Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Veebruar 2010

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

738100

11 Veebruar 2010
UUS ASI
e. kuidas ma vilti nõeluma õppisin

Olude sunnil pidin täna lastele lasteaeda jalgsi järgi minema. Minu tee viib sel juhul mööda käsitööpoest. Õnneks ei saa meie käsitööpoes maksta kaardiga. Võtsin 100.- sularaha ja on kindel, et rohkem ei saa kulutada... vähem ka ei saa

Tegelikult läksin ostma uusi sukavardaid, vähe suuremaid kui nr3, et töö natuke edeneks ka Aga neist jäi ju raha üle. Võtsin siis ühe rohelise lõnga pooliku töö lõpetamiseks. Ikka jäi raha üle ja kuidagi ei raatsi ju ilma igasugu tagavarasid soetamata sellest poekesest väljuda. Hetkeotsuse ajel hakkasin siis viltimisnõelte, kui mulle täiesti võõraste asjade, kohta uurima.

Noh, ja koju ma tulingi uue tööriista ja punase villatokiga. Õnneks sai 100.- enne täis ja ma ei saanud kõiki neid kirevaid villasid osta.

Olen viltimise kohta äärmiselt vähe uurinud. Ei tea, kas see on minu viga või tuleb pigem kasuks (ei tapa uusi ideesid) aga ma ei olegi suurt õpetuste lugeja. Olen kuskilt kuulnud, et aluseks võetakse see nuustikutaoline asi.

Otsisin ühe nuustiku välja ja võtsin pihuga mõnusat pehmet villa. Nokitsemiseks tundus kõige mugavam kõhuli sooja-sooja köögipõranda peal olla - põrandakütte mõnud! Ja tegin algust.

Kõigepealt muidugi viltisin oma villapalli nii põhjalikult nuustiku külge kinni, et see tuli sealt ära ainult koos tüki nuustikuga Jälle jupike targem: seda villapallikest peab seal nuustiku peal pidevalt keerama.

Alguses ei olnud ideed... aga siis tuli! Nii punane saab olla ainult jänes!

No ja kuna ma ostsin ainult punast villa, siis tuli mõte tööle panna. Meenus kunagi sõbrannalt saadud heidekera (no see millest ma heiderotte meisterdan) Vot sellest saavad põsed ja saba!

Aga siis tuli tagasilöök
Seda uhket punnpõske kinnitades suutsin ma oma uue tööriista ära murda!
Sealkohas sai mu küsimus vastuse! Ma muudkui torkisin ja mõtlesin, et milleks küll on vaja kümmet nõela (mulle pakuti poest sellist komplekti... mille jaoks mul muidugi ei olnud piisavalt raha kaasas ) Ma enne mõtlesin, et kas nad siis kuluvad niiväga. Nad murduvad!

Noh, selles viimases hädas (jänes ei saanud ju ometigi poolikuks jääda!) aitas mind välja loov mõtlemine. Minu jaoks oli uudis, et need viltimisnõelad on karedad ja sellega töötavadki. Noh, puidust grilltikk töötas ka hädapärast, to ka suht kare.

Kogu jänese valmimiseks tuli sõrmel kannatada kaks torget.

Sõbrannale, kes täna ütles, et ta pole ebaõnnestumise hirmus seda veel ette võtnud, võin sülega julgustust jagada: ebaõnnestuda pole võimalik!

Töö käigus tekkis iseõppijal mitmeid küsimusi:
Kas need nõelad kuluvad?
Peab see viltimisalus nõelte eluea pikendamiseks olema pehme svamm või võin ma neid ka köögipõranda vastu toksida? st. kas nad on tugevast materjalist, et ots nüriks ei lähe?
Kust ma tean, et nüüd on töö piisavalt kõvaks vilditud?
Kas neid nõelu on erinevaid või on kõik ühed head viltimisnõelad? (kaldun arvama, et on erinevad suurused, et suurt asja kergemini kokku torkida )


Üks loll jõuab rohkem küsida, kui 100 tarka vastata

Kõige kiuste sai jänes valmis.
Hea tunne on olla ühe oskuse võrra rikkam!
Mina lähen homme toon pangaautomaadist uue 100.- ning ostan nõelu ja villa juurde, et seda oskust nüüd täiendama hakata
Pandamõmmi kirjutas @ 20:23 - Link - kommentaarid (9)