Pandamõmmi pesa
Pandamõmmi pesa
Mänguasjamaa
TÄHELEPANU MINU KÄSITÖÖ HUVILINE!
Teen oma lelud omaenda ideede järgi ja pildistan ise - see ongi minu looming (kui ma pole märkinud lelu juurde idee päritolu). Kui teed midagi ise minu ideede ja õpetuste järgi, palun viita sellele! Mitte et ma kade oleks, aga äkki nii leiab mind keegi, kes on leludest ka suuremas plaanis huvitatud! ;) Aitäh!
.: Mõnda minust :.
Minu aastaid: 32
Elan: Keset Eestit
Tähtkujult: Jäärapäine ;)
.: Minu nupp :.
.: Mulle meeldib :.
Käsitööd teha ja lobiseda
.: Ei meeldi :.
Inimesed kes lubavad mida iganes aga tegudes on nõrgad. No ja kõik need teised pahad asjad ei meeldi ka!
.: Minu lingid :.
Laste pahanduste kogu
Prüginimekiri
Silm puhkab
Mõtlemapanev!
autor.ee
Minu blogi 2009 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2010 aasta kokkuvõte linkidena
Minu blogi 2011 aasta kokkuvõte linkidena
Mänguasjamaa

.: Quote :.

.: Viimased postitused :.
Viimased postitused
Aprill 2014
Märts 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
Juuli 2013
Juuni 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Mai 2009
Märts 2009
Veebruar 2009

.: Ja veel :.

Loen:
Enamasti lastele raamatuid ette :DD

Filmid:
No meie kohalikust klassikast ma ikka paremat ei tea :D

Kuulan:
Seinast seina ja seina taga ka. Igas stiilis leidub midagi väga head ja iga stiili kuulamiseks on oma aeg ja koht ;)


Alates 12.märts 2010:
free counters

.: Piilumisi :.

737821

31 Jaanuar 2010
VAESE-MEHE KAMPSUN

Külmade olude sunnil tuleb vahel ka asjalikke asju teha.

Mu kallis mees vaatas minu nikerdamist ja ei saanud kuidagi aru, kuidas see ümber kaela olema hakkab (kui ma alles seda lappi kudusin) arvas, et peaks vist ikka kokku võtma, et rohkem ümber oleks. Kui ma lõpuks kaeluse osa kuduma hakkasin, siis sai aru küll!
Vaatas ja arvas, et see ju jupp kampsunit!!! "Vaese-mehe kampsun!" oli tema järeldus


Minu esimene vaese-mehe-kampsun tuli välja selline:

Muuhulgas peab mainima, et nii keerulise asja juures, kui seda on sallkrae, tuli mul korduvalt ka harutamisega tegeleda (mida lelude meisterdamisel ei tule kunagi ette, nende puhul saab ebaõnnestunud ühest lelust hoopis teine lelu)


Õpetust tegemiseks uurisin Isetegija Õpitoas
Harjutamine teeb meistriks, ja suurte asjade kudumist tuleb mul veel hoolega harjutada...
Pandamõmmi kirjutas @ 22:52 - Link - kommentaarid (1)

30 Jaanuar 2010
PÄIKESEJÄNKU

See rõõmus kollane päikesejänku on käpiknukk.
Kui Daku meisterdas mummude heegeldamise proovilapist lõpmata toredad kindad, siis te ju ei imesta, mida mina sellest mummude proovilapist tegin!?

Mummud jäävad heegeldades sellised tugevad, et tulemus on just sobiv käpiknukuks - hoiab hästi! Nii hästi hoiab, et täiesti tühi jänku (pea on ikka täis topitud ) seisab edukalt põrandal püsti:


Selja tagant ka. Sabatuti-pilt:


Pildistasin omas käes, seepärast ehk jänkul need poosid natuke veidra nurga all...

Kindlasti proovin veel mõnda mummuseelikuga käpiknukku teha!
Pandamõmmi kirjutas @ 19:33 - Link - kommentaarid (10)

29 Jaanuar 2010
PIILUPARDI TUDUKADSutsuke veab toredat teemat tudukate koos tegemiseks! Ma ei suutnud vastu panna ja reastasin end ka seal üles

Ja ega ma siukseid pikki venimis saa endale lubada, siis on 110% kindel, et jääbki tegemata.
Niisiis asusin ühe soojaga peale Muumimamma seeliku tegemist pisipõnnile tudukaid tegema.

