Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Jaanuar 2010

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

737872

16 Jaanuar 2010
POTI-TRILLU ÕPETUS

Nagu lubatud, teen algust mõnede õpetuste kirja panemisega! Siin on siis tänane töö - see paljuküsitud Poti-Trillu õpetus.

Võib absoluutselt liialdamata öelda, et tegin seda terve tänase päeva! Aega, loogilist mõtlemist ja loomingulist meelt läks vaja rohkem, kui ma arvata oskasin Loodetavasti sai arusaadav!

Ma pole mitte kunagi nii põhjalikult nii keerulist ettevõtmist pidanud kirja panema. Sellepärast palun teilt, kes te seda õpetust olete küsinud ja oodanud, ja teistelt ka, abi ses osas, et annaksite märku õpetuse KÕIGIST nõrkadest kohtadest ja näiteks ka sellest, kui midagi on õpetuses üleliia

Mõned varem valminud Poti-Trillud on näha siin!

Kui nüüd mõni usin käsitööline tõesti seda õpetust rohkem või vähem järgides Poti-Trillu valmis nikerdab, siis palun näidake mulle ka! Ma nii tahaks näha, kuidas see teiste käes välja kukub!

Selle õpetuse tegemise käigus valmis ka üks Poti-Trillu, mis on nüüd soovijale täiesti saadaval hinnaga 90.-


ÕPETUS SIIS SELLINE:

Kuna mänguasjad on väiksed asjad, siis koon ma neid kolmel vardal (neljas käib ringi), et oleks lihtsam käes hoida ja vähem vardavahetusi teha
Enamasti kasutan vardaid nr 3


TRILLU ISE

Kõigepealt kuduge selline keha-osa, punuge käteks-jalgadeks 4 pulka ja heegeldage nina ning papud:Mina teen seda nii:
Võtan punase lõnga, sest see Trillu on ju ometigi punnitamisest punane! Olen teinud ka muud värvi neid, kuid hilisem mõtisklus ja ka ostjate arvamus on viinud järeldusele, et nad võiks olla punased

Loon 25-30 silma ja hakkan ringselt kuduma.
Kindlasti olete märganud, et istudes vajub tagumik laiemaks. Selle jaoks koon esmalt 15-20 rida ja siis kahandan igalt vardalt ühe silmuse (kokku 3tk) Kes tahab väiksemat pea-osa ja suuremat tagumikku, võib kahandada kuni 6 silma.
Nüüd koon veel vastavalt 5-10 rida. Sealt edasi kahandan pidevalt igal vardal ühe silma kuni varrastel on 4 silma. Kahandamist teen hajusalt. See tähendab, et püüan igal ringil selle kokkukootava silmuse jätta erinevasse kohta. Need neli koon kohe järgmisel ringil kaheks ja siis lõetan töö.

Minu Näidis-Trillul on loodud 30 silmust, kootud esmalt 17 rida, kahandatud 3 silmust kokku ja sis veel 8 rida kootud. Tuli selline veits väike ja matsakas

Käte ja jalgade jaoks punun umbes 8 cm pikkused pulgad. Selleks kasutan oma punumispulka. Kellel seda pole, siis SIIT saab ideid, kuidas see punumispulk omale aretada. Samas võib muidugi ka mingi muu tehnikaga need käsivarred punuda... näiteks heegeldada. Käeotsad tõmban seda otsa lõnga peites kokku, et tekiks natuke käelaba tunne.

Nina heegeldan ringselt. Selleks, et mul meelde jääks, kui palju ma kasvatasin, hakkan kohe algusest lugema. Heegeldan kolm õhksimust ja ühendan need ringiks. Siis hakkan lugema: Esimesse kaks, teise kaks, kolmandasse kaks, neljandasse kaks..... selle nina tegemiseks heegeldasin kuni kaheksandasse kaks ja siis edasi ühtlaselt, kuni nina pikkus käes. See on igaühe oma fantaasia, kui pikka ja paksu nina ta oma Trillule tahab

Papud heegeldan talle samamoodi nagu ninagi. Seal ongi olulisem meelde jätta, mitmesse esimesse auku sa kaks heegeldasid, et tuleks ühesuurused ühepaksused papud. Seekord näiteks tegin nr 2 heegelnõelaga ja kuni üheksandasse kaheksandasse kaks. Samamoodi heegeldan ringselt papu pikkuseni, viimasel real heegeldan kogu aeg üle ühe (st. võtan kiirelt koomale kokku) ja siis lõpetan. Lõpulõngajupiga õmblen papuotsa kinni. Teise papu teen samasuguse, et saada sama pikk, siis pikkust lihtsalt võrdlen kõrvutamise teel.

Nüüd õmble Trillu kokku!

