Mea Moodi
Mea Moodi
Näpitsen praktilisel eesmärgil ja et omamoodi oleks. Ja siis veel hingerahu pärast... .
31 Mai 2013
MAI - KAKS TEHNIKAT KOOSViimasel minutil minult siis maikuu töö. No ei ole aega mais õhtuti sohval end soojendada ja vardaid või nöela käes hoida. Koguaeg on igasusgused piknikud või lõpetamised või nendeks ette valmistumised. Niisiis seekord tõesti viimasel minutil.

Minult tuleb selle kuu tööks suvine kott. Õmmeldud linasest kardinakanga ülejäägist, sealt ka see punane kant koti põhjale. Lõige on väga lihtne. Lihtsad kandilised tükid. Samast kangast pael koti kokkutõmbamiseks üleval ääres. Ka vooder on samast kangast, mõne taskuga sees.

Tikand on mõnede värvimuudatustega "Eesti rahvarõivaste" raamatust põlletikandi motiiv, vist oli Kuusalu naine.Tikandiga sai vähe nalja ka. Nimelt üks õhtu kui tikkimise käsile võtsin siis avastasin, et tikandimuster näeb kuidagi kummaline välja. Olin selle ju eelmisel õhtul peale joonistanud. Et kuidas ma siis ei näinud, et asi kuidagi ühe külje peale ära vajub ja need lehed seal ka üldse üldise mustriga nagu kokku ei passi. Uurin ja puurin ja järsku silmanurgast näen, et tütre nägu natsa nagu ka kummaline. No kas sina siis oled minu mustrit täiendanud. Jah muidugi. Tema jah. No kuidas ma selle tema joonistatud asjanduse sealt maha saan. Pesta ei taha ja kustutada ka ei andnud. Kaasa siis mainis, et noh eks sa pead selle mustri ka ikka peale tikkima. Ja no ega siis midagi , tikkisingi. Jäi sellineMõnusat suve algust teile kõigile!
Mea posted @ 18:15 - Link - kommentaarid (7)
10 Mai 2013
TEINE KELL

Nüüd siis teise kella juurde.
Kuna eelmine kolis pesuruumi, siis kööki oli uut vaja. Otsisin pikalt neti avarustest. Leidsin ka. Päris mitu, mida oleks tahtnud, aga ostmiseni ikka ei jõudnud. Järsku tuli meelde, et mul üks "igav" kell ju veel kapis seismas. Oot-oot, äkki saab sellest asja. No nii kauaks kui uue ostab.Idee sai tegelikult lihtne. Tapetseerisin selle "puise"osa lihtsalt üle. Olime ju kööki ühte seina kirju tapeedi pannud. Seesama sai kella peale kah. Ääre värvisin valgeks ja oligi valmis.

Rohkem selliseid "igavaid" kelli mul pole. Kahjuks või õnneks.
Mea posted @ 17:20 - Link - kommentaarid (6)
04 Mai 2013
IGAVAD KELLAD
ESIMENE KELLMeie vana köögi kell. Köök sai uue näo ja see kell kolis pesuruumi minu õmbluslaua kohale, seinale. No sinna ruumi "kolivad" ikka meie kodus vanad asjad, mis on lihtsalt igavad ja mille asemele tahaks uue osta. No nagu see meie tänapäeva ühiskonna viga on, et asjad ei saa vanaks ja ei lähe katki, enne kui nende asemele tahame uued osta. Need tunduvad lihtsalt igavad.
Nojah ja siis rippus see äkitselt minu õmblusnurgas. Kuna kell oli nagu taldrik siis mõtlesin igavale valgele taldrikule lilled serva maalida. Idee sain SIIT . Mustrit lihtsalt maha ei joonistanud, kasutasin rohkem ideena ja inspiratsioonina, vaba käe jaoks. No ja kell sai siis selline:Mea posted @ 17:18 - Link - kommentaarid (9)
184390 Vaadanud