Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Oktoober 2010

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

737803

25 Oktoober 2010
SUUR RÕÕM VÄIKESTEST ASJADEST

Rõõm lausa kahepoolne Kirjutan pikalt... aga lühikselt ma sellist toredat asja kirjutada ei oska ja ei taha. Ka ajaloo huvides on pikk tekst parem

Ma meenutan vahest, kuidas esimeses klassis (olin siis 6a) koos õpetajaga teistele heegeldamist õpetasin. Nüüd on mul väga suur rõõm oma viiesele piigale juba päris käsitööd tutvustama hakata!

Kui ma oma vaipu kudumas käin (ma ei tee seda kodus), siis tikub Alice (5a) ikka kaasa. Alguses mängis ta seal nööpidega, voolis ja vaatas ajakirju. Aga siis hakkas ta rääkima, et tema tahab ka õmmelda (tal lähevad nagu Muhvil magustoitude nimed sassi)
Olid täitsa olemas väiksemad teljed, selline kergehitus, mille peal saab teha poole meetri laiust vaibakest ja mis vaipa kokku tõmmates alati hüppab
Lubasin Tibule, et seal peal ta saab teha... aga ei mõõtnud enne, kas ikka saab

1.õhtu
Panime kõik hakkama, valisime roosa ja muud ribad välja ja.... kui ta istus toolile, nii et nägi telgesid hästi, siis ei ulatanud jalad ju tallalaudade ligigi! Säh sulle väikseid telgesid

Tahtmine on mu tibul kõva! Tegi siis püsti. Eestvaates ei näinud ta püsti olles hästi kanga pealegi ja piiritsat vahele toppida oli pea võimatu. Vajutas siis kõrval seistes, rippus ühe käega poolenisti telgede küljes ja toppis piiritsa nina eest lõimelõngade vahele. Siis läks teisele poole telgesid ja sikutas kaltsuriba läbi Minu soovitus - asi vist ikka sinnapaika jätta - kutsus esile pahameele!

Egas midagi. Alguses oli tal raske meelde jätta, kummalt poolt parasjagu toppima peab hakkama ja küljele tikkusid jääma aasakesed, sest ta unustas kaltsuriba korralikult lõpuni sikutada. Kanga ühtlases laiuses hoidjat (selle õiget nime ma veel ei teagi... pingutaja? ) ma talle vaibale peale ei pannud, oleks asja liiga keeruliseks ajanud.

Nii ta siis pusis. Mina aitasin vahepeal tekkinud valesti-minemised üles harutada ja seletasin üle õla, kui küsimusi oli (ma ise kudusin ka samal ajal vaipa, vähe suuremat ) Värvi (kaltsu värvi) vahetasin mina, edasi keerasin vaipa mina ja kaltsu piiritsa peale kerisin mina, ülejäänu pusis siis tema.

Esimese õhtu tulemus oli 31 cm! :O See on pildil just see alumine pool, kus on näha ka rohkem ebakorrapära. Need kolm alumist värvi.

2. õhtu
Teiseks õhtuks püüdsin nuputada midagi, mis teda aitaks. Laenasime issilt ahju ehituse juurest suure tellsikivi ja sidusime kilekotti. See hakkas asendama Alice jalga. Kilekotis seepärast, et kangastelgesid ja lapse käsi mitte ära määrida ja kriimustada.

See mõte töötas väga edukalt! Plika tõstis kivi teise tallalaua peale, ronis toolihunniku otsa ja toppis piiritsa läbi, tiris kaltsu ilusti läbi, tõmbas kanga kokku ja ronis siis jälle tabureti hunniku otsast telgede alla kivi nihutama. Minu ülesandeks oli täna vaiba edasi kerimine ja kaltsu piiritsale kerimine. Värvi vahetusel selle lõpu ja alguse vaheliti jätmise õppis ta ka juba ära. Eks vahepeal tuli ikka vaadata, et miks vahesid ei teki, kuhu piiritsat toppida ja meelde tuletada, et mis on järgmine tegevus, kui tal mõte veitsa laiali läks. Aga seda üllatavalt minimaalselt! Näpud jäid ainult paar korda kivi alla, aga siis kostus ka vaid vaikne "Autš!"

Tänu telliskivile edenes täna kiiremini, juurde tuli pool meetrit (mitu korda ta selle jooksul küll toolilt maha ronis ja rasket kivi teise tallalaua peale nihutas! ) ja nüüd on tema valmis vaibake 81cm pikk. Ka vilumus hakkas tekkima - ilma igasuguse pingutajata on tänase osa servad hooips ühtlasemad, vaip sirgem ja ühe laiune. Ka minu vaip edenes täna jõudsamalt

Peale esimest veerandtunnist vaibal pikutamist (Tibu pikutas ) oli minu ülesandeks narmaste sõlmimine.

Viie aastase neiu kohta tubli tulemus ju!
Ma ei liialda, kui ma ütlen, et ta oli oma vaiba üle siiralt rõõmus ja uhke! Ja mina olen tema üle uhke!
Pandamõmmi kirjutas @ 20:43 - Link - kommentaarid (7)