Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Aprill 2010

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

737978

01 Aprill 2010
VILLASTE SOKKIDE TAASKASUTUSMATERJAL
Suure maja miinus on see, et on nurki ja on asju ja on nurki täis asju.
Tegelikult ma teadsin, et mul on nõelumist ootavaid villaseid sokke kohe mitu kotti. Aga kuna ma ise villast sokki väga ei fänni ja mehe suurused olid sealt ammu välja korjatud, siis need muudkui ootasid seal, et keegi auke kinni nõeluks ja siis kannaks ka.

Võtsin siis üks õhtu kätte ja otsisin kotid sokkide-kinnastega välja.... puha koipuru!
Julgen arvata, et enamus ka siinsetest lugupeetud taaskasutajatest oleks selle kraamiga kiirelt ahju poole tõtanud!
Aga mina olen ikka superkooner! Nii ilusad mustrid, nii palju mälestusi, kui neid mõlema minu vanaema poolt kootud sokke-kindaid kantud sai! Enamasti jõuavad sellised asjad meile põhjendusega, et meil siin maal (suurlinlaste arvates oleme vägagi maal) läheb ikka tarvis. Nõelume aga kannad ära ja küll kandmist kannatavad.

Ma isegi ei kloppinud-sorteerinud. Võtsin kotid ja ruttasin pesumasina manu. Kogu kraam läks otse kotist masinasse. Et saab mis saab. Panin palju pulbrit ja keerasin kraadid kuumaks, et ehk vildistuvad natuke. No see oli vanadest headest nõuka-aja-villastest-sokkidest muidugi palju tahta! Suur enamik sokke ja kindaid jäid samasse olekusse, mis enne kuum-pesu

24.märtsil (kuupäeva pidas meeles fotoaparaat) valasin köögi põrandale suure hunniku kenasti pestud ja veel ilusamini auklikuks näritud sokke-kindaid:Vot nii auklikud olid näiteks:

No mida sa sellistest enam parandad, eksju!

Kui ma nüüd päris aus olen, siis alguses küll sellest, mis neist saab, väga selget ettekujutust ei olnud. Veel vähem sellest, kuidas saab.

Aga mustrid olid ilusad. No kuidas sa viskad lihtsalt ära sellised uhked põlvikud:


Kuigi kanda neid ei saa, sest tallad on juba vägagi hõredad.


Üks võimalus oleks jah olnud kududa uued jalalabaosad... aga minu hoopis teine käekiri ja uus lõng rikuks kauni terviku niikuinii. Pealegi kaks suurt kilekotitäit sokke on ikka liiga palju.

Otsustasin teha sokkidest materjali. Asusin lõikuma ja juba sama päeva õhtuks oli mul selline hunnik sokinahkasid:Rohkem kui tund aega kulus sokinahkade läbi märja lapi sirgeks triikimisele.
Siis laotasin nad maha, et aimu saada, kui suure platsi neist umbes saab.
Kokku sain 47 sokinahka ja 14 kindanahka:Kuna plats tundus piisavalt suur, et võiks tekikese kokku saada küll, siis järgmiseks tööks sai soki- ja kindanahkadest lapikeste lõikumine.
See oli päris ränk, sest sokid on ikka päris paks ja tugev materjal. Kuna kevad nõuab päris palju ka kasvuhoones toimetamist, siis tegin seda lõikumist jupiti: lõikusin mõned nahad lappideks ja siis tegin jälle muid asju vahepeal.

Lappe lõikasin absoluutselt igas suuruses. Lihtsalt sellepärast, et võimalikult vähe läheks kallist sokinahka kaotsi.


ÕMBLEMINE
Lõpuks, fotoka jutu järgi 30. märtsil asusin õmblema.

Just, ei mingit lappide paigutamistseremooniat!
See kokkuõmblemine käis selle pimedas autoga sõitmise teooria järgi. No teate küll, sõidad ja näed enese ees ainult jupikest teed aga usud, et peale seda läheb tee edasi ja muudkui sõidad.

Võtsin kaks lappi, millel üks külg oli ühe pikkune ja lasin need omavahel kokku. Siis võtsin jälle mõned, millel oli ühepikkuseid külgi ja õmblesin kokku. Ja siis hakkasin juba kokku õmmeldud tükkidele teisi samapikkade külgedega vastaseid otsima.

Minu tööplats nägi siis välja selline (ps. see kass seal nurgas on täitsa elus talle lihtsalt meeldib niimoodi selili soojal köögipõrandal minu juures magada ):Kõik õmblused õmblesin kaks korda - tavaline õmblus ja siksakiga tagasi. Seetõttu kulus kokku ka umbes2,5 rulli niit!
Ja alumisele poolile niidi lisamine sai selle hullu töö tegemisel kõvasti harjutatud, täiesti uskumatu et MINA teen seda juba mõne minutiga!
Ühe jutiga tükkide kokkuõmblemisest, nagu profid lapitekke teevad, ei tule sellise töö juures midagi välja. Tohutu hunnik niidijuppe oli lõpuks masina kõrval!


VALMIS!
Minu pusimise tulemus, vanadest sokkidest lapitekk, näeb välja selline:


Mõõtudeks on 1,77x1,11m.
Laiali laotatuna näeb välja nii:

Teiselt poolt on tekk selline:


Alguses pidasin küll erinevaid plaane, milline võiks selle teki teise poole kangas olla ja kuidas teppida. Aga kui asi hakkas valmis saama, siis tundus see teine pool hoopis huvitavam, selline säbruline, kui pealmine pool. Küsisin ka koduste arvamust ja asi oli otsustatud - teine pool jääb nii nagu ta on! Pealegi nüüd saan ma seda soovi korral parandamatute sokkide tekkimisel suuremaks õmmelda.

Välimised ääred käisin ka siksakiga lihtsalt üle.
Ka niidi puhul ei ostnud sobivas toonis uusi niite vaid võtsin aga järjest niidikarbist rullilõppe ja kasutasin ära.

Soe on see tekk! Kohe väga soe! Soojas ruumis oli teda lausa raske õmmelda, palav hakkas teda süles hoida
Need suured õmblused tagumisel poolel hoiavad teda kohevil ja see aitab veel isaks ju sooja hoida. Kohevuse säilitamiseks aurutasin valmis tööd ainult kergelt pealtpoolt. Selline natuke hooletu välimus on seega täiesti taotluslik!

Ja raske on ta ka! Mul küll kaalu pole, aga julgen kindlalt väita, et kilo või paar ikka! Mulle nii meeldib raske teki all magada! Nagu kaisus
________________________
Tegelikult on mul sellest soki-kinda lõikumisest veel miskist materjali ja ehk saab ka sellest veel midagi põnevat
Pandamõmmi kirjutas @ 21:37 - Link - kommentaarid (51)