Pehme piilupartidega riie oli olemas. Ka sõbrannalt saadud lihtsate pükste lõiked (minu ainsamad ehtsad lõiked ) olid olemas.

Särgi lõikasin välja ühe tavalise pikavarukaga särgi järgi, st. ilma päris lõiketa. Kuigi risk oli meeletu, sest ma pole särki kunagi õmmelnud ja pole ka valmis riide-esemelt niimoodi lõiget võtnud. Aga välja ta tuli! Kaelusele lõikasin sälgu sisse ja panin kandipaelast paelad. Kõige lihtsam variant

Ühel öösel, vahetult enne uinumist, tuli mõte teha komplekti ka Piilupardi-tudu-sokid. Noh, et tekki mitte armastaval põnnil varbad külmaks ei läheks.

Kogu komplekt selline:
Need sokid, need tulid küll kummalised. Tegelikult ma kujutasin oma põnni jalakest ette veel sellise nunnu pisikese titajalana ja arvasin, et sokid tulevad ka sellised ümaramad, pardilikumad....
Tühjagi!!! Poiss on nii suureks kasvanud
Tulid sellised väljaveninud kõhnad piilupardid. Aga lapsele meeldisid. Pikali olles ajas jalad taeva poole ja itsitas, proovis nokast tõmmata

Tegin kanna ja varba otsa veel ühe kanna, kahandasin varbaotsa poolt ja kudusin pea. Pardi pea sisse pistsin natuke vatiini. Nokaks heegeldasin ovaali ja murdsin pooleks. Võrk-sääre kudusin pärast eraldi juurde, et jääks see rullunud ujumispardi moodi rõngas ümber jala. Lühikse säärega sokid ei püsiks tal jalas.

Piilupardisokid erinevatest külgedest vaadatuna:
Pildista, kuidas tahad, kõige paremini paistab sokkide olemus ikkagi siis, kui laps põrandal seisab

Pean tunnistama, et tudukad tulid natuke suured... aga eks kasvuruumi peab ka olema, kahju oleks ju paari kuu pärast väikeste riietega koos pööningule tassidaPandamõmmi kirjutas @ 20:24 - Link - kommentaarid (10)

28 Jaanuar 2010
SEA SELETUS
Nonii, veel mõndade lelude seletused on kirjutamata.

Quote:
Tere!
Mind huvitab 9.jaanuari postituse siga!


Kuigi mulle tundub selle notsu tegemine ülimalt lihtne panen soovijale selle seletuse ikka omal moel kirja!

Nagu enne mainitud, siis ma koon lelusid tavaliselt nr.3 (vahel nr.4) varrastega ja kolmel vardal, neljas käib ringi. Seda viimast just seepärast, et oleks vähem vardavahetust nii väikeste detailide puhul

Loon 20-30 silma ja koon 8-10 cm. Siis hakkan kokku võtma, suht kiiresti, nii igalt vardalt 1-2 silmust (hajusalt, igal ringil ise kohas) järjest kõigil varrastel (oleneb, kui järsu laubaga notsut soovid ), kuni igale vardale on jäänud 2 silma. Nüüd koon kärssa veel mõne rea, silma järgi, et kui pika kärsaga siga tahan. Lõpetan ära. Seekord ma otsa jäänud auku ei kinnita, jääbki selline toruke, nagu kärsa ots. Suuremal seal muidugi võib vabalt veel sinna otsa jaoks kettakese heegeldadaja kinni õmmelda. Väikestel ma seda ei tee.

Topin täis ja õmblen tagumiku-otsa kinni.

Heegeldan jalad. Selleks, et mul meelde jääks, kui palju ma kasvatasin, hakkan kohe algusest lugema. Heegeldan kolm õhksimust ja ühendan need ringiks. Siis hakkan lugema: Esimesse kaks, teise kaks, kolmandasse kaks, neljandasse kaks..... Sellel seal 6-ndasse kaks, niiet ringil on 9 kinnissilmust. Oleneb, kui paksusid jalgu seale sooid. Kõik jalad samamoodi. Et saada sama pikad, siis pikkust lihtsalt võrdlen kõrvutamise teel. Sobiv pikkus käes, siis jätan külgeõmblemiseks lõngasaba igale jalale taha.

Õmblen jalad külge.

