Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Jaanuar 2010

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

737862

17 Jaanuar 2010
VÕRUKAELA ÕPETUS

Kuna tähelepanekuid nõrkade kohtade kohta ei tehtud, siis eeldan, et õpetus oli igati arusaadav! Tänan heade sõnade eest!

Täna siis järgmine õpetus. Eelnevalt tehtud võrukaelad näiteks siin ja rohkem Võrukaeladest siin!

Eilse Poti-Trillu õpetuse meisterdamise valguses tunduvad kõik teised asjad ikka megalihtsad


VÕRUKAELA ÕPETUS SIIN:

Võtan jälle oma lemmikumad nr3 vardad ja neile sobiva lõnga.
Koon valmis sellised detailid:
Loon 30-36 silma, olenevalt kui laia seelikuga Võrukael tuleb.

Koon 15-18 rida seelikuosa. Nüüd kahandan kiirelt kokku järjest kogu aeg kaks kokku kududes, kuni kõigil kolme vardal on 3 silma (kokku 9) ja koon 10-12 rida kaela osa. Nüüd hakkan pea jaoks kasvatama: alguses koon õhksilmuse iga tavalise silmuse järele. Teisel real koon need õhksilmad keerdu, nii et ei jääks auke kaela, ja koon iga keeru järele veel ühe õhksilma (3tk varda peale) ja niisamuti kolmandal real (kolmandal real tuleb ise vaadata, kui palju tuleb juurde kasvatada, et pea ei tuleks seelikust laiem, pigem ikka väiksem. Kuni igal vardal on enamvähem samapalju silmi, kui seelikut alustades oli. Kunagi, kui ma veel ei teadnud, et õhksilmi keerdu kududes ei jää nende kohale auku, siis võtsin pärast valmis Võrukaela ja lihtsalt õmblesin need augud kinni
Koon pead umbes 12-15 rida (sellel näidisel kudusin 14 rida), nii et ta enamvähem ümar tuleks ja siis kahandan kokku, igal vardal kaks. Seda järjest kuni igale vardale on jäänud kaks silma. Siis lõpetan. Lõppu jäänud augukese kinnitan lõngaotsa peites.

Enne täis toppimist heegeldan külge kõrvad: 3ahelsilmust 3sammast ja 2 ahelsilmust, kinnitan pea külge.

Nüüd heegeldan nina. Selleks, et mul meelde jääks, kui palju ma kasvatasin, hakkan kohe algusest lugema. Heegeldan kolm õhksimust ja ühendan need ringiks. Siis hakkan lugema: Esimesse kaks, teise kaks, kolmandasse kaks, neljandasse kaks..... selle nina tegemiseks heegeldasin kuni seitsmendasse kaks (nr3 heegelnõel) ja siis edasi ühtlaselt, kuni nina pikkus käes. Ninna võib natuke vatiini toppida.

Samamoodi heegeldan punnsilmad. Seal ongi olulisem meelde jätta, mitmesse esimesse auku sa kaks heegeldasid, et tuleks ühesuurused ühepaksused silmad.

Topin pea ja kaela vatiini täis. Alt jääb lahti. Kuna kael on nii kitsas, siis see vatiin ei kao sealt kuhugi. Kui kaelaosa vatiinist tühjaks jätta, siis saab sinna sõrme toppida ja näpu-käpiknukuna kasutada, aga see pole väga mugav. Kui kael on täis, siis seisab pea püsti ka siis, kui nukk näiteks tagurpidi jogurtitopsile, õunale vms asjale peale tõmmata.

Nüüd teen käed jalad. Selleks kerin lõnga 3 korda ümber sõrme. Siis heegeldan saadud rõnga tihedalt kinnissilmuseid täis, ühendan esimese ja viimase kinnissilmuse ja siis heegeldan käsivarreks 6-10 õhksilmust. Lõppu jätan väikse lõngasaba, millega õmblen käed-jalad lelu külge.

Õmblen nina, silmad ja jäsemed külge.
Tikin suu ja silmadele mustad ristid. Panen kas heegelnõela või nõelaga sobivas värvis juuksed.

Heegeldan seeliku alläärde pitsi. See tuleb teha ikka nii, et jalad jääks seeliku alla

Võrukaelte võrude jaoks punun punumispulgaga (kellel seda pole, siis näiteks siin on mõtteid, kuidas seda aretada) nii 10-12cm pikkused kontrastsetes värvides jupid ja ühendan need rõngasteks.

Valmis!
Ma nüüd siit, kuhu oma soove sai esitada esimese küsija kolmanda soovina märgitud Palja naise õpetuse jätaks hetkel vahele ja teeks seda hiljem. See selline suurem mõtlemine, sest olen neid ise nii vähe teinud ja üldse ei mäleta, kuids see tegemine käis. Kunagi hiljem kindlasti panen ka selle kirja!
Pandamõmmi kirjutas @ 19:42 - Link - kommentaarid (2)