Mina teen seda nii:
Kõigepealt topin ta vatiini täis ja õmblen altotsast kinni. Siis keskele nina, ninast veidikene kõrgemale käed ja keha ette serva jalad. Jalgu ei õmble päris alla, kuna muidu ei saa teda ju nii edukalt istum panna. Papud õmblen jalgade otsa niimoodi jalalaba asendis, et hoiaks rohkem jala moodi, mitte lihtsalt ei ripuks.

Siis tikin silmad, kulmud kindlasti nn. kurjas asendis: kui ikka potipeal punnitad selliseid kandilisi asju, siis ju ei kisu naeratama Suu teen oran˛i lõngaga (et punase pealt välja paistaks) ja kindasti väikse, mitte naeratava!
Lõpuks panen juuksed. Need võib kinnitada nii nõelaga, kui ka heegelnõelaga narmastena. Millised on juuksed, on küll iga Trillumeistri oma fantaasia!Tee püksid

Mina teen seda nii:
Selleks loon 26 silma ja koon ringselt umbes 11 ringi. Nüüd jagan silmad pooleks ja koon eraldi kummatki püksisäärt 6 ringi ja lõpetan ära. Nüüd peidan lõngaotsad.Säärte otstesse heegeldan mõne kontrastse heegel-niidiga vastavalt fantaasiale väikse pitsi. Mina tegin lihtsalt 5 ahelsilmust+kinnissilmus igasse püksiääre silmusesse (kaarekesed)
Värvliääre jätan viimistlemata. Siis tõmbab see mõnusalt rulli, nagu oleks Trillu potil istumiseks püksid maha lükanud Püksid panen talle lahtiselt jalga, et ta saaks neid soovi korral vahetada
Nüüd on Trillu valmis!

POTT

Koo poti küljed ja sisu:Mina teen seda nii:
Loon 33 silma, koon 12 rida. Siis kahandan igal vardal 2 silma ja koon veel 12 rida. Siis koon silmad maha. See ots, kust lõpetasin, jääb nüüd siis poti allääreks. Peidan lõngaotsad.
Sisu jaoks loon 24 silma, koon 7 rida ja kahandan igalt vardalt ühe silma, kuni igal vardal on 2 silma (kokku 6) ja lõpetan siis ära. Kahandamist teen hajusalt. See tähendab, et püüan igal ringil selle kokkukootava silmuse jätta erinevasse kohta. Lõngaotsi peites kinnitan seda kohta veel, et jääks kinnine ja kenam.

Nüüd õmblen sisu poti ääre külge nii, et sisul jääb nähtavale kudumi parem pool:
Siis kui on külge õmmeldud, võtan heegelnõela ja prill-laua lõnga ja heegeldan tihedalt kinnissilmustega sealt poti sisemuse äärest ringi:Ja siis teise ringi veel, kasvatades piisavalt, et see sobituks prill-lauana. Nüüd jätan piisavalt pika lõngasaba ja õmblen sellega selle prill-laua poti välimise ääre külge.
Nüüd on prill-laud paigas.


Heegelda poti kaas

Mina teen seda nii:
Heegeldan poti kaane alumise poole Valge lõngaga ringselt kinnissilmuseid vabas vormis kasvatades, peidan lõngaotsa. Nüüd võtan sama lõnga, mis prill-laual oli ja heegeldan kinnissilmustega sama suure ketta, kui poti alumine pool.Siis panen kaane alumise ja ülemise poole kohakuti ja viimase ringi kinnissilmuseid heegeldan kaks potikaane poolt kokku. Jätan pikema lõngaotsa ja õmblen sellega potikaane poti serva külge.

Tee potile põhi

Mina teen seda nii:
Kõigepealt topin poti sisu ja välimise vahele natuke vatiini, et pott õiges kujus püsiks.
Siis teen riidest sobivas suuruses kotikese ja täidan selle näiteks kergkruusaga ning õmblen korralikult kinni, et kruus kaotsi ei läheks.
Selle panen poti "jala" sisse. See peaks olema suht raske, et potti püsti hoida. Proovisin ka näiteks ümara puuklotsiga, aga see oli liiga kerge ja pott näiteks ilma Trilluta tikkus lahtise kaane poole ümber vajuma ja ka koos Trilluga oli suht ebastabiilne kompositsioon. Seega kergkruus tundub vägagi sobiv.

Heegeldan kinnissilmustega ringselt potile sobivas suuruses põhja ja siis heegeldan tihedalt ühekordsete sammastega põhja potile alla.
Seda peab heegeldama nii pidi, et sammaste tagumine pool jääks laual seisva poti puhul peale poole. Muidu ei toimi see serv potti toetavana, vaid keerab end vastu poti jalga üles.Nüüd jääb veel võimalikult säravad ja võimalikult nurgelised pärlid potti \"kakada\"Valmis!


Nagu öeldud, siis tema on nüüd täitsa saadaval!
Pandamõmmi kirjutas @ 20:36 - Link - kommentaarid (4)