Heegeldan kõrvad. 2 õhksilmust, sammas, õhksilmus, 2kordne sammas, õhksilmus, (suuremal seal kolmekordne sammas, õhksilmus, 2kordne sammas veel vahele, tuleb suurem kõrv) sammas, kaks õhksilmust... aassilmustega üle notsu pea teise kõrvani ja see nagu esimenegi.

Saba heegeldan külge: 5-7 õhksilmust ja seani tagasi aassilmustega. Siis saab selle muhedalt kergelt krussi sättida.

Kinnitan pähe slehvi ja tikin silmad, suu.


Pandamõmmi kirjutas @ 20:23 - Link - kommentaarid (2)

27 Jaanuar 2010
MUUMIMAMMA!

Juba jupim aega on mul plikale paar seelikut välja lõigatud. Hakkasin siis eile õhtul neid sättima. Kuna põhijupid olid juba välja lõigatud, siis esmalt liigutasin mõtet just kaunistuste suunas.

Lõikasin ruudulisest riidest siilud vahele, et natuke seda tuima helesinist ergastada. Siis otsisin pudi-padi kastist paelu ja pärleid. Pihku jäid ühed kotikesed, mis ma paar aastat tagasi ostsin (mõttega, et panen mõnele lelule kätte ) Need olid siuksed veidrad, kaks kotti kummiga koos, nagu oleks patsikumm. Käsitöö poest ostsin, muid patsikummilaadseid asju seal küll ei müüdud ja mind siiani paneb mõtlema, et äkki on neil kottidel ka muu otstarve
Noh ja siis tuligi mõte, et prooviks sellele ehtsale (no missiis, et oran˛ile) Muumimamma kotile ka Muumimamma juurde teha. Otsisin välja viimase laste Muumi-ajakirja ja asusin lehitsema.

Ühtegi suures plaanis sobivat Muumimammat ei olnud Võtsin paberi ja joonistasin siis Mamma kolmelt pildilt kokku Pean tunnistama, et jalad on tegelikult Muumipapa omad ja saba unustasin üldse ära (see on selja taga, eks ) Ülemiseks otsaks leidsin nii kenasti ühe episoodi, kuidas Muumimamma Isetegemisega tegeleb. Minu, kui igapäevase kuduja jaoks, on natuke veider, kuidas ta vardaid käes hoiab, aga ma mõtlesin, et ei hakka temale ometi oma võtteid peale suruma

Selline seelik sai siis:Nagu ma maininud olen, pole ma päris õmbleja-inimene Siiski on kaks korda elus juba ette tulnud, et ma siksakiga riidele pilte peale õmblen. Esimest korda suuremale pojale pehmet raamatut tehes ja teist korda Pampersi mähkmepildiraamatut tehes. Nüüd oli kolmas kord. Seda nuppu ma muidugi masinal liigutada ei osanudki, mis teoreetiliselt peaks siksaki tihedamaks tegema... no las olla siis selline. Väiksemad joonekesed (silmad, käed) tikkisin käsitsi sama niidiga.Muumimamma põll ja sall, mida ta koob, on ainult osaliselt kinnitatud, nagu päris, 3D. Selle põlle jaoks mul triibulist riiet muidugi ei olnud ja ma harjutasin taas lapikeste kokku õmblemist.Esmalt käisin seelikut õues pildistamas. Prrrrr, käed hakkasid mõne minutiga lausa valutama
Seelik-seljas-pildistamise otsustasime siiski tubases valguses läbi viia!Piiga on rahul! Ja ma ise olen rahul. Ikkagi vaba käega joonistatud ja otsast lõpuni ise tehtud ning ometi näeb välja nagu päris

Ülejäänud teen siiski vast lihtsamad
Pandamõmmi kirjutas @ 17:41 - Link - kommentaarid (10)

26 Jaanuar 2010
NÄPINÄITUSELE!

Meie laste lasteaias on jälle näitus, kuhu tuli emmedel-issidel (laste kaasabil muidugi ) midagi meisterdada. Eelmisel kevadel oli leiutiste meisterdamine:
leiutiste näitus

Sel aastal on lasteaias meelte aasta, kus uuritakse-puuritakse igast otsast kõiki inimese meeli. Selleks puhuks ongi Näpinäitus. Tuleb meisterdada mõni pilt või asi, mida saab vaadata ja näppida (kompimismeel siis? )

Vot see eelmise aasta leiutiste ülesanne oli lausa lihtne ju! Ma ei tahtnud ju sel korral ometigi teha lihtsalt erinevatest materjalidest pilti Aga ühtki ideed ei välgatanud ka.

