Mea Moodi
Mea Moodi
Näpitsen praktilisel eesmärgil ja et omamoodi oleks. Ja siis veel hingerahu pärast... .
01 September 2015
TEKSA SEELIK

Selle suve algusest saati valmis olnud ja seega kõik suvereisid korralikult kaasa teinud. Minu seelik, kaasa pükstest. Natuke rahvuslikku kanti.

Mõnusat sügise algust teile ja eriti kooliminejatele.
Mea posted @ 16:49 - Link - kommentaarid (3)
15 Märts 2015
NO TÄITSA UUS KOTT SAI

Sisemisest ilust räägitakse, et olevat tähtis. No ikka on. Aga välimine ilu on ikka ka tähtis. Seekordseks ülesandeks oli siiski seda sisemist ilu luua.
Nimelt minu kallis kott, mis mind mitu aastat korralikult on teeninud ja loodetavasti seda veel mitu aastat ka edasi teeb, lagunes seest ära. Just need väiksemat sorti asjakesed, nagu näiteks huulepulgad, võti jne. kadusid äkki kuhugi ära. Kotti väljast poolt katsudes oleks nad nagu olemas olnud aga käega sees ringi sahistades neid enam seal ei olnud, kuniks ma ükspäev koti voodrist augu leidsin. Ega see vooder suurem asi polnud. Ôhuke ja vilets, kehvalt õmmeldud (mis sa odavalt asjalt ikka tahad paremat loota). Polnud nagu mõtet seda auku kinnigi hakata õmblema, selle kõrvale oleks varsti uus tekkinud.
Otsustasin siis terve voodri uue vastu välja vahetada. Ega masinaga seda koti sisse õmmelda saanudki. Suurem töö tuli käsitsi teha. Aga tulemusega olen igati rahul.

Kott enne...... ja pärast.

Mea posted @ 15:01 - Link - kommentaarid (7)
21 Veebruar 2015
LAPIKOTT

Auku kulutatud teksad, laste väikseks jäänud kootud villane kampsik ja natuke suvist puuvillapitsi. Sellest õmblesin lapitehnikas koti. Sai selline paras tütrele muusikakooli õpiku ja flöödi mahutamiseks. Ja ega rohkem nagu polegi selle koti kohta mainida. Kuis siis seda, et sai see tegemine mõneks kuuks nurka unustatud. Aga Isetegijate Teksaprojekt tõi mu õmblustöö jälle päevavalgele. Nii, et nüüd on kott siis valmis.

Mea posted @ 17:56 - Link - kommentaarid (6)
23 November 2014
SELLE SÜGISE KAMPSUN...

... sai tütrele. Ma pole suur kampsuni kuduja. Pisemaid asju, nagu kindad-sokid saab tihedamini kootud, aga kampsuni kudumine on suurem ettevõtmine. Lihtsalt kaubanduses on väga ilusaid valmis asju suures valikus ja ka hinnad pole hullud. Korralik lõng maksab juba valmis kampsuni hinna. Aga sel korral oli just lõng see mis asja ära otsustas. Nii ilusad värvid, ei saanud üle ega ümber. Lõngaks DROPS Delight.
Kuna lõng oli värviline siis erilist mustrit kampsun ei saanud. Kudusin ülemise otsa lihtsalt pahempidises koes. Alläär ja varuka otsad said ripskoes. Kaeluses on pahempidises koes väike rullkant. Nööpideks pärlid.Tegelikult on nüüd nii isu endale ka samasugune kududa. Võibolla siiski mõnes muus toonis.
Aga tean ka, et ega nüüd sellist asja enam ei jõua. Jõuluaeg läheneb ja siis on hoopis teised tegemised.
Võibolla siis järgmisel aastal.

Mea posted @ 18:10 - Link - kommentaarid (5)
31 Oktoober 2014
HALLOWEEN

Ma ei tea kuidas Eestis on aga siin Rootsis hakkab Halloweenist õige suur "püha" saama. Eks kaubandusel ole selles suurim osa, sest poed on teemakohast kaupa täis ja lastega sellest päris mööda minna ei saa. Lisaks tondihilpudega enese ehtimine ja naabri ukse taga kommi norimine. Katri ja Marti siin ju ei joosta. Kahjuks.
Nii siis meiegi peres. Paar õhtut-ööd läheb ikka enne püha lastele kostüümide valimistamiseks.
Tütrele õmblesin nõiakleidi.Jah, nali naljaks aga nädalavehetusel tuleb tõsistemate asjadega tegeleda. Hingede pühal surnuaeda küünlaid süütama minna ja kirikus kooriga laulda. Mõnus nädalavahetus!

