Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Jaanuar 2010

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

737895

20 Jaanuar 2010
NÄPUPAPAGOI ÕPETUS

Järjekorras järgmine on Näpupapagoi õpetus.
Selleks kasutasin seda Maximast pärit veidrat lõnga (mida, kui ma ei eksi, on seal soodusmüügis ka sel nädalal) Näpuloomade puhul on väga oluline materjali valik! Lõng teeb pool loomast! Sellest lõngast sai Papagoi.
Kindlasti tasub katsetada ka muid kirjusid lõngasid


Enne tehtud Papagoid ja Mammagoid siin:
Seekord tegin roosama papagoi

NÄPUPAPAGOI ÕPETUS:

Punun valmis sellised detailid:Papagoi ma heegeldan, sest see lõng on selline, mida on kehv nii väikseks esemeks kududa. Kui on kootav lõng, siis loon näiteks nr.3 varratsega 14-15 silma. Heegeldan ringselt sellised näpule parajad kehad. Alustan näpu ümber lahedalt mahtuvast ahelsilmuste ketist, mille ühendan ringiks ja heegeldan sobiva kõrguseni. Siis võtan kiirelt kokku. Täitsa umbes teen ja sellega saab vast igaüks, kes heegeldada oskab, hakkama.

Noka koon eraldi. Näiteks vareste puhul võtan noka jaoks otse keha küljest silmad üles, aga see papagoi lõng on siuke veider, niiet eraldi kududa on lihtsam. Loon 15 silmust, jagan kolmele vardale ja koon 3-4 ringi. Siis valin suvalise nurga ja hakkan igal ringil sellest nurgast kahandama. Ühe koon kokku varda lõpust ja teise kohe järgmise varda algusest. Mujalt ei kahanda, kogu aeg ühest nurgast. Selleks tõstan kudumise käigus sellelt vardalt, kus kahandamist ei toimu, kaks silma kummalegile kahandamise vardale. Kuni igal vardal on 1 silm. Siis lõpetan.

Õmblen noka papagoile külge nii, et see kahandamiste alguse nurk jääb nn. silmade vahele ja lõpp suunaga allapoole. Noka külge õmblemise käigus täidan seda vatiiniga. Noka otsa kinnitan lõua alla. Nii jääb nokk papagoilikult kõver. Vajadusel õmblen sama lõngaga ka neid kahandamise triibu juurde paratamatult jäävaid vähe suuremiad augukesi. Võibolla kõvema käega kudujail neid ei jää

Tiivad heegeldan kohe külge. Valisin ühe keha lõngas esinevatest värvidest tavalise, mittekarvase lõnga. Heegeldan 9 õhksilmust. Siis tagasipidi 1 kinnissilmus, 2 poolsammast, 2 sammast, 2 kahekordset sammast ja kinnitan keha külge. Vaatan, et heegeldades jääks heegeldise tagumine pool linnu selja poole, sest see hakkab krussi kiskuma parema poole suunas! Muidu on oht, et papagoil hoiavad pärast tiivad selja poole.

Pähe kinnitan tiibade heegeldamiseks kasutatud lõngast narmastena tuti või lausa mitu tutti. Ja sabaks teise narmastest tuti.

Silmadeks lõikan valgest riidest kettad ja õmblen need külge koos musta pärliga.

Jalad heegeldan kohe külge. Heegeldan 10 õhksilmust, siis 4 aassilmust tagasi, siis jälle 4 õhksilmust ja aassilmustega eelmise varba alguse juurde tagasi ja kolmandaks varbaks ka 4 õhksilmust ja siis aassilmustega kuni kehani tagasi.

Jalgade puhul on oluline vaadata, et nn. peale poole jääks heegelduse pahem pool. Muidu tikub papagoi pärast jalgu veidralt püsti hoidma
Mammagoidele õmblesin tiiva alläärde punased pärlid.

Valmis!

Pandamõmmi kirjutas @ 19:38 - Link - kommentaarid (3)