Kallis kaasa pakkus, et vii mõni omatehtud pehme mõmm, sobib ju küll näppimiseks Kuna ideid ei olnud, siis tegin lelukastid lahti. Piiga rühma sai viidud see beebielevant, mis peaks küll andma erinevaid katsumiselamusi (beebielevandi postitus siin) :Mees läks eile magama sõnadega: saadki oma lemmiktegevuse - meisterdamisega - tegeleda!
Noojahh!

Olgem positiivsed, ühe mõtte ta ju ikkagi andis
Näitus ju tervel lasteaial korraga, siis vaja ju erinevaid asju ikka
Arendasin mõtet sealtpoolt, et mida sa tunned, kui katsud
Teravaga seostus siil. Mõeldud tehtud.

Kleepisin mitu papptaldrikut kokku, et oleks tugevam ega painduks. Möksisin pinna PVA-ga ja valasin kergkruusa peale. Vajutasin kinni ja valasin lahtise maha. Niimoodi püsivad muide liiv ja kivikesed superästi ja taluvad isegi mängimist. Heegeldasin mururiba ja otsisin kiviaia jupikese mänguasjade hulgast. Neli erinevat tunnet katsumiseks: terav, krobeline või teraline, pehme ja kõva.

See valge seal kivitüki all on PVA. Värskelt tehtut pildistasin ju!


Siili näo värvisin laste värvidega üle, et kartul näituse ajal väga näotuks ei läheks. Hambatikuvaru oli kodus väga nigel ja ega ma ju enne ei mõelnud ka sellele... seega joonistasin siilile hõredate okaste vahele valgeid täppe. Et siili kiilanemist varjata.


Kass nagu teaks, et siilide juurest võib piima leida.... või loeb ta lihtsalt servale kirjutatut!?


Pean tunnistama, et sel korral jäi lapsele ülesandeks vaid imetlemine Sel lihtsal põhjusel, et ma suutsin selle töö jälle viimasele hetkele jätta, ehk siis ööseks

Käib kah! Hea, et selline mõtegi tuli!
Pandamõmmi kirjutas @ 20:00 - Link - kommentaarid (1)

25 Jaanuar 2010
PUSLEPROBLEEM

Mina vaaritasin lastega täna!

Meie lapsed on suht suured puslesõbrad.

Probleem seisnes nimelt selles, et need väiksed 24 ja 54 tükiga pusled on nii kehvades karpides, et kogu aeg pudenevad tükid vahelt välja ja põrandalt leides ei tea, millisesse karpi neid pakkuda. Karbid lagunevad kergelt, ei seisa riiulis virnas ja pole pealegi lastel mugavad käsitseda (\"Emme, aita mul karp kinni!\") Nii mõnigi karp oli nii lagunenud, et isegi teipimine ei päästnud enam ....
ma usun, et nii mõnelegi tuttav probleem (kui sellist väikest asja saab probleemiks nimetada ).

Mõtisklesin juba ammmmuuuuuu, et kuhu küll neid puslesid panna, et nad kenasti koos oleks ja kergesti võetavad oleks, ilma et kõiki teisi laiali tõmbaks.

Proovisin väikseid kilekotte. Aga nendest võttes ajasid põnnid ikka teised kilekotid ka segi ja lõpuks oli ikka kõik laiali.

Heietasin mõtteid, et kust saada väikseid karbikesi või suuri väikesteks osadeks eraldatud karpe... Lõpuks kurtsin oma muret mehele. Too teatas nagu muuseas: Pane neisse väikestesse purkidesse, mis keldris vedelevad!

Korraks mõtlesin, et misasja, kuhu!?


Aga siis hakkas idee selgima.