Olgu Teilgi see kena ja küünlavalguseline!
Mea posted @ 17:55 - Link - kommentaarid (1)
13 Oktoober 2014
SÜGISKARDIN

Suvine kardin saab köögis meil tavaliselt välja vahetatud jõulukardina vastu. Aga nüüd võib nende kahe vahele üles riputada ka sügiskardina.
See kardin valmis nimelt koostöös mu enese tütrega. Metsa jalutuskäigult korjasime kaasa mõned kenad puulehed. Kodu poole teel tuli mõte, et prooviks nendega trükki kanga peale teha. Kapis ju terve karp tekstiili värve. Vanad juba aga ehk kõlbavad. Kardina mõtet alguses küll ei olnud. Otsisin ühe riideriba välja. Tahtsime lihtsalt proovida. Kui asi valmis sai siis hakkasime vaatama, et kui selle sama riideriba pooleks lõigata siis saab kaks pikka rida puulehti. Mul tuli järsku meelde, et kapis on kaks rohelist, ühevärvilist, igavat kardinat seismas, sinna peale saaks puulehtedega kangaribad õmmelda.
No ja siis saimegi kaks uut kardinat. Kööki. Kenad said

Mea posted @ 17:06 - Link - kommentaarid (10)
21 September 2014
SIIL UDUS...

... oleks minu hommikuse pildistamise tulemuseks saanud, sest udu oli korralik. Aga päeva peale tuli päike välja ja sessioon sai kena. Siis nimelt päikeseline siil. Õigemini minu siiliga kott.

Korjasin peale lõunat kimbu lilli ka. Kõike ilusat mida võtta oli. Sai kena puketike köögilauale. Ja ega tea võibolla jäigi viimaseks kimbuks sel sügisel. Nüüd lahistab akna taga vihma. Ja külmaks pidi ka minema.Mõnusat sügist! (Soovin nii iseendale kui ka teile, lootuses, et see sügis tõesti mõnus olema saab. )

Mea posted @ 18:57 - Link - kommentaarid (9)
09 September 2014
PLOOMIMAHL...

... on meie peres populaarne. Lastele väga maitseb ja mulle muidugi endale ka. Alati Eestis kodus käies ostame Rootsi seda kaasa, kuna samaväärset siit pole leidnud. Aga ükspäev on ta siiski jälle otsas.
Paar aastat tagasi kui meie ploomipuu marju täis oli ja need enamikus ühe päevaga alla rabisesid, tuli mõte, et äkki teeks ise natuke mahla. Võtsin tühja mahlapaki ja arvestasin koostisained umbkaudu välja. Pakil ju koostisosad tihti protsentuaalselt peale ilusasti trükitud. Retsept sai selline:

1 l puhastatud ploome (poolitatud, kivita)
1,5 l vett
2 - 2,5 dl suhkrut
Natuke sidrunihapet või 1 dl punaseid sõstraid

Keeda vees ploomid pehmeks. Sõstrad pigista sõela pealt ploomikeedu sisse. Purusta ploomid nuimiksriga ja lisa mahlale suhkur. Keeda natuke. Vajadusel vala mahl läbi sõela.

Mahla saab u. 2 liitrit. See on kohe joomiseks ja mitte säilitamiseks. Aga arvan, et kinnises pudelis või kannus peaks see mahl külmkapis ikka mõne nädala seisma.Niipalju siis "näputööd" selleks korraks.

Mea posted @ 12:33 - Link - kommentaarid (1)
24 August 2014
PUHKUS LÄBI...

... ja tuleb jälle näppudel käija lasta. No ega just pea aga isu jälle kallal.
Ka siia on tore uuesti sisse piiluda. Põnevaid ideid ja toredaid tegemisi Teil käsil.

Suve alustuseks tegin õmblustööd. Olin ju endale overlock masina muretsenud, mõned toredad kangajupid ostnud. Tütrele õmblesin suvise komplekti. See koosnes püks-särgist (no tegelikult ei teagi mis nimetust selline ese võiks kanda) ja pükstest. Tütar tahtis samu riideid mis kangamüügi ajakirjas pildil. Lõikeid küll ei ostnud, need võtsin vanade riiete pealt. Aga kangas sai sama.


Mea posted @ 11:54 - Link - kommentaarid (5)
16 Märts 2014
JUBA LINNUKESED...

