Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
November 2009

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

671015

30 November 2009
TÕELINE PEHME PIPARKOOK

Täna oli esimene advent! Juba need jõulud lähenevad. Meie lastel käisid täna esimest korda sel aastal päkapikud. See oli nii nunnu, kui suur venna (6a8k) ei tulnudki hommikul õhinaga oma päkapikunoosi näitama, vaid küsis esimese asjana, et kas ta võib Jassu (väikevenna 1a3k) viia sussi vaatama. Tõeline suur venna
No meil on sussid alumisel korrusel köögi aknalaual, sest \"seal on laiem aknalaud ja sussid mahuvad paremini\"


Kuna piparkoogitaigen läheb seistes järjest paremaks, siis teen tavaliselt selle juba esimesel advendil valmis. Sel aastal tegin heaga topeltkoguse! Meil ikkagi viis maiast suud majas ja kui veel pühadeks sugulased ka tulevad


Olen kunagi enne proovinud peale pühi ülejäänud tainast vedelamaks saada ja sellest tavalist kooki küpsetada. Väga hea tuli! Sel aastal mõtlesin, et miks jännata pärast selle vedeldamisega, teen kohe hea koogi. No ja tuli küll suppper hea! Sellist maiust ei saa küll mujalt kui ainult oma ahjust!Tegin nii:
Kõrvetasin piparkoogitaigna jaoks siirupi, lisasin kuuma siirupi sisse absoluutselt kõik vaja minevad maitseained ja koostisained, kõik-kõik-kõik peale jahu! Siis eraldasin osa sellest supist teise kaussi (järgijäänud osast tuli tavaline piparkoogitaigen) ja lisasin sellele veel mõnusa koguse rasvainet (tavalist määrdemargariini oli mul) ja nii palju jahu, et sain taigna mõnusalt küpsetuspannile valada.
Küpsetasin keskmisel kuumusel nii, et enam tiku külge ei jäänud.
Nüüd sulatasin šokolaadi ja tegin selle vähese piimaga vedelamaks (et koogi peal ikka mõnus pehme jääks) Valasin koogi sulašokoladiga üle. Kuum kook oli ikka tõestiIsegi minu väheseid kooke kiitev mees oli VÄGA rahul!
Kõigil, kellele vähegi piparkoogid maitsevad, viib see tõeline šokolaadiglasuuriga Pehme Piparkook keele alla. Tasub proovida!
Kui nüüd kellelgi tekkis muuseas küsimus, et milline on minu piparkoogiretsept, siis lisan selle ka... vaatamata sellele, et netis leidub neid liigagi palju ja paljusus ajab pea segi500g kõrvetatud suhkrusiirupit
3/4 kl suhkrut
Maitseained: 2tl kaneeli, 1tl peenestatud nelki, 1tl kardemoni, 0,5tl jahvatatud muskaatpähklit, 0,5tl ingverit, noa otsaga pipart
1 apelsini mahakraabitud koor ja mahl ka (mulle meeldib apelsinimaitse ja panen pigem rohkem kui vähem)
2tl soodat
200g margariini vm. rasvainet
5spl hapukoort
2-4 muna
jahu
______________
Kõrvetan siirupi
Kuuma siirupi sisse panen eelnevalt kokku segatud maitseained, pool suhkrust ja margariini. Klopin läbi. Jahtunult lisan ülejäänud suhkruga klopitud munad, soodaga segatud hapukoore ja jahu. Jahu panen niipalju, et tuleb õige piparkoogitaigen ja seda on vast iga piparkoogimaias perenaine näinud.
Külmkapis seistes läheb taigen järjest paremaksKirjutasin kunagi teisme-ea alguses ema sõbranna kokaraamatust oma märkmikku 2 väheke erinevat piparkoogitaigna retsepti. Nüüd teen iga kord piparkooke nii, et võtan mõlemad retseptid ette ja panen sisse kõik, mis kahes retseptis vähegi üles loetud on (siia saigi see kombineeritud variant). Ikka sellestsamast vanast märkmikust!

Piparkoogilõhnalist advendiaega teile!
Pandamõmmi kirjutas @ 00:32 - Link - kommentaarid (2)