Sorteerisime lastega 32 väikest puslet ära (Kuidas neid küll nii palju oli kogunenud!? )
Lapsed panid need kõik korraga suure laua peal kokku, siis kirjutasime juurde, millistest mõni puudu on (juhuks, kui me tulevikus peaks mõne märgistamata tüki leidma )
Poja kirjutas igale pusletükile koodi taha (tähe või paar, igale puslele oma kood) Nüüd on kohe teada, millisest puslest on maast leitud tükk. Lapsele koodide kirjutamine VÄGA meeldis!
Purkide keldrist otsimise ja pesemise-kuivatamisega tegelesid lapsed ise.
Mina teipisin purkidele sildid, mõtlesin nimed ja kirjutasin puslekarpidelt kõik numbrid, mis leidsin
Need samad andmed kirjutasin siis puslekarbist lõigatud pildiga kaardi taha. Et soovi korral ikkagi saaks pilti ka vaadata. Kuigi tavaliselt panevad nad neid ju niisama. No pilte igatahes ei lubatud ära visata

Juba on näha, et selline purgikorraldus õhutab minu väikseid puslesõpru veelgi rohkem pusletama: põnev ju kaas maha keerata, tükid välja valada ja peale pusletamist taas kaas peale keerata ja moos riiulisse panna

Minu tänane puslemoosilaar!

Hunnikust lagunenud karpidest jäi järgi väike pakike ilusaid kaarte. Paigutame nad tõenäoliselt mõnda väiksesse karpi. Issi küll arvas, et keerame rulli ja pistame purki, aga ma mõtlesin, et siis pole neist õige pea midagi järgiHomme toon õuest plastkasti ja panen puslemoosid kastiga riiulisse. Ruumi meil õnneks on

Need on need väiksed Salvesti beebitoidu purgid, mida titaperes koguneb palju, aga millega mitte kui midagi teha ei ole - hoidistada ei luba väga nigelad kaaned. Olen mingit kogust keldris hoidnud. Mees tuletab alatihti meelde, et milleks!!?? Viskame ära! Nonäed nüüd milleks!

Kui keegi on miskil muul moel siukse \"probleemi\" lahendanud, siis oleksin väga huvitatud, kuidas teie asjale lähenesite (kui lihtne ära viskamine välja jätta )
Pandamõmmi kirjutas @ 21:37 - Link - kommentaarid (10)

24 Jaanuar 2010
VANA-VANA TEKIKE

Kui palju häid sõnu minu tagasihoidlikule tekile! Aitääh!

Selle aja peale, kui põnn ärkas, ma juba unustasin, et lubasin näidata oma ajaloolist auklikku lapitekki! Nüüd magab ta juba ööund...

See on siis see vana lapitekk, kunagi lapsena tehtud:Seda ma ei teagi, kuidas ta nii kaua alles on seisnud... kunagi oli ta meil garaa˛is mängides mingi vana voodi peal ja siis millalgi naeltega seinale löödult ühes vana-kraami täis toas nagide taga. Nagu enne öeldud, siis nüüd on tema amet jõulupuu all olla, sellise nostalgilise maiguga amet

Selles tekis on küll kõik kangad need vanad "nõuka-aegsed". Tol ajal ju palju variante ei olnud ja enamiku kangajuppidega seostub kellelegi midagi Kuna mulle mässamiseks anti ju siis kaltsud, siis ei ole selles ühtki "uut" kangajuppi, kõik ikka need päris kaltsud

Ta on umbes nii suur, kui üheinimese voodi. See ots, mis tuli peale ümberpööramist käsitsi õmmelda, on hästi asjalikult jämeda valge niidiga ilusti ühepikkuste umbes 1cm-ste pistetega kinni traageldatud

Auke on temas omajagu... aga las olla, need on ajaloo augud
Pandamõmmi kirjutas @ 20:21 - Link - kommentaarid (3)

MINU ESIMENE PÄRIS LAPITEKK!

Ma sain ta lõpuks valmis!
Kõigepealt: Suur kummardus kõigile imepeenetele lapitöö tegijatele! See on ikka midagi meeletut, mis te teete!

Tegelikult olen ma oma elus täpselt ühe lapiteki enne teinud. Olin siis vast 11-12 aastane ja kasutasin vanaema jalaga vändatavat õmblusmasinat. Lapid lõikasin suuuured ja igaühe erineva suuuse ja kujuga. Ega nad otse ja ilusad küll ei jäänud. Taguseks õmblesin vana kardina, mille mu tollane lemmikloom rott läbi puuri tasapisi auklikuks näris Ja tegelikult on see vana paljunäinud lapitekk mul alles. Kasutan seda igal aastal jõulude ajal kuuse all, et okkaid ja muud sodi oleks pärast lihtsam kokku korjata. On selline omamoodi nostalgiline asjake - ilus ei ole, aga armas on
Kui pisipõnn ärkab, teen sellest tekist ka pilti ja näitan ka seda ajaloolist asja

Nüüd siis tegin päris lapiteki, mis saab meil nn. telekatoa tekiks. Selline suur tekk, mille alla põnnid multikaid vaadates ritta mahuvad!


