Mea Moodi
Mea Moodi
Näpitsen praktilisel eesmärgil ja et omamoodi oleks. Ja siis veel hingerahu pärast... .
03 Detsember 2010
HÄRMATISEGA KLAAS JA LUME"NÕID"

Yks avastus.
Tööl (lasteaias) proovisime lastega soolaveega maalida. Mustale paberile. Lahustasime yhes klaaskausis soola vees ja maalisime. Soola valasime poole kausitäie vee kohta ysna palju. Nii et osa sest ei lahustunudki. Kui töö kuivas siis jäi örn härmatis pildile. Väga kena. Soolveega kausi aga unustasime kapile. Nädalavahetuseks. Esmaspäeval avastasime, et kausi sisse täpselt veepiirile oli tekkinud valge soolarant. Jätsime asja sedapsi, et näha mis edasi saab. Läks veel mitu päeva, vesi aurustus ja sool ronis kausiäärt pidi ylespoole. Möne päeva pärast oli sool yle kausiääre ja kui vesi täielikult kuivanud oli siis oli sool kausis sees ja yle äärte väljaspool. Asi sai nii ilus, panime kaussi kyynla.
Otse loomulikult pidin asja proovima ka kodus. Tulemus sai selline.
Klaaspokaal enne asjatamist.Valmis soolahärmatisega pokaal.Kyynlaga.Ilus eks.
Loomulikult on kindlalt keegi selle avastuse peale varem tulnud ja öpetuse "soolahärmatise" kohta vöib leida siit netiavarustest. Aga mulle oli see yks tore Ahhaa elamus.

Minna oli paar päeva tagasi meisterdamise hoos. Pean lihtsalt pildi tema teosest siia yles panema. Asi sai lahe. Tema tegi nimelt lumememme. Aga minu meelest sai lumenöid. Natsa hirmsa olemisega. Seda ma talle loomulikult ei öelnud. Aga eks igayks näeb asja oma silmadega.Kena nädalavahetust teile köigile!
Mea posted @ 15:26 - Link - kommentaarid (9)
184408 Vaadanud