Mea Moodi
Mea Moodi
Näpitsen praktilisel eesmärgil ja et omamoodi oleks. Ja siis veel hingerahu pärast... .
27 September 2010
EHTED?!

Olen omale kunagi öelnud, et ma ennast ehtetegemise maailmale ei tutvusta s.t. ehteid tegema ei hakka. Väga tublisid ehtemeistreid on ii palju ja hirmus ilusaid ehteid ka väga palju. Minu jaoks peab ehe omajagu kallis olema (mötlen siinkohal väärtust). Tahan omale ainult sellist,mis on töesti ilus. Ehe peab olema nagu unistus, mida ykskord tahta vöi selle jaoks peab veelnii- ja naa kaua raha korjama.

Aga ykspäev tekkis mu pääkeses väike idee ja sellest enam lahti ei saand. Pidin selle lihtsalt teoks tegema. Idee kujunes päriselt selliseks:Roosid ja lehed on mulineest heegeldatud. Kaunistuseks möned pärlid ja ketijupike. Köik see on mustale sametpaelale ömmeldud.Selline siis minu ehtealgatus. Uut mötet veel peas ei ole. Ei teagi kas järge tuleb... .
Mea posted @ 18:37 - Link - kommentaarid (7)
18 September 2010
SYGIS KÄES...

... ja sellega kaasnevad igasugused "peab"tegemise asjad. Sokid ja sussid ja ... seekord siis sussid. Minnale. Kootud ja villased.
Sussipealne on ripskoes kootud ja pöhjad yhekordse sambaga heegeldatud.
Siin on tykid enne kokku ömblemist.Kaunistuseks heegeldatud lilled ja puust pärlid, Minna karbist.Sussid said natuke suured. Ei pysinud jalas. Panin kummi sisse. Tegin asja vähe moodsamaks plastmassist "kumminuppudega".Nyyd saab sussid ka nagisse riputada.

Mea posted @ 18:25 - Link - kommentaarid (6)
12 September 2010
REEDEHOMMIKUL...

...teatas poja hommikusöögi ajal, et tema t-särgiga enam kooli ei taha minna, ta tahab nyyd ka pikemat varrukat. Kylm pidavat olema. Emainstinkt löi mu peas punase tulena vilkuma: issver lapsel on kylm!
Läksin siis kapi kallale. Seal sai kuri töde ilmsiks. Ainult yks pika varrukaga t-särk meil ongi. Selle saime vanaemalt suvel kingiks. On suur hunnik lyhikese varrukaga t-särke ja teine hunnik pikaga. Aga need pikad varrukad pole ju yldse pikad enam. Kah lyhikesed teised, eelmisest talvest. Poja on aga suvega niin pikaks veninud.
Ok, tänaseks on ju särk olemas aga järgmiseks päevaks pole yhtegi. Seisin siis seal hunnikute ees ja äkki tuli hea möte.
Vötsin yhe Maxi lemmikuma suvise lyhikese varrukaga särgi ja yhe eelmisest talvest lyhikeseks jäänud, pikaga.Löikasin pikad varrukad särgilt maha ja ömblesin lyhikestele varrukatele otsa.Kokku ömblesin kolm "uut" pika varrukaga särki. Poja ainult muretses, et ta äkki tahab järgmisel suvel oma lemmikut lyhikese varrukatega särki tagasi. No ma siis lohutasin, et eks ma siis haruta jälle varrukad maha.

Mötlesin, et nyyd kooli ja lasteaia alguses ikka emadel nende riietega muret, jälle on nii palju uusi asju vaja. Siis on ju ikka hea kui miskit moodi vana ära kasutada saab. Tahtsin lihtsalt head mötet jagada.Mea posted @ 14:08 - Link - kommentaarid (15)
09 September 2010
MINU SUVETÖÖ ON VALMIS!Soh, valmis löpuks!
Pean ytlema, et värvid punane ja kollane kui sellised on mulle mitte midagi ytlevad. Nad ei tekita minus mingit "kreatiivset tunnet". Minu blogi kruttides leiab siit kyll ka möne punase vöi kollase asjakese. Aga nende "tekitamisel" pole ma lähtunud värvist. Nad on oma algse mötte millestki muust saanud.
Nyyd aga asja juurde!
Yhes maikuu postituses kirjutasin väikesest reliikviast, mis on kaua meie kodus kapi peal ehteks olnud.
Selline:Olen ammu tahtnud ise sellist teha proovida. Nyyd siis vötsin käsile. Pealtnäha lihte ja väike asjake. Ei peaks kaua aega vötma. Aga vöttis. Juba see tooriku enese tegemine vöttis nii palju aega ja kannatust, et asi sai ausalt öeldes paar korda nurka visatud. Löpuks sain kuidagi moodi teisele riide peale ja kortsud-krooked "ära kaotatud".
Pärleid peale ömblema hakates tuli uus yllatus. Nimelt minu pärlid olid hoopis suuremad kui päris asjakesel. Nii, et "tikand" sai veidi ebayhtlane. Noh pole viga.
Siin ta on, minu PUNANE. (Esimene - plaan on yks veel teha, öigete pärlitega).Pöhi on kaetud hallikasrohelise linase riidega ja "jalgadeks" suuremad pärlid.Löpetuseks natuke uhkustust!


Mea posted @ 11:19 - Link - kommentaarid (19)
01 September 2010
ESIMENE SEPTEMBER

Köik köik on uus septembrikuus!
On kyll. Minu jaoks on alati olnud. On ka nyyd, kui enam ise koolis ei käi. Aga see puhta lehe keeramise tunne ja röömus jällenägemine pärast "pikka" suve on ja jääb alati.
Poja läks sel sygisel esimesse klassi. See on nagu uue ajastu algus kui esimene laps kooli läheb.

Ja astrid. Esimene september ja astrid - need nagu kohe kuuluvad kokku.Aga mina olen hakkama saanud ka millegi uuega. Nimelt olen uut blogi looma hakanud. Nimi pandud ja väljanägemine paigas.
Miks?
Töökaaslased siin pool on huvituma hakanud, mida ma seal ikka kirjutan. Pilte saab ju vaadata aga kirjast aru ei saa.
Mötlesin siis, et loon sellise kakskeelse uue blogi ja kolin teise koha pääle. Aga näe ei saand. Teie seltsis on siin nii tore, ei saa kohe seda paika jätta. Nii tegin siis uue blogi ja ainult rootsi keelse. Sisu saab mölemas samalaadene olema.
Eks näis mis sest uuest saab.

Ja siin minu suured sygisesed lemmikudKena sygise algust teile köigile!
Hmmm... aga kolletuvaid lehti ma veel kyll puudel pole näinud... ?

Mea posted @ 14:19 - Link - kommentaarid (7)
184408 Vaadanud