On tõesti linnukesed laulmas ja pungad okstel punnitamas. Tumelillad priimula õied on peenral risu sees nagu väikesed silmad päikest imetlemas ja märtsikellukesed rõõmsalt kevadele kaasa noogutamas.
Selle talve kindad on kootud ja enam uusi käsile küll ei viitsi võtta. Lõnga võiks ju näpu vahelt läbi libistada aga nüüd tahaks puuvillasemat lõnga kena suvepluusi tarvis. Kuid seda kahjuks pole.
Seevastu on õmblusmasinad nurgast välja tiritud ja ootavad värskeid kangaid. Ideid peas on palju aga eks seda ole pärast näha mis teoks saab ja mis ainult mõtteks jääb.

Ja ega polegi eriti midagi näidata. Üks lihtne peapael tütrele, heegeldatud lille kaunistusega. Kevadine kimp nartsisse. Ämmalt muideks. Ja esimesed hiirekõrvad tuppa toodud kaseokstel.Mõnusat kevadet siis.

Mea posted @ 17:44 - Link - kommentaarid (4)
04 Märts 2014
MAASIKMAMMUD

...said pojakese kinnaste peale kootud. Käis teine punane kera näppus ringi ja kuulutas, et sellest saavat talle kindad. Ega siis polnudki muud teha kui silmad vardale ja jälle kinnast kuduma. Suur kevad juba käes aga kindategu ei saa nurka veel panna.
Mõtlesin siis, et teen natuke suvisemad kindad . Metsmaasikatega. Mustri tegin täitsa ise! Olen uhke jah!
Kinda suurus 2-3 aastasele.

Mõnusat kevade algust Teile kõigile!
Mea posted @ 18:18 - Link - kommentaarid (10)
15 Veebruar 2014
TULBIKINDAD VALMIS!

Nüüd siis sain pildistamisega ühele poole. Ei ole korralikku valgust, päikesest rääkimata. Hallid pildid on nii igavad!
Aga siit tulevad siis minu tulbikindad. Miks tulbikindad, sellest on juttu veidi ühes eelnevas postituses.
Selle talve kindad saavad enam vähem kõik rohelised. No seda just sellepärast, et see korralik maavillane roheline lõng mille Eestis käies ostsin on nii mõnus.
Lillad värvid kinda sees kahjuks villased pole.
Muster on endal ühest-teisest kohast kokku korjatud. Jupp ühelt vanalt (poe)kampsunilt, jupp mingist käsitöö ajakirjast.
Ja kaunistuseks seekord tutid. Vintage on ju nüüd nii moes, ega siis minagi sest üle ega ümber saa. Selle stiili käsitööd netis uurides avastasin, et pompom`s on oli väga poppis. No ma siis ka.
Kahjuks pildistamise ajaks oli minu hirmus ilus tulbi bukett omadega ühel pool. Nii ma siis võtsin teise õitseva "lille". "Anthurium Pink Champion"

Halliga võitlemiseks jõudu teile!
Mea posted @ 12:10 - Link - kommentaarid (10)
09 Veebruar 2014
TEEKANNU SOOJENDAJA...

... nagu vanasti.
Sünnipäevaks sain omale kingituseks väikese klaasist teekannu. No täpselt selline hea suurus, paari tassi tee jaoks. Keedan omale tihti siin talvisel nohu ajal ürditeed. See peab ju natuke seisma ja tõmbama. Kuna kann on aga väike, siis kaob tee soojus sellest ruttu. Nõnda siis õmblesin kannusoojendaja.
Ega ma eriti riiet valinud, võtsin esimese ettejuhtuva riidetüki kapist. Kui kanti hakkasin ajama siis läks asi blässiks kätte. Polnud üldse minu värvid. Aga mis seal ikka. Tikkisin tikandiriba peale ja kõlbab koduseks kasutamiseks küll.
Ja näe, võta näpust, tänane ilm ka pildistamiseks ei sobinud. Hall teine ja valgust pole. Vahest võib ju ühe blässi asja säravaks pildistada. Aga täna sellest asja ei saanud. Vot siis.

Mea posted @ 13:39 - Link - kommentaarid (4)
04 Veebruar 2014
TULBI MEELEOLUS...

... hakkasin neid kindaid kuduma. Lihtsalt lilled olid niiiii ilusad ja värv ka... ja peale jõulupunase ära korjamist kohe silm puhkas selle kevadise peotäie peal.

