Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Oktoober 2009

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

737753

08 Oktoober 2009
TASKURÄTILUGU

Eile õhtul valmistasin taskurätte.

MIKS!?

Muidu tavaline proosaline lihtne igav tegevus, mis tast ikka.... aga mulle meeldib see põhimõte!

Ma ei osta poest ühekordseid pabertaskurätte!
Esiteks seepärast, et pean seda mõtetuks kuluks (isegi kui see pidavat hoidma nina taas ja taas pisikutesse pistmast) aga kõige rohkem seepärast, et meie perest mitte kellelegi ei meeldi neisse nuusata!

Ja ma ei osta ka riidest taskurätte!
Esiteks seepärast, et ma pean seda mõttetuks kuluks (isegi, kui meid saab mõne krooni eest väga kauneid) aga kõige rohkem seepärast, et mulle meeldib kui kõik saab 200% kasutatud! No seesama, miks ma sukapükstel ääri heelgeldan, teksapükstest patju õmblen ja mõmmikute kudumiseks vanu kampsuneid harutan. Lihtsalt meeldib see mõte.

Materjal:
Niisiis, taskurättideks maailma parim materjal on õhukesed pehmeks kulunud voodilinad ja tekikotid, viimased on tavaliselt õhemast riidestki. Nendest mõnusamaid pehmemaid poest ei leia! Kui keskpaik saab hõredaks, siis ääred saavad uue elu. Selle materjalivalikuga olen ma muidugi kah alt vahel läinud - teinekord on saanud nii paksust materjalist ninarätid, et neisse kohe kuidagi nuusata ei saa. Taskurättide jaoks on vaja ikka väga õhukest riiet.

Seekord kasutasin ära uute tekikottide äärest need nõmedad lapakad, mis kuidagi tekikotis ei püsi ja tilpnevad seal augu ääres. Ja veel leidsin kaltsude hulgast minu lapsepõlveaegseid tiigriga taskurätitoorikuid. Ning vanast tekikotist said kah mõned.


Töökäik:
Rebin siis lina servast paraja suurusega ruudud, lõikan kõik ääred karvavabaks ja nurgad ümaraks ja siksakin ääred õmblusmasinal ära. Valmis nad ongi!

Meie pere viiele ninale kulub neid omajagu (eriti seepärast, et nii minul, kui mehel on veits allergilised ninad, mis ei kannata erinevaid tolmusid. No ja lapsed toovad ju lasteaiast alailma nohupoisid koju!) Seoses tööka pereisaga saavad nad ka tihtipeale parandamatult mustaks. Aga ega neist siis pole nii kahju kah, ongi hea põhjus jälle rebida ja lõikuda ja ajuvabalt ääri sikaskitada!Huvitav, kas keegi tänapäeval veel ise taskurätte teeb
Pandamõmmi kirjutas @ 18:59 - Link - kommentaarid (6)