Mea Moodi
Mea Moodi
Näpitsen praktilisel eesmärgil ja et omamoodi oleks. Ja siis veel hingerahu pärast... .
24 Juuli 2009

MAXI KARDIN

See töö siis "Pöneva lapitöö" alla. Lähtusin selle tööga suuresti sönast "pönev". Töö on valminud minu ja mu
6-aastase poja koostööna. Tema joonistas ja mina ömblesin. Olen seda mötet kaua peas kandnud, et laste joonistusi ömblusse panna. Nyyd siis oli öige aeg.

Siin on siis uhke kunstiline toimetaja - disainer.Kardin on ömmeldud aplikatsiooni tehnikas. Poja joonistused on origoinaal-suuruses peale kopeeritud, välja arvatud merihobu. Seda pidime natuke suurendama sest originaal oli väga pisike.
Kaladele oli kindlalt ka soomust peale vaja, niisiis kasutasime litreid. Alguses oli möte vaid höbedasi kasutada aga poja arvates tuli ikka värvilist siia ja teisale peale ömmelda.

Siin siis erinevad kalad.
Köigepealt "Emme". Maimud köhus.See on haj, suurte hammastega.Merihobu kivide ja yhe suure veetaimega.Ja löpetuseks kalaema poegadega ja teod kivil.See on siis minu lapitöö "pönev pool". Klassikaline osa on teostusel.
Mea posted @ 11:05 - Link - kommentaarid (12)
16 Juuli 2009
GOTLAND - minu suur armastus...

Olime nädala perega Gotlandil puhkamas. Nyyd siis jälle kodus, aga väike igatsusekidu jäi sisse kipitama. Nii, et sinna tuleb möne aasta pärast tagasi söita.
Iga eestlane peaks end Gotlandil kodusena tundma. Madal maa. Rannaäärsed kiviklibused ja kadakased nagu Saaremaal. Ja siis need lambad. Neid on köik teeäärsed karjamaad täis.Ilmad just eriti ilusad polnud. Saime tuult, natuke vihma. Päikest. Ja jälle tuult.
Aga tore oli. Mönus. Gotlandil on alati mönus.
Öhtuti kui lapsed voodis, sain käsitöödki teha. Yks vana - kymne aasta tagune löpetamata töö sai valmis. (Sellest hiljem).
Mul pojaga koostöös valmiv lapitööprojekt sai ka valmis plaanitud.Siin on minu ostmised Gotlandilt:
Kotike kraasimata lambavilla lastele jöuluaegseks päkapiku meisterduseks.
Linane linikuriie.
Ja yks vana käsitööleht hardangeri mustritega. Selle leidsin yhest tee äärsest vanakraami poest. Hardangerit sai kooliajal natuke näpitsetud. Aga himu on alles. Tahaks uuesti proovida.

Löpetuseks natuke lilleilu kiviselt ja tuuliselt hallilt rannalt.Kena edaspidist mönusat suve!
Mea posted @ 11:47 - Link - kommentaarid (4)
184480 Vaadanud