Siin täna sulatab ja päikegi piilus korra aksnast sisse, nii, et kevade igatsus tuleb tasapisi peale.
Mea posted @ 14:17 - Link - kommentaarid (4)
05 Jaanuar 2014
RAHVUSLIK KLEIDIKE

Rahvuslik piludega linane kleidike u. aastasele tirtsule.

Mea posted @ 20:10 - Link - kommentaarid (13)
26 Detsember 2013
PÄKAPIKU PÄRG

... sai minu detsembri tööks. Idee on ühest aastate tagusest rootsi laste jõuluteemalisest meisterdamise raamatust. Pärg on ostetud Panduro Hobby'st. Päkapikukehad on traadist väänatud ja lõngaga üle keritud. Peadeks puupärlid. Mütsid hobivildist. Midagi rasket seal küll polnud. Lihtsalt jupp pusimist .

Mea posted @ 17:04 - Link - kommentaarid (3)
21 Detsember 2013
LIHTSAD TRÄPSULISED JA NATUKE JÕULUKOOKE

Nüüd on minu sõrmikud valmis. Said lihtsad, träpsulised kuigi algul oli plaanis muu muster.
Panin ühe rea träpse punase lõngaga, said vähe jõukamad .Jõulukooke tegime ka pojaga. Siin Rootsis kasutatakse küpsetiste sisse saffranit jõulude ajal.
Lisasin muretaignale saffranit. Rullisime neist väiksed kuulid, vajutasime lapikuks. Pöidlaga väike auk sisse. Natuke moosi sellesse ja siis küpstasime. Nii head!Mea posted @ 15:12 - Link - kommentaarid (9)
18 Detsember 2013
JÔULUVANA KINGIKOTTI...

... saab sel aastal mõned isetehtud asjad pakkida.
Oli mul eelmistest jõuludest selline lubadus endale. Aga ennejõulune aeg ju nii kiire.
Õmblesin lastele padjad. Lihtsad lippidest lappidest, natuke pitsi, paela ja tellitud kassi-orava fotopildid.
Padjad on suurusega 40/40 cm

Mõnusat jõuluaja jätku!
Mea posted @ 13:32 - Link - kommentaarid (6)
30 November 2013
NATUKE VILTIMIST...

...sai siis lõpuks tehtud. Selle kuu lõpp tuli hirmus ruttu kätte. Sai seda viltimise käsile võtmist kaua plaanitud. Pole ju varem proovinud.
Poja oli koolis käsitöötunnis natuke teinud. Ilusad pallid said. Ma siis ütlesin talle, et vat nüüd õpetad sa seda asjandust mulle ka. Oli teine ikka uhke ka, et oskab midagi, mida ma ei oska.
Tellisime valget ja punast vildimaterjali ja viltimisenõela. Istusime eile õhtul (viimasel minutil) siis kolmekesi sohval ja tegime nõelviltimist. No nii tore oli! Lapsed tegid kumbki palli ja tütar hakkas ise mustrit teise värviga peale toksima. Tubli! Ma ka proovima. ... aga siis läks nõel katki...
Lapsed olid kumbki oma palli peaaegu valmis saanud, mina aga mitte. Toksisin siis selle katkise paari sentimeetrise nõelaotsakesega edasi. Mis ma teha sain. Uut nõela mul enne kuu lõppu enam kusagilt võtta ei ole. Novembritöö pean albumisse saama. Nii, et valmis oli see vaja teha. Tegin kah! Midagi suurt sellest ei saanud aga pole lugu. Viltimine on ära proovitud. Uued nõelad tellitud ja näpud sügelevad uue proovimise järele.Mea posted @ 11:50 - Link - kommentaarid (2)
10 November 2013
NAGU JÕULUÕHTU...

... just selline tunne on täna.
Tellisin natuke kangast ajakirjast STOFF OCH STIL . Täna tuli pakk! Oi kui mõnus tunne. Pakki lahti harutades oli natuke seda lapsepõlve jõuluõhtu põnevust-ärevust tunda. Kangad olid nii kenad. Ilusad värvid ja fototrükk väga ilus. Saab üht-teist lahedat lastele jõulupakki. Ootan juba seda vaikset õhtutunnikest kui lapsed lõpuks voodis...


Mea posted @ 19:18 - Link - kommentaarid (1)
26 Oktoober 2013
MÕNED PÄRLID...

...ja nendest sai käevõru.
See on minu tagasihoidlik panus oktoobri kuusse voolimise alla.

Fimost voolitud pärlid.
Ja ega rohkemat olegi lisada.

