Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Märts 2010

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

737976

31 Märts 2010
SUURE HULLUSE VÄIKE ALGUS

Tundub, et kõik suured hullused algavad väiksest asjast.
Täna jäi mõte kohe sellele toppama.
Nimelt see, mida ma nüüd Taaskasutuse teemasse ennast lisades tegema asusin, on ikka parasjagu hullus.
Väikseks eelvihjeks võin öelda, et käsi on lõikamisest päris väsinud ja teine niidirull hakkab otsa saama... kuid asi ise ei tule seejuures kuigi suur.
Edasi räägin siis, kui asi valmis.
Loodetavasti juba homme


Näitan teile hoopis minu suure lelu-hulluse väikest algust!

Laste mänguasju tuhandendat (tegelt on see arv vist mitu miljonit, vähemalt tunne on selline) korda kokku korjates jäi näppu Trillude esi-isa. Vaatasin teda ja mõtlesin: vot nii väiksest asjast saavad alguse siis suured hullused. Tuulasin siis veel lelukastides, et kas mõni vana isetehtud mänguasi veel alles on. Mõned asjad ikka leidsin

See on siis minu Teine Trillu, see mille ma esimesele põnnile tegin (seda esimest, mis ma emale tegin, pole kahjuks enam alles).
Teine Trillu sai tol korral omale lausa kaabu (see pole tal peas kinni). Tema käed on teistsugused ja nina on küll suur aga kõigest tikitud. Trillude lugu on ise siin.
Porgand sellel pildil on ka üks esimesi heegelduskatsetusi - nii umbes 6-7 aastat tagasi sai pojale kuskilt laadalt ostetud pisi-pisike käsitööna valminud pehme jänku. Vot sellele jänkule ma porgandi tegingi
Porgand on umbes 4cm pikk.See on üks 10cm pikkune nukuke, nii umbes kümmekond aastat vana. Tegelikult tal jalgu ei ole. On ainult hästi hoidev seelik. Nukk on kogu aeg laste mänguasjade seas, aga mänginud pole sellega vist küll keegi.


See koer on minu esimene päris lõigete järgi õmmeldud lelu. Ka pojale, kui too pisike oli, nii umbes 6 aastat tagasi. Ta on nii 10-15 cm pikkune. Päris norm kukkus välja ja tema on omale laste hulgast ka mänguseltsilisi leidnud.

Ja see ämblikulaadne sai ka umbes samal ajal heegeldatud. Mäletan nii erksalt, kuidas ma neid jalgu teha pusisin. See tundus nii peen ja lõppematu töö, et päris tegemist oli, et mänguasi ikka valmis saaks
Nüüd ma nii naudin selliste väikeste asjade nikerdamistJa see on minu esimene pehme pildiraamat, ka 6 aastat vana, suuremale poisile tehtud.
Oi see oli pusserdamine. Kui palju sai mässatud, et õmblusmasin need mõned õmblused ära teeks! ??:
Palju sai suure vihaga käsitsi nokitsetud
Aga tikkimise osa oli mõnus! Ja kui see kõik valmis sai, siis ma olin enesega ikka väga-väga-väga rahul.
Vastupidav kukkus välja, loetud ja veetud on seda PALJU, aga ikka on täiesti terve.

Mitmed pildid joonistasin ise, osad on kuskilt pehme raamatu tegemise lõigetelt maha tehtud.See lill on maha tehtud:


See liblikas on maha tehtud.
Kuna ma suurem asi joonistaja siiski pole, siis seda koera sai kül palju kordi joonistada püütud, enne kui suutsin teha sellise silueti, mis on koer ja mida ma ka õmmelda oskasinSee auto on maha tehtud:


Ja lõpetuseks tahaks märkida, et enamik materjale on ka nende vanade lelude puhul taaskasutus. See taaskasutuse fännamine ei ole minu puhul midagi uut!
Näiteks koer on õmmeldud ema kostüümisabast, ämblik heegeldatud mingist harutatud lõngast, nuku ära viskamiselt päästetud riideribadest, Trillude esi-isa muidu kasututest lõngajuppidest (no siis olid kasutud, nüüd pole mul enam ükski jupp kasutu, korjan ka mõnekümnesentimeetrised kokku ja kõik läheb kasutusse ) ning raamat voodilinast ja sellestsamast hommikumantlist, mille jääkidest poiss nüüd omale vaalaskalanuustiku sai. Päike raamatus kardinast, koer teksapükstest jnejne.

No küll nüüd oli põhjalik aruanne
Heh, ega kõike ei pea lugema, kui ei viitsi. Põhjalik aruande osa on mu enese jaoks, juhuks kui ma seoses julmalt kasvava vanusega () asju unustama hakkan
Pandamõmmi kirjutas @ 21:44 - Link - kommentaarid (2)