Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Jaanuar 2010

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

737864

22 Jaanuar 2010
NÄPULOOMAD: kass, päkapikk, siga ja lumememm

Jätkan siis õpetuste kirja panemist. Püüan soovitud näpuloomade õpetused niisama kirjeldada, ilma palju vedraid pilte lisamata

Erinevad näpunukud Mänguasjamaal on siin!
Kui mõne kirjeldusele on veel soovi, palun märku anda

Mina kasutan nr.3 vardaid ja koon kolmel vardal, neljas käib ringi. Näpulooma jaoks loon niipalju silmi, et tulemus ulatuks lahedalt ümber sõrme. Nr.3 varrastega 14-16 silma näiteks. 16 siis vähe peenema lõnga puhul ja 14 vähe jämedama lõnga ja lõdvema käega kuduja puhul.


NÄPUKASSID

Valin kiisule sobiliku lõnga. Koon sirgelt otse pealaeni välja, ilma mingeid kahandusi tegemata.
Õmblen ülevalt otsa sirgelt kokku ja kõrvakolmnurgad õmblen ka läbi. Siis jäävad lihtsad kolmnurk-kõrvad, mis on paremini tajutavad peenema lõngaga ja siis kui loom on näpu otsas.
Heegeldan külge saba: 8-10 õhksilmust ja sammastega kassini tagasi. Kui tahan valget vms sabaotsa, siis heegeldan sinna otsa ristipidi 2õhksilmust, 1-2sammast, 2 õhksilmust (mille kinnitan taas saba külge)
Tikin silmad, tavaliselt valgega ühtpidi ja teistpidi risti rohelisega silmatera.
Tikin ninakolmnurga ja suu. Õmblen vurrud.
Krrnäu!
NÄPUPÄKAPIKUD

Loon jälle umbes 15 silma. Koon 5-7 rida, võib ka veel rohkem.
Hakkan ühtlaselt kahandama.
Mina teen seda nii, et kahandan esimesel vardal ühe silmuse, siis koon ringi ja kahandan eelmisest kahandusest järgmisel vardal ühe silmuse. Siis koon ringi ja kahandan jälle eelmisest kahandusest järgmisel vardal ühe silmuse. Selle reegliga muudkui kahandan ringiratast, kuni igal vardal on 2-1 silmust. Lõpetan ja peidan lõngaotsad.
Näoks heegeldan täpselt nukule mahtuva ratta ja õmblen selle nukule külge.
Käed heegeldan, nagu vaibaga elevandi saba (Vt. vaibaga elevandi õpetus)
Oluline on, et käsi heegeldades jääks heegeldise pahem pool päkapiku selja poole, siis hoiavad käed ilusti õigele poole.
Tutiks meisterdan klassikalisel viisil kahe rattaga tuti.
Kinnitan pärlitest nina ja silmad, tikin suu.
Juusteks kinnitan kolm lõngajuppi narmastena.
Päkapiku altääre heegeldan kinnissilmustega üle.
NÄPUSIGA

Loon roosa lõngaga umbes 15 silmust, koon peaaegu vajaliku pikkuseni ja kahandan siis algul igalt vardalt 1 silma ja siis igalt vardalt 2 silma. Lõpetan, kui igal vardal on 2 silma. Peidan lõngaotsad.
Saba heegeldan külge: 5-7 õhksilmust ja seani tagasi aassilmustega (on need kinnissilmusest madalamad ikka aassilmused? : ) Siis saab selle muhedalt kergelt krussi sättida.
Kärsa heegeldan eraldi. Kolm õhksilmust ühendan ringiks, heegeldan esimesse kolme-nelja kaks ja siis ühtlaselt sellise pisikese nupsukese. See on nii väike, et vatiiniga seda küll täita pole mõtet.
Kärsa alla tikin suht-kahvatu-punase suu.
Silmavalged teen kas helelillad või hallikad ja silmaterad tumepruuniga. Minu notsude silmakuju saab vaadata pildilt
Kõrvad heegeldan: 2 õhksilmust, sammas, õhksilmus, 2kordne sammas, õhksilmus, sammas, kaks õhksilmust... aassilmustega üle notsu pea teise kõrvani ja see nagu esimenegi.
Notsu kõhule võib kinnitada slehvi, väikese põlle või jätta niisama naturaalne siga
NÄPULUMEMEMMED

Loon 16 silma. Koon ringselt umbes 7-8 rida. Kahandan igalt vardalt 1 silma, jääb 13. Koon jälle samapalju ridasid ja kahandan veel ühe igalt vardalt. Nüüd koon veel samapalju, siis kahandan kiirelt kokku (igalt vardalt 2, kuni igale vardale on jäänud 2) ja lõpetan.
Käed heegeldan ühesugused nupsukesed. Selleks, et mul meelde jääks, kui palju ma kasvatasin, hakkan kohe algusest lugema. Heegeldan kolm õhksimust ja ühendan need ringiks. Siis hakkan lugema: Esimesse kaks, teise kaks, kolmandasse kaks, neljandasse kaks..... Nende käekeste puhul pole vaja palju kahandada, umbes 3ndasse-neljandasse kaks. Katsetamise asi
Kübara heegeldan. Heegeldan 3 õhksilmust, ühendan need ringiks, kasvatan umbes 7ndasse-8ndasse kaks ja heegeldan mütsiosa. Siis heegeldan ühe ringi hästi tihedalt sambaid.
Nina heegeldan kohe külge: umbes 4 õhksilmust ja tagasi memmeni aassilmustega (kinnissilmustega jääb natuke liiga jäme nii pisikese memme jaoks)
Tikin silmadeks ja nööpideks mustad ristid, aga arvan, et väga nunnu jääks ka mustade pärlitega.Pandamõmmi kirjutas @ 19:15 - Link - kommentaarid