Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Jaanuar 2010

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

737868

25 Jaanuar 2010
PUSLEPROBLEEM

Mina vaaritasin lastega täna!

Meie lapsed on suht suured puslesõbrad.

Probleem seisnes nimelt selles, et need väiksed 24 ja 54 tükiga pusled on nii kehvades karpides, et kogu aeg pudenevad tükid vahelt välja ja põrandalt leides ei tea, millisesse karpi neid pakkuda. Karbid lagunevad kergelt, ei seisa riiulis virnas ja pole pealegi lastel mugavad käsitseda (\"Emme, aita mul karp kinni!\") Nii mõnigi karp oli nii lagunenud, et isegi teipimine ei päästnud enam ....
ma usun, et nii mõnelegi tuttav probleem (kui sellist väikest asja saab probleemiks nimetada ).

Mõtisklesin juba ammmmuuuuuu, et kuhu küll neid puslesid panna, et nad kenasti koos oleks ja kergesti võetavad oleks, ilma et kõiki teisi laiali tõmbaks.

Proovisin väikseid kilekotte. Aga nendest võttes ajasid põnnid ikka teised kilekotid ka segi ja lõpuks oli ikka kõik laiali.

Heietasin mõtteid, et kust saada väikseid karbikesi või suuri väikesteks osadeks eraldatud karpe... Lõpuks kurtsin oma muret mehele. Too teatas nagu muuseas: Pane neisse väikestesse purkidesse, mis keldris vedelevad!

Korraks mõtlesin, et misasja, kuhu!?


Aga siis hakkas idee selgima.

Sorteerisime lastega 32 väikest puslet ära (Kuidas neid küll nii palju oli kogunenud!? )
Lapsed panid need kõik korraga suure laua peal kokku, siis kirjutasime juurde, millistest mõni puudu on (juhuks, kui me tulevikus peaks mõne märgistamata tüki leidma )
Poja kirjutas igale pusletükile koodi taha (tähe või paar, igale puslele oma kood) Nüüd on kohe teada, millisest puslest on maast leitud tükk. Lapsele koodide kirjutamine VÄGA meeldis!
Purkide keldrist otsimise ja pesemise-kuivatamisega tegelesid lapsed ise.
Mina teipisin purkidele sildid, mõtlesin nimed ja kirjutasin puslekarpidelt kõik numbrid, mis leidsin
Need samad andmed kirjutasin siis puslekarbist lõigatud pildiga kaardi taha. Et soovi korral ikkagi saaks pilti ka vaadata. Kuigi tavaliselt panevad nad neid ju niisama. No pilte igatahes ei lubatud ära visata

Juba on näha, et selline purgikorraldus õhutab minu väikseid puslesõpru veelgi rohkem pusletama: põnev ju kaas maha keerata, tükid välja valada ja peale pusletamist taas kaas peale keerata ja moos riiulisse panna

Minu tänane puslemoosilaar!

Hunnikust lagunenud karpidest jäi järgi väike pakike ilusaid kaarte. Paigutame nad tõenäoliselt mõnda väiksesse karpi. Issi küll arvas, et keerame rulli ja pistame purki, aga ma mõtlesin, et siis pole neist õige pea midagi järgiHomme toon õuest plastkasti ja panen puslemoosid kastiga riiulisse. Ruumi meil õnneks on

Need on need väiksed Salvesti beebitoidu purgid, mida titaperes koguneb palju, aga millega mitte kui midagi teha ei ole - hoidistada ei luba väga nigelad kaaned. Olen mingit kogust keldris hoidnud. Mees tuletab alatihti meelde, et milleks!!?? Viskame ära! Nonäed nüüd milleks!

Kui keegi on miskil muul moel siukse \"probleemi\" lahendanud, siis oleksin väga huvitatud, kuidas teie asjale lähenesite (kui lihtne ära viskamine välja jätta )
Pandamõmmi kirjutas @ 21:37 - Link - kommentaarid (10)