Mea Moodi
Mea Moodi
Näpitsen praktilisel eesmärgil ja et omamoodi oleks. Ja siis veel hingerahu pärast... .
25 Mai 2010
VÄIKE LEID

See väike ilus asjake on alati meie kodus olnud. Nii kaua kui ennast mäletan. Nöelapadi.Kes selle nyyd täpselt teinud on, seda ei mäletagi. Pean ema käest uuesti järele pärima.Möni aeg tagasi avastasin selle peene iluduse enese jaoks uuesti. Nagu röömus jällenägemine vöi nii. Proovisin seda puhastada ja pärleid särama saada. Peas on ka väike ideekene tekkinud, et tahaks ikka ise sellist proovida teha. Eks näis.
Siinkohal mötlesin, et kui selline asjake minu kodus on, äkki on kellegi teise koduski. Eestis on ta ju valmis kunagi saanud. Äkki oli miskil ajal moeasjakeseks, mis igal asjalikul nöelte omanikul ömbluslaual pidi seisma. Tubliduse näitamiseks vöi nii.
Tore oleks teada!

Löpetuseks yks väike "maitseproov" minu kevadtööst.Ei saa, ega saa teine valmis. Aiatöö on köikse aja vötnud.
Mea posted @ 12:08 - Link - kommentaarid (7)
08 Mai 2010
VÄIKE HALL KLEIT,
selles tänases nii hallis päevas... .

Selle töö vöib "löpuks ometi valmis saanud tööde" sildi alla riputada.
Kleidi esitykki hakkasin vähemalt kymme aastat tagasi heegeldama. Alguses oli möttes valge puuvillane suvepluus. Aga nyyd sai sellest hoopis hall linane kleit. Kymne aastaga vöib paljugi muutuda... .
Heegeldamiseks olen kasutanud kahekordset vana puuvillast niiti, millega "vanasti" masinal sai ömmeldud ja kövasti kirutud kui niit plaks ja plaks masina all katki läks. Ju siis polnud heegelniiti tol hetlkel käe pärast.
Mustrist ei mäleta ma ka midagi. Arvatavasti pärineb see mingilt vanemalt käsitöölehelt. Pool oli valmis heegeldatud kui asja uuesti käsile vötsin. Teise poole heegeldasin esimese järgi.
Kleidi pöhimaterjaliks on öhem linane riie. Ömblused tikkisin eelpistes yle, jäi natuke toredam.Tagaosa


Pael seljaosal, eelpistes yle tikitud


Krooge seljatyki allääres


Nojah, jään siis päikest ja suve ootama.
Täna ei paista seda kyll kusagilt.
Mea posted @ 13:34 - Link - kommentaarid (14)
184408 Vaadanud