Daku nikerdamise pesake
Kõigesööja :D Teen seda käsitööliiki, mis parasjagu meeldib :D
.: Minust :.
Vanus: 26
Asupaik: Äntu metsad
Tähtkuju: Sõnn
.: Lingid :.
Daku nokitseb fb-s

.: Ütlus :.
Mida ma kuulen, ma unustan. Mida ma näen, ma mäletan. Mida ma teen, sellest saan aru.
.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Jaanuar 2015
Aprill 2014
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Mai 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
August 2009
Mai 2009
Märts 2009

.: Külastajad :.

118857

28 November 2011
Meie pere esimene advent

Möödus sel aastal koos issiga, kes meil juba pikaks minu üllatuseks armastab jõule. Pole seni ükski aasta uurinud, mis tal on sellega on, sest enamasti kuuleb meeste poolt ikka, et peetakse seda püha laste pärast ainult, aga talle tundub see endale ka ikka meeldivat. Selle peale öeldi vaid, et tema lapsepõlves ja nii oli see püha, mil pere tuli kokku ja seda tähistati alati. Omamoodi ma naudin seda, et ta sebib ja tahab ehtida jne Nii ei nurisenud ta mu jõulukulikate peale, kiitis hoopis et ilusad, ja läks kaasa mõttega kui vaikselt poetasin, et kas võin pärjateemasse nime hõisata. Järgmiseks kojutulekukski on tal veel plaane.Teoorias jäi minu välja mõelda kaunistused. Praktikas juhtus see, et minu soovitud linnukesi ei leidnud ma ilmastikukindlaid ja ostetud 3meetrisest paelast ei jagunudki lehvi jaoks. Lisaehted asendasin hoopis selverist ostetud heategevus kuljusega.

Mees müttas väljas pärga kokku traaditada ja kui tuppa tuli, pidin üllatusest pikali kukkuma, ta oli teinud tunduvalt suurema pärja kui mina arvasin Kokutasin vaid küsida, kas ukse peale ikka ära mahub, et natuke imelik kui üle ääre. Näitas, et ilusti mahub ju ja kamandas mind linti sättima. Siis selguski, et paela jagus täpselt pealekerimiseks ja kuidagimoodi sai otsad ühendatud ka.

Mees sidus kingipaki paelaga kuljuse ka külge ja kinnitas uksele. Esialgu tundub et kinnitatud sai korralikult, tormituuled ukse pihta on seni ilusti vastu pidanud. Alguses pelgasin küll, et jääb natuke lahja, aga lõptulemus mulle siiski meeldib. See on päris esimene meie enda tehtud pärg, senised talved pole me kordagi siin maal eriti ehtinud.

Foto NAGI's: DSCF2930

Issi tungival nõudmisel ja taadu takkakiitmisel rääkisin päkapikkudega läbi, et nad sel aastal meil esimesest advendist käima hakkaksid. Olin paraku aga sussi-sokiteema viimasele hetkele jätnud, nii ma siis laupäeval elu eest õmblesin ja kudusin ja möllasin Peale jäi kommisoki plaan ja et meil kaminat pole, siis riputasime telekalaua servale. Taadu küll poetas, et vaesed päkapikud, kõrge ronida, aga seni pole kaebust veel esitatud.

Foto NAGI's: DSCF2941

Selleks, et esimest adventi natukenegi veel erilisemaks teha, soovis mees piparkooke teha. Haaras poest ka glasuuri ja nii ma siis küpsetasin ja kamandasin ta neid võõpama. Kui täiskasvand mees õhinal joonistab ja viimaks küsib, kas taigent on veel, et tema enam ei oska midagi joonistada, ajab naerma küll Siis aga poetati mulle, et nende kodus piparkooke ta ei mäleta et oleks tehtud. Vot mida kõike veel mehest ei tea. Viimaseks pildiks täna panengi tema kunstiteaose

Foto NAGI's: 2011-11-28-1010-10

Mida päev edasi, seda enam ootan pojaga koos lund. Mitte ei taha kuulda enam ennustusi, et mustad jõulud ja ütlusi, et mis sest lumest ikka tahta, teed umbes jne. Minul on sellest mudast siiber.

Daku posted @ 14:06 - Link - kommentaarid (3)

22 November 2011
Jöuluku(u)likad

Tahtsin tegelikult hõisata koos postitusega, et lumi tuli, aga sulas juba ära ju.Minu teised 5 kuulikest siis. Need jäävad viimasteks. Kusjuures, mul on neile kõigile koht ka välja mõelud juba. Aga jöuluku(u)likad ütleb nende kohta Madis. Ta uuris ja puuris, et mille jaoks need on, selgitasin, et jõulukuulid on, tema tegi tsipa suupärasemaks endale vist

Foto NAGI's: DSCF2881

"Paberile" panin ka, kuigi kaks neist seda otseselt ei vajanud.