Uue lapiteki lugu:Idee tuli augustis, pihta hakkasin septembris.
Kuna mitu tuttavat on juba lapitekkidega hakkama saanud, siis mul ei andnud kuidagi rahu ja nii ma asusin kah sügisel lapikesi lõikuma! Tahtsin teha samal põhimõttel, nagu Dakugi oma mõmmiga tekki tegi: Sarnast värvi lapikestest kujundada tekile pildi.

Algus oli entusiastlik, aga lõpp vajus ära... miks see mind küll imestama ei pane!?

Joonistasin kõigepealt lapse värviraamatust suure uhke pildi maha, siis tegin sellele ruudustiku ja proovisin sedasama pilti edasi anda kolmnurkade ja ruutudega. Paberil oli kõik kena. Kui lapid maha ladusin, ei saanud enam kuidagi aru, et paberil ja maas sama pilt on.
Eks viga oli selles, et sama pildi edasi andmiseks oleks pidanud kasutama ainult paari värvi, aga mina otsisin punase pinna edasi andmiseks välja kõik oma punased kaltsud ja võtsin igast natuke. Niisiis jätsin paberi-plaani kõrvale ja võtsin kasutusele lihtsalt loogika. Ladusin korrapärase lille, sellise, nagu ma seda algkoolieas joonistama õppisin.

Ruudud lõikusin 9 cm äärega. Lihtsalt seepärast, et 9 on mulle meeldiv number, mis on mul elus nii mõneski kohas suurt rolli mänginud.

Tekis on 20x27 ruutu, seega 540! Ise ka ei uskunud, kui valmis tekil nad üle lugesin! Millal ma nii palju neid lõikusin!?

Kuna ma siiani ei ole päriselt läbi hammustanud seda ilma-niiti-katkestamata-meetodit, siis lõikasin mina iga lapi järel niidi läbi. See lisas muidugi ju suure töö, aga mulle, kui jummmala rohelisele õmblejale, tundus lihtsalt kindlam variant. Küll ma kunagi õiged töövõtted kah ära õpin!


Retsept:
2 venna pluusi sellest ajast, kui ta väike poiss oli
minu lapsepõlve öösärk, mida ma kandsin ainult korra või paar, kui mu vanaema sundis. Sest mulle lihtsalt pole kunagi öösärgid meeldinud.
2 ema seelikut, pärit ka sellest ajast, kui meie veel väiksed olime
minu pluusike, 29 aastat vana
1 helesinise-roosa triibuline pluus kaltsukast
4 sorti heledat kangast ja 3 sorti rohelist kangast kangapoe defektiga kanga hunnikust
minu kittelkleit ja 2seelikut, 20 aastat vanad
2 pid˛aamat minu varasest lapsepõlvest, kui ma veel lasteaias käisin
isa lühikeste varukatega pluus tema noorusajast
köögi kardinad lapsepõlvekodust
rohelise jänkudega kanga tükke, mis jäid üle, kui ema mulle siis, kui ma olin umbes 11 aastane tibukollase jope õmbles ja sellele rohelise voodri pani
Ja veel mitmesuguseid riidetükke, mille päritolu on unustuse hõlma vajunud.
Täiesti hämmastav, mida kõike minu kaltsukotid veel sisaldavad! Loomulikult ei läinud kasutusse kõik need esemed otsast lõpuni, igast ikka pakike ruute.

Selles osas ongi see üks lõpmata armas tekike, et temasse sai õmmeldud omajagu mälestusi. See on veider, kuidas mingisuguse riidejupi nägemine toob lapsepõlve meelde

Need lapid õmblesin usinalt kokku juba septembris. Ostsin juba septembris ka teki tagumise poole jaoks tepitud kanga ära. Jäi ainult see taha õmmelda....

Siis aga tulid jõulud tuhinaga peale ja mina hakkasin teki lõpetamist muudkui edasi lükkama. Umbes sellises taktis: Homme võtan selle kindlasti ette!

