Daku nikerdamise pesake
Kõigesööja :D Teen seda käsitööliiki, mis parasjagu meeldib :D
.: Minust :.
Vanus: 26
Asupaik: Äntu metsad
Tähtkuju: Sõnn
.: Lingid :.
Daku nokitseb fb-s

.: Ütlus :.
Mida ma kuulen, ma unustan. Mida ma näen, ma mäletan. Mida ma teen, sellest saan aru.
.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Jaanuar 2015
Aprill 2014
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Mai 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
August 2009
Mai 2009
Märts 2009

.: Külastajad :.

118857

30 Detsember 2009
Kaunist aasta lõppu ja ilusat uut!

Enne aasta lõppu natuke veel juttu ja pilti. Jõulud möödusid mõnusalt. Emale meeldis väga tehtud kaelaehe ja eriti pärast seda kui ka mul mees kinnitas et on jah Daku enda tehtud Ja mees tõi hoolimata kaotatud vihjest siiski just selle kokaraamatu kingiks mida tahtsin

Kuna poja kipub vahepeal köhima siis tuli pähe et tahaks vesti. Esialgu sai alustatud varrastel - kududes, aga pean tunnistama et see jääbki uude aastasse lõpetada, noo ei edene miskipärast. See-eest paar õhtut tagasi alustatud heegeldus sai valmis hommikul.

Niisama voodil:
Foto NAGI's: heegeldatud vest

Ja poja seljas ka:
Foto NAGI's: vestiproov

Oleks ehk võinud panna teda rohkem poosetama et paremini paistnuks aga ega ta eriti tahtnud poosetada. Tegelikult hoiab ta seljas päris ilusti ja ei kisu kuskilt, kuigi algul arvasin et äkki jääb liiga kange heegeldatult.

Ja ükspäev valmis õpitoast keerusall ka. Lühikese võitu sai ühest lõngatokikesest, ilmselt saab pikemaks kui uue toki lisaks saan, kuigi kindel pole.
Foto NAGI's: keerusall
Daku posted @ 15:34 - Link - kommentaarid (3)

17 Detsember 2009


Valmis sai!

Üle ootuste kaua läks, küllap oleks ikka saanud valmis ajaga mis algul plaanisin kui olnuks mahti vaid sellega tegeleda, sest midagi rasket ju iseenesest pole. Päris kindlasti pole ma aga kunagi midagi suurema armastusega teinud kui seda loomapiltidega raamatukest. Kokku sai küll väheke teisiti pandud kui pidanuks ja õmblusmasin ei raatsinud eriti koostööd teha, nii et pooleldi on käsitsi õmmeldud. Aga nagunii ei raatsiks kodunt välja anda nii et omanikuks saab mu enda pisike poja.

Selline ta nüüd välja näeb: (suuremalt nägemiseks kliki pildil, igaks juhuks mainin)

Foto NAGI's: Raamat

Ja lehed laiali laotatuna ühelt poolt:

Foto NAGI's: Lehed1

ning teiselt poolt:

Foto NAGI's: Lehed2

Tundub vähemalt et Madis oskab emme tööd hinnata ja leidis juba raamatust kiisu ning kutsu iseseisvalt üles

Omanik kutsut avastamas:

Foto NAGI's: Omanikuga
Daku posted @ 14:33 - Link - kommentaarid (1)

16 Detsember 2009
Üritan isegi kingikotte täita, niipalju kui see minu mõistusest üle käib. Kaks pisikest sallikest liikusid oma pakikestes juba minu juurest eemale. Üks, roosa, ühe pisikese neiu kingikotti ja teine, sinine, ühe noore ema omasse, kuhu juurde poetasin ka pisipõnni tarvis Pandamõmmilt saadud vahva mänguasja.
Foto NAGI's: roosa sallike Foto NAGI's: sinine sallike

Miski aeg tuli pähe kinnisidee, et tahan nn pärliussi proovida teha. Muretsesin endale kenasti pisut helmekesi ja esialgse plaani järgi vaid niidi otsa ajamiseks ekstra nõelagi puha. Tänan mõttes müüjat kes ilmselt mu näost välja luges et ma eriti asjast vist ei tea ning pakkus et ma ühe nõela asemel terve komplekti ostaks. Üleeile asusin põnevusega katsetama ja pärast mitut tundi pusimist, helmeste põrandat ja arvutit mööda koristamist (sest unustasin kausikesed nendega ära peita kui teise tuppa läksin) jõudsin järeldusele et vajan alustuseks midagi lihtsamat. Leidsin sellise LINGI ja otsustasin et homme (eile siis) proovin uuesti alustada ja seekord siis sellega. Nii ta valmiski, üks nõel läks ka puru, seepärast tänulik müüjale olengi Läheb ka tema ilmselt kingikotti, olid helmedki välja valides juba sellel eesmärgil vaadatud. Muidugi tuleb enne saada ikkagi uuesti linnatuurile et kinnitused muretseda, vot neid ei taibanud vaadata.
Foto NAGI's: kee

Sel nädalal saab lõpu ka üks TK, tikkimismaraton nimelt. Taipasin seda paar päeva tagasi ja asusin hoolega oma pildikesi lõpetama. Nüüd on siis kõik 12 valmis, vaja veel kokku panna ja siis saab juba ka valmis tööd esitleda. Tegin, seoses sellega et pidin hiirekese jaoks niite ostma, järelduse et ühe pildikese peale kulub keskmiselt 8.- ilmselt. Olen õnnelik et ma ei pidanud rohkem niite ja riietki ostma. Aga need kaks pildikest muidu sellsed.

