184475 Vaadanud