Mea Moodi
Mea Moodi
Näpitsen praktilisel eesmärgil ja et omamoodi oleks. Ja siis veel hingerahu pärast... .
31 Jaanuar 2010
TÄNASEST KESKEALINE...
Isa ytles nii, kui helistas ja önne soovis.

Jah, ega ma vanust ei karda, kirjutan rahulikult uueks numbriks 35 ja nimetan end siis keskealiseks . Olen aastatega saanud kindlustunde eneses ja kogemustepagasi, mis on kulda väärt ja aina väärtuslikumaks muutub.
Olen tänasest päevast kogunud kokku heledad hetked. Ja igale meelel sain midagi.

Natuke hingele...


Natuke silmailu...


Natuke sydamele...


Otse loomulikult natuke näppudele...Seda on ju nii palju.
Töökaaslastele pakkusin natuke maiust. Pakun teilegi.


PIDUPÄEVA MAIUS

200 g mandlimassi
20 kuivatatud fiikonit
natuke apelsinimahla
200 g valget shokolaadi
Kaunistuse leiad köögikapisygavustest

Löika fiikonid tykkideks ja lisa mandlimass. Haki köögikombainis, lisa natuke apelsinimahla. Rulli saadud taignast kuulid. Sulata valge shokolaad ja kasta kuulid sellesse. Kaunista oma tahtmist mööda. Pane kylmkappi tahenema.
Valmis!

Kena pyhapäeva öhtut teile köigile!
Mea posted @ 13:28 - Link - kommentaarid (15)
14 Jaanuar 2010
KEVADMÖTTED

Olen mitmetest blogidest siin lugenud, et kevadeigatsus hakkab pääle tulema. Eks mul ka natuke. Aga samas olen lumega praegu väga rahul. Sellist talve mäletan lapsepölvest. Lund ja parajalt mönusat kylma.

Nyyd Eestis kodus aga olles tundus möni hetk päris suviselt. Ema töi ahjupuid kuurist tuppa. Nende vahele oli yks suvine liblikas end talvituma peitnud. Toas soojas ta ilmselt ärkas. Lendles ja laperdas. Poja oli mures, et mis see liblikas nyyd sööb siis. Tegime sydame rahustuseks natuke suhkrulahust.

Aga mina sain endast suvise liblikaga ja päikesega pildi. Päike paistis aknast minu pääle ja siis tuli liblikas laperdades... .

Mea posted @ 19:04 - Link - kommentaarid (11)
10 Jaanuar 2010
HALVAST UNEST PÄÄSTJAD

Poja kurdab viimasel ajal, et halvad unenäod ei lase magada. Juhtusin siis mainima, et olen kusagil mingisuguseid halva une pyydjaid näinud. Sellel järgnes mitu öhtut hädaldamist. Ma polevat ikka veel seda unepyydjat muretsenud.
Kus häda köige suurem seal internet köige lähem (oli vist nii). Sai seekordki sealt avitust. Leidsime pildid ja paar inforeakest. Tööjuhist just mitte aga asjake näis ysna lihtne olevat.

Öige asi pärineb vanadelt indiaanlastelt. See painutatakse pajuoksast millesse punutakse vörk. Sinna jäävad halvad unenäod öeldu kohaselt kinni. Ainsa vöimalusena vörgust läbi pääseda on auguke vörgu keskel. Selle lähedale kinnitati kivi vöi pärl peibutamaks häid unenägusi.
Kaunistuseks kasutati sulgi ja pärleid.

Pajuoksa ma otsima ei läinud, kodus oli traati kah. Linnusulgi kui kaunist kraami ka ei olnud. Vötsime lambavilla. Ja möned pärlid Minna "kallist" purgist. Yhes roosas pärlisydames ja sutsukeses lambavillas peaks ju seda väge ja jöudu kyll sees olema, et halva unega vöidelda.

Ootame, vaatame... .

Head und teile köigile!
Mea posted @ 19:58 - Link - kommentaarid (4)
184408 Vaadanud