Mea Moodi
Mea Moodi
Näpitsen praktilisel eesmärgil ja et omamoodi oleks. Ja siis veel hingerahu pärast... .
19 Juuli 2010
VEIDIKE RANNAKUNSTI...

... on täna minu postituses. Eile öhtul hilja saabusime oma nädalaselt reisilt tagasi, koju. Olime Taanis yhel saarel läänerannikul, Fanöl.
Saar tuulte ja tormide vallas. Nii ta oli just sel nädalal kui meie seal olime. Saime kuuma päikest, vihma, tuult, ägedalt äikest ja jälle päikest. Tore nädal oli.
Enamuse ajast veetsime rannal. Sellist randa pole ma enne näind. Mitusada meetrit lai, valgeid merekarpe täis, mida vesi pidevalt rannale löi, vesi soe nagu supp, hoolimata ilmast. Ja hoolimata ilmast olime me seal. Selleks me ju sinna olime söitnud.
Nyyd aga veidi rannakunsti. Tuule ja tormiga seal just pikutada ei tahtnud. Tuli muud teha.

Liivalt leidsime ka mingeid väga imelikke piklikke teokarpe. Nendega sai tähti kokku panna.

Ja lapsed said muidugi iga ilmaga vette. Siin tuuline Minna.Aga siin, kodus on ikka stabiilselt kuum. Yleeile tuli kaks tilka. Muru maja ymbert on pruuniks ja kröbedaks kuivanud. Tuleks nyyd vihma ka siia poole!
Mea posted @ 12:43 - Link - kommentaarid (9)
01 Juuli 2010
NATUKE SITSI, NATUKE PITSI...

..., paar tundi siristamist ja ongi sitsikleit valmis. Nagu "vanasti".
Ykspäev sorisin kapis ja leidsin yhe sitsityki. No mis sest saaks... ?
Seeliku saaks vöi lyhikeste varrukatega pluusi... vöi kleidi. Muidugi kleidi. Sitsikleidi. Nii nostalgiliseks ajas. Otse loomulikult on mul sitsikleiti vaja. Ja karbist leidsin nailonpitsi kah. Mulle tegelikult nailonpits ei meeldi. Aga "vanasti" polnd ju valida. Sitast tehti ikka saia. Ma siis sellepärast vötsin ka nailonpitsi. (Noh mitte just selle sitast saia tegemise pärast, aga just selle nostalgilise tunde päras.)

Tegelikult on kummaline, et "vanasti" ömmeldi ja kooti-heegeldati sellepärast, et asju polnud saada ja et odavamalt läbi ajaks. Sest materjal ei maksnud ju eriti midagi valmis asjade körval. Aga nyyd on kallim ise teha kui valmis asjad osta, sest materjal on kallis. Et ise teha, peab peale maksma. Nii, et kallid Isetegijad peavad oma hobi luksuseks pidama.
Muidugi kui midagi "vanasti" muretsetust veel midagi kapis seismas ei ole.

Aga nyyd siis kleidi juurde. Pojaraas aitas mul minust pilti teha.


Löige on enda oma, yhe vana särkpluusi järgi löigatud.
Seljal on lukk. (Lukku vist "vanasti" sitskleidi peale ei raisatud. Aga mina nyyd raiskan.)
Vöö käib nööbiga eest.
Mea posted @ 14:42 - Link - kommentaarid (13)
184471 Vaadanud