Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Jaanuar 2010

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

737875

19 Jaanuar 2010
VAIBAGA ELEVANDI ÕPETUS

Siin on siis mitmeid kordi küsitud Vaibaga elevandi õpetus. Lubasin enne ööd... nii ka on - minu jaoks ei ole veel mitte öö!

Minu esimene Vaibaga elevant on nüüd mu Talisman, mis käib minuga laatadel kaasas, aga letile ei satu... igaks juhuks, äkki ostetakse ära! Aga seda lugu te olete juba lugenud

Veel vaibaga elevante on näiteks siin!

Jõudu katsetamisele!


ELEVANDI ÕPETUS:

Võtan oma lemmikumad nr 3 vardad. Koon valmis sellised detailid:Keha: Loon 24-27 silmust (Sellel vantsil 27, tuli selline kõhukas), koon umbes 25 rida. Siis kahandan järjest igalt vardalt kaks silmust, kuni igale vardale on jäänud 2 silmust. Lõpetan. Jäänud augukese kinnitan lõngaotsa peites.

Pea: Loon 18 silmust, koon 11-13 rida, kahandan igalt vardalt kaks silmust, kuni igale vardale on jäänud 2 silmust. Koon lonti nii umbes 7cm. Lõpetan ja peidan lõngaotsa. Londiots las jääda lahtine, nagu toru või nii.

Jalad heegeldan. Tegin seda nr 3 heegelnõelaga. Selleks, et mul meelde jääks, kui palju ma kasvatasin, hakkan kohe algusest lugema. Heegeldan kolm õhksimust ja ühendan need ringiks. Siis hakkan lugema: Esimesse kaks, teise kaks, kolmandasse kaks, neljandasse kaks..... Sellel elevandil 7-ndasse kaks, niiet ringil on 10 kinnissilmust. Kõik jalad samamoodi. Et saada sama pikad, siis pikkust lihtsalt võrdlen kõrvutamise teel. Sobiv pikkus käes, siis jätan külgeõmblemiseks lõngasaba igale jalale taha. Sellel vantsil on jalad umbes 4cm pikad, aga võiks vist veits lühemadki olla

Kõrvad koon ripskoes, et oleks lihtsam ja et paremini püsiks. Loon 10 silmust. Koon kaks korda edasi-tagasi. Siis koon rea algusest ja lõpust ühe kokku ja jälle niisama tagasi, siis jälle algusest ja lõpust ühe kokku ja niisama tagasi, nii et vardale jääb 6 silmust. Koon silmused maha, viimasest aasast alustan heegeldamist. heegeldan ringi peale va. see külg, mis läheb pea külge kinnitamiseks. Teise kõrva teen täpselt samasuguse.

Nüüd täidan keha ja õmblen tagumise otsa kokku. Siis täidan pea ja õmblen ka selle kinni. Ka jalgadesse topin vatiini.

Õmblen elevandi kokku. Pea asend peab olema õige, et oleks elevandilik. Tasub katsetada, milline sobiks vantsile paremini. Kui pea ja jalad on küljes, kinnitan pea külge kõrvad. Ka nende asendit atsub katsetada, et leida parim.
Suu tikin pisikse. Silmad kas pärlitest, lõngast või poest toodud päris-silmad.

Saba heegeldan külge. Selleks võtan lõngajupi keskelt kinni. Tõmban selle keskkoha läbi elevandi tagumiku-lõngade ja heegeldan kahekordsest lõngast ahelsilmuseid, nii umbes 5 tükki.
Kui lõpetan, jääb saba otsa justkui paar karva
Vaiba jaoks loon 10 silma ja koon ripskoes, muidu kisub ta igatpidi krussi. Esimesele elevandile kudusin vaiba "ilusa" - parempidine ilus pind jäi, aga vaip tõmbas pikkupidi krussi ja ei tahtnud ka peale triikimist ilusti hoida See on selle Talisman-elevandi seljas.
Kasutan kirjut lõnga või koon kahest lõngast triibulise.... aga see on igaühe oma fantaasia. Kinnitan sobivast lõngast narmakesed.
Siis võtan ühe vaibalõngadest ja traageldan selle nõelaga piki vaipa, keskelt.
Nüüd võtan selle ühe lõnga kaks otsa ja kasutan vaiba vantsile selga sidumiseks. Kõhu alla olen jätnud slehvikese, et saaks vaipa soovi korral ära võtta.Valmis!

Pandamõmmi kirjutas @ 21:55 - Link - kommentaarid (4)