Foto NAGI's: hiir

Foto NAGI's: kiisu

Tänaseks kõik.
Daku posted @ 17:47 - Link - kommentaarid (1)

04 Detsember 2009


Meie pere kuulub nende hulka, kes jõulupuud metsast ei too. Kuigi viimasel ajal tundub mulle et selline inimene olla on häbiasi, ometigi on ka kunstkuuskedel ilmselgelt hea müük, muidu nendega ju vaeva ei nähtaks. Kunagi lapsepõlvest mäletan küll päriskuuske toas, kuid ka seda okastehunnikut kui lõpuks väljaviimise päev käes oli.

Mehega kooselu esimeste jõulude eel pakkus ema mulle lauakuuske, et nemad panevad suure kuuse ja nii oleks meilgi oma pisikeses korteris natuke jõulutunnet. Kaasa andis ta ka paki pisikeste kuldsete munadega ja ühe kuldse ketigi. Palju sellele lauakuusele ikka vaja, eks. Nii ta meil säraski oma kullas. Kuid enam mitte...

Juba eelmistel jõuludel ei suutnud ma meenutada kuhu kolimise käigus need kulinad pannud olin. Nii valgustas ta lihtsalt kapi peal pikki unetuid öid lapse kõrvalt. Mäletan et suvel õnnetus need ka leida, kuid paraku enam ei mäleta kus need siiski olid ja ega ma kipu otsima ka. Tänapäeva kuulid on küll rohkem pinksipallide moodi, kuid siiski liiga ahvatlevad poisile ma arvan. Mis muud kui natuke ise nokitseda.

Päeval ootas väike puuke kannatlikult säramahakkamist ja talus seda et noormees teda sikutamas käis, pärast seda enam puutuma ei kippunud kui omale sülle tõmbas tulede juhtmest.
Foto NAGI's: paljas kuusk

Leidsin sahtlist karvased traadid, kunagi tiimarist ostetud. Kuskilt silma jäänud kepikommid tuli endalegi teha. 6tk kenasti pisikesi. Ja neli kuulikest ka sai heegeldatud, ilusad triibulised ja üks täpilinegi.
Foto NAGI's: kuusele

Võimalik et teen juurdegi veel midagi, kuid esialgu vähemalt näeb väike rõõmus kuuseke välja selline:
Foto NAGI's: ehitud

NAtukene muud juttu ka. Ühed sussikesed/papud tegin valmis pärast seda kui ema abiga 5 varrast kokku tagasi sain, kipuvad teised mul jalad alla võtma.
Foto NAGI's: sussid

Ja teiste tegemisi kah näidata. Nimelt minu jaoks sokkide tegu on parasjagu peavalu, nii juhtus et läksin taskuraha teenima ja poetasin lapse üle vanavanemate ukseläve. Ema avastas et oi, lapsel polegi kummikutes ju karvast sisu (täielik müstika aga minu lapse jalg selle karvase "sokiga" koos kummikusse pole kunagi mahtunud) ning lubas et koob lapsele sokid. Kui ma paar päeva hiljem uuesti läksin, nägin laual üksikut sokikest, silmaga võis öelda et see küll Madisele jalga ei lähe. Ema kodus polnud ja isa jutust sain aru et sellele ei tehtudki paarilist, andis mulle õiged sokid. Õhinaga proovisin jalga, kuigi taadu juba muigas, oli ka põhjust, kand jäi lapsele talla alla. Ema ei suutnud oma kõrvu uskuda, tema ju ometigi tegi aastasele lapsele, aga vot näädsa, tuleb välja et minu lapsel on kahe aastase jalg Ei jäänudki tal muud üle kui uued teha.
Foto NAGI's: sokid

Söögist ka. Mitu nädalat juba plaanin et tahaks päris ise teha piparkoogitaigent. Emalt sain nõuande otsida selline retsept mis kindlasti hea on, et oleks kontrollitud ja kasutada pruuni suhkurt. Eile siis tuuritasingi poodi mööda asju kokku otsida ja haarasin ka ühed vormid korvi. Mässasin taignaga pool 9 õhtul, nii et pisut enne 9t helistanud mees ei suutnud mõista mida ma sellisel kellaajal veel köögis teen, kuna ma kartsin et äkki sõnan veel ära ja ei tulegi välja jäin salapäraseks, põhjendades et äkki ei tulegi välja ja siis ta nõuab et kus on. Täna natuke proovisin kasutada ka. Esimesed kurivaimud läksid natuke kõrbema ja ülejäänud jäid kahvatu võitu, aga ikkagi päris algusest peale ise tehtud Tuginesin siis Pandamõmmi juhendile. Eks õhtul kuulen kas olid väärt vaeva ja salapäratsemist.
Foto NAGI's: piparkoogid
Daku posted @ 16:30 - Link - kommentaarid