Foto NAGI's: muster6 Foto NAGI's: muster7

Foto NAGI's: muster8 Foto NAGI's: muster9

Foto NAGI's: muster10

Nüüd aga oodatakse meil majas lund veelgi enam, sest korra juba andis ju lootust Eks ootan mina koos lapsega... Ja kangesti tahaks tuba ilusaks teha nende kuulidega... Varsti juba advendiaeg peal, mõelda, et eelmine aasta lõdisesin emaga ja teiste täiskasvanutega jalalt jalale tammudes alevi kuuse küünalde süütamisel, lapsed hullasid paksus lumes... Noo võiks ju natukenegi tulla, kasvõi selleks päevaks.
Daku posted @ 15:35 - Link - kommentaarid (3)

15 November 2011
Emme, millal see lumi tuleb??

See on üks hommikul algav küsimus (ükskord ärkas selle küsimiseks lausa kell 5) ja õhtul uinudes lõppev. Lisaks lubadus, et homme tuleb lumi ja vahel hirmutamine, et täna õhtul tuleb lumi Seda kõike poisi poolt siis. Nüüd aga tõin lapsele lume kilekoti sees lausa koju...

Alustan vast parem algusest ikkaKes viimaseid postitusi vaadanud, see teab, et olen mõned kuulid pusinud. Kirunud, et vatiin ei hoia ilusti ja sada muud häda koguaeg. Küsisin lausa foorumist, et kuidas seda ridade ja laiuse suhet võtma peaks, et ilus jääks. Siis aga... Väiksem poiss sai kuskilt kätte pallimere palli ning mulle tuli mõte selle ümber kududa. Mõõtmist ja pusimist natuke ja siis leiutamist, kuidas pallikese läbimõõt teada saada, ning selgus, et mulle sobiksid 6 cm läbimõõduga pallid, mille puhul keskosa oleks 11 rida kõrge ja 4x14 silma lai (vardad nr3). Pallimere palle lapselt ära võtta rohkem ei raatsinud (avastasin, et pole sellest pilti teinud ja ununes emale näidates alevisse) ning asusin otsima, kust saaks penoplastist palle. Lõpuks tellisin lihtsalt abhakani netipoest.

Foto NAGI's: DSCF2855

Lapsel oli vaimustus suur, tema meelest on need lumepallid, millele emme korvi ümer koob

Foto NAGI's: DSCF2859

Uhkust täis olen Pole ju varem kahe värviga kudunud, kui alles nüüd nende kuulidega seoses. Minu meelest tulid täitsa kobedad. Mustrid pusisin lihtsad, raamatu "Näputööd 1" abil. Järgmine nuputamine oli, kuidas need paberilt arvutisse saada, leiutasin siis exceli abil joonistada ruudustiku ja painti abil pildiks Pildid lähevad väheke suuremaks klikkides

Foto NAGI's: muster Foto NAGI's: muster2

Foto NAGI's: muster3 Foto NAGI's: muster4

Foto NAGI's: muster5

Kuulid ise said sellised (5 hetkel ja 5 plaanis veel teha)

Foto NAGI's: DSCF2871

Pühapäeval oli isadepäev. Juhtus, et minu poiste issike oli ka kodus käimas. Meil oli talle väike üllatus ka, koogi asemel nurus ta eelmine õhtu, et tahab pannkooke hoopis ja hommikul märkas kööki astudes vaid kaarti. Kui kapist kruusi võttis siis kobisesin väheke, et võiks ikka vaadata ka ju mis meil talle on, tema muigas aint et nägi juba. Kui siis kaardi kätte võttis Kruus oli peidetud kaardi vahele... Pildike meie kingitustest sel päeval. Allosas on kruusil olnud pilt, kuna issi kord kurtis, et töö-kodus poel tal kohvikruusi korralikku.

Foto NAGI's: madis1
Daku posted @ 14:29 - Link - kommentaarid (4)

04 November 2011
Siis sina saad ammugi!Sokisahtlis on üks ilus kaelussalli õpetus. Pikka aega piilun seda, käsile võtta ei julgenud. Kuni üks enda sõnutsi käsitöövõhik selle järgi oma lastele tegi ja minu kiidusõnade ja kõhkluse peale vastas: "Siis sina saad ammugi!" Kootud siis.

Sall vajas ju tegemist...

Foto NAGI's: DSCF2840

Poiss ise on ütlemata uhke selle üle, et midagi vahelduseks endale sai.

Foto NAGI's: DSCF2847

Tegelikult olen juba nädal aega hädas kudumise juures kõige pisema olemasoluga. Olin juba unustanud kui keeruliseks teeb elu roomama hakkav laps. Saad just kuhugi ohutusse kohta maha pandud ja oma toimetuse juurde, kui ta on tagasi ahvatluste juures

Tegin ühe proovikatsetuse kuulist veel. Selle õpetuse järgi. Natuke olen veel segaduses, aga tundub, et hakkan siiski pihta saama kuidas ja mismoodi seda mustrit teha ja nii et ilus tuleks. Ainus jama, et nüüd hakkab täitematerjal kodusest varust otsa saama. Pallike ise selline:

Foto NAGI's: DSCF2842
Daku posted @ 18:01 - Link - kommentaarid