Mea posted @ 17:13 - Link - kommentaarid (3)
24 Oktoober 2013
ÜHTE KOMA TEIST

Vanaema kudus Minnale mütsi. Toreda, roosa. Minna heegeldas ise pika "ussi". Õmblesin ussi tähena mütsile. Jupp jäi üle. Ära ka ei tahtnud teist lõigata, ikkagi lapse tehtud. Sellest jupist sai siis tutt-õieke tähe nurka. Läikeks litreid.Hakkasin oma kinda lõngu proovima. Et kas hall rohelisel või roheline hallil. Vat see on küsimus.

Mea posted @ 16:13 - Link - kommentaarid (4)
07 Oktoober 2013
ÜHE SUGUVÕSA PÄRANDUS

Minu kätesse sattus üks väga vana ristimiskleit. Tellimuseks oli uute nimede peale tikkimine.
Esimene nimi on kleidile tikitud aastal 1889. 23 last on selle kleidiga ristitud, st. just nii palju nimesi on kleidile tikitud.
Kuna kleit ei kuulu kahjuks minu suguvõsale siis ei tahtnud seda ka ülearu jäädvustada.

Uurisin, puurisin äärepitse ja ei oska kohe mitte öelda kas tegemist on üldse masinal tehtud pitsidega. Auktikand ja äärestuse piste näevad väga käsitsi tehtud välja. Sel juhul peaks keegi need pitsimeetrid käsitsi tikkinud olema. Ka kleidi esitüki lai pits on auktikandis ja näeb samamoodi käsitsi tehtuna välja. Põnev!Suvel kodus Eestis olles ostsin korralikku villast lõnga selle aastaseks soki ja kinda kudumiseks. Lambahall ja kena roheline. See on siis selle talve värvi teema.


Mea posted @ 16:36 - Link - kommentaarid (5)
29 September 2013
SUURE LILLEGA...

...sai minu seekordne tegemine septembrikuusse.Ega olegi nii eriti rohkemat siia lisada. Kasutasin shablooni, mille tegelikult olin ostnud mingi seina dekoratsiooni tegemiseks. Aga sellest korrast asja ei ssanud.Mea posted @ 12:19 - Link - kommentaarid (5)
29 August 2013
PADISiis augusti kuusse õmblustööks. Selle tööga sai üks ammune idee teostatud. Tahtsin proovida rahvuslikku tikandit aplikatsioon-kaunistusena masinal õmbluseks kasutada. Alguses ei olnud mõtet seda padjale teha aga töö käigus siis äkki teadsin mis sest saab.Padi on masinal õmmeldud. Litrid käsitsi. Nendeta ei olnud asi nagu valmis.

Mea posted @ 16:27 - Link - kommentaarid (25)
07 August 2013
PÄRLIMÄNG KASVUHOONES ehk VANA VÕLA TASUMINE

Niisiis, alustuseks ütlen, et panin kiiruga enne puhkusereisile minekut tomatitaimele laste katki läinud hoova (kalavõrgu) toeks. No seda võrku polnudki enam alles. Ainult traatringiga vars. Mis sa hädaga teed, muud pulka polnud ju võtta, rabasin siis selle. Nüüd kui suvereisid selleks korraks läbi, siis rahulikult kasvuhoones näperdades jäi pilk jälle sellele hoovale. Et paneks nagu ikka korraliku toe tomatile. See tühi ring ka seal, vaata varsti koob ämblik sinna võrgu... või äkki siis kooks ise hoopis.
Ja järsku oligi juuniteemale põimimised-punumised lahendus olemas. See teema jäi mul ju võlgu. Lihtsalt aega polnud ja ideed ei tulnud. No ja ega see siinne enam kirja ei lähe, aga endale hea. Võlg pidi ju võõra oma olema.No ja siis juhtus muidugi hoopis niiviisi...Aga midagi ilusat sai ka sellest kaosestMea posted @ 13:41 - Link - kommentaarid (7)
24 Juuli 2013
PADJATIKAND
e. Tikandiga padi

Keset juulit ja puhkust on tore äkki tunda kuidas näpud natuke nagu sügeleksid ja igatseksid varrast või nõela kätte. Ja kui siis kohe äkki ongi midagi vaja ka nagu näiteks ühte omanäolist patja ühele uuele ilmakodanikule katsikule minekuks, siis on kohe tore õhtuti suvekuumuse eest sohvale kokku kerida ja nõel - niit kätte võtta nagu seekord juuli teemale kohane.
Nagu öeldud on üks pisike inimene siin ilmas jälle juures, väike juulikuu tirts. Temale see padi siis.
Tahtsin padjale korralikku juuli tunnet ja lõhna külge saada, et siis kui ühel talvisel, külmast krõbedal päeval oma põsk sellesse suruda, et siis oleks suve tunda. Käisin peenarde vahel tiiru ja viskasin kasvuhoonessegi pilgu. Lavendlit, saialille ja tilliõit peab sellel padjal saama olema. Ja sealt peenarde pealt siis tikkimismuster pärit ongi.Kena juuli jätku Teile kõigile! Aga mina lähen nüüd kotti pakkima ja homme kodumaile titat kaema. Loodan, et Emme siia enne ei satu kui ise teda näen, aga kui siis KalliKalli Sulle!

Mea posted @ 13:56 - Link - kommentaarid (8)
31 Mai 2013
MAI - KAKS TEHNIKAT KOOSViimasel minutil minult siis maikuu töö. No ei ole aega mais õhtuti sohval end soojendada ja vardaid või nöela käes hoida. Koguaeg on igasusgused piknikud või lõpetamised või nendeks ette valmistumised. Niisiis seekord tõesti viimasel minutil.

Minult tuleb selle kuu tööks suvine kott. Õmmeldud linasest kardinakanga ülejäägist, sealt ka see punane kant koti põhjale. Lõige on väga lihtne. Lihtsad kandilised tükid. Samast kangast pael koti kokkutõmbamiseks üleval ääres. Ka vooder on samast kangast, mõne taskuga sees.

Tikand on mõnede värvimuudatustega "Eesti rahvarõivaste" raamatust põlletikandi motiiv, vist oli Kuusalu naine.Tikandiga sai vähe nalja ka. Nimelt üks õhtu kui tikkimise käsile võtsin siis avastasin, et tikandimuster näeb kuidagi kummaline välja. Olin selle ju eelmisel õhtul peale joonistanud. Et kuidas ma siis ei näinud, et asi kuidagi ühe külje peale ära vajub ja need lehed seal ka üldse üldise mustriga nagu kokku ei passi. Uurin ja puurin ja järsku silmanurgast näen, et tütre nägu natsa nagu ka kummaline. No kas sina siis oled minu mustrit täiendanud. Jah muidugi. Tema jah. No kuidas ma selle tema joonistatud asjanduse sealt maha saan. Pesta ei taha ja kustutada ka ei andnud. Kaasa siis mainis, et noh eks sa pead selle mustri ka ikka peale tikkima. Ja no ega siis midagi , tikkisingi. Jäi sellineMõnusat suve algust teile kõigile!
Mea posted @ 18:15 - Link - kommentaarid (7)
10 Mai 2013
TEINE KELL

Nüüd siis teise kella juurde.
Kuna eelmine kolis pesuruumi, siis kööki oli uut vaja. Otsisin pikalt neti avarustest. Leidsin ka. Päris mitu, mida oleks tahtnud, aga ostmiseni ikka ei jõudnud. Järsku tuli meelde, et mul üks "igav" kell ju veel kapis seismas. Oot-oot, äkki saab sellest asja. No nii kauaks kui uue ostab.Idee sai tegelikult lihtne. Tapetseerisin selle "puise"osa lihtsalt üle. Olime ju kööki ühte seina kirju tapeedi pannud. Seesama sai kella peale kah. Ääre värvisin valgeks ja oligi valmis.

Rohkem selliseid "igavaid" kelli mul pole. Kahjuks või õnneks.
Mea posted @ 17:20 - Link - kommentaarid (6)
04 Mai 2013
IGAVAD KELLAD
ESIMENE KELLMeie vana köögi kell. Köök sai uue näo ja see kell kolis pesuruumi minu õmbluslaua kohale, seinale. No sinna ruumi "kolivad" ikka meie kodus vanad asjad, mis on lihtsalt igavad ja mille asemele tahaks uue osta. No nagu see meie tänapäeva ühiskonna viga on, et asjad ei saa vanaks ja ei lähe katki, enne kui nende asemele tahame uued osta. Need tunduvad lihtsalt igavad.
Nojah ja siis rippus see äkitselt minu õmblusnurgas. Kuna kell oli nagu taldrik siis mõtlesin igavale valgele taldrikule lilled serva maalida. Idee sain SIIT . Mustrit lihtsalt maha ei joonistanud, kasutasin rohkem ideena ja inspiratsioonina, vaba käe jaoks. No ja kell sai siis selline:Mea posted @ 17:18 - Link - kommentaarid (9)
185237 Vaadanud