Eile öösel, nii umbes südaöö ajal, kui alumine korrus sai koristatud ja pere lõpuks magas, ma siis lõpuks jõudsin selleni, et laotasin värgid põrandale ja hakkasin temaga tegelema. Pool neli sain magama ja tänaseks jäi vaid teppimine...

1,80x2,36... päris asjalik, kõik lapsed mahuvad korraga alla


Nüüd on minu elu esimene PÄRIS lapitekk valmis!
Pandamõmmi kirjutas @ 13:43 - Link - kommentaarid (36)

22 Jaanuar 2010
NÄPULOOMAD: kass, päkapikk, siga ja lumememm

Jätkan siis õpetuste kirja panemist. Püüan soovitud näpuloomade õpetused niisama kirjeldada, ilma palju vedraid pilte lisamata

Erinevad näpunukud Mänguasjamaal on siin!
Kui mõne kirjeldusele on veel soovi, palun märku anda

Mina kasutan nr.3 vardaid ja koon kolmel vardal, neljas käib ringi. Näpulooma jaoks loon niipalju silmi, et tulemus ulatuks lahedalt ümber sõrme. Nr.3 varrastega 14-16 silma näiteks. 16 siis vähe peenema lõnga puhul ja 14 vähe jämedama lõnga ja lõdvema käega kuduja puhul.


NÄPUKASSID

Valin kiisule sobiliku lõnga. Koon sirgelt otse pealaeni välja, ilma mingeid kahandusi tegemata.
Õmblen ülevalt otsa sirgelt kokku ja kõrvakolmnurgad õmblen ka läbi. Siis jäävad lihtsad kolmnurk-kõrvad, mis on paremini tajutavad peenema lõngaga ja siis kui loom on näpu otsas.
Heegeldan külge saba: 8-10 õhksilmust ja sammastega kassini tagasi. Kui tahan valget vms sabaotsa, siis heegeldan sinna otsa ristipidi 2õhksilmust, 1-2sammast, 2 õhksilmust (mille kinnitan taas saba külge)
Tikin silmad, tavaliselt valgega ühtpidi ja teistpidi risti rohelisega silmatera.
Tikin ninakolmnurga ja suu. Õmblen vurrud.
Krrnäu!
NÄPUPÄKAPIKUD

Loon jälle umbes 15 silma. Koon 5-7 rida, võib ka veel rohkem.
Hakkan ühtlaselt kahandama.
Mina teen seda nii, et kahandan esimesel vardal ühe silmuse, siis koon ringi ja kahandan eelmisest kahandusest järgmisel vardal ühe silmuse. Siis koon ringi ja kahandan jälle eelmisest kahandusest järgmisel vardal ühe silmuse. Selle reegliga muudkui kahandan ringiratast, kuni igal vardal on 2-1 silmust. Lõpetan ja peidan lõngaotsad.
Näoks heegeldan täpselt nukule mahtuva ratta ja õmblen selle nukule külge.
Käed heegeldan, nagu vaibaga elevandi saba (Vt. vaibaga elevandi õpetus)
Oluline on, et käsi heegeldades jääks heegeldise pahem pool päkapiku selja poole, siis hoiavad käed ilusti õigele poole.
Tutiks meisterdan klassikalisel viisil kahe rattaga tuti.
Kinnitan pärlitest nina ja silmad, tikin suu.
Juusteks kinnitan kolm lõngajuppi narmastena.
Päkapiku altääre heegeldan kinnissilmustega üle.
NÄPUSIGA

Loon roosa lõngaga umbes 15 silmust, koon peaaegu vajaliku pikkuseni ja kahandan siis algul igalt vardalt 1 silma ja siis igalt vardalt 2 silma. Lõpetan, kui igal vardal on 2 silma. Peidan lõngaotsad.
Saba heegeldan külge: 5-7 õhksilmust ja seani tagasi aassilmustega (on need kinnissilmusest madalamad ikka aassilmused? : ) Siis saab selle muhedalt kergelt krussi sättida.
Kärsa heegeldan eraldi. Kolm õhksilmust ühendan ringiks, heegeldan esimesse kolme-nelja kaks ja siis ühtlaselt sellise pisikese nupsukese. See on nii väike, et vatiiniga seda küll täita pole mõtet.
Kärsa alla tikin suht-kahvatu-punase suu.
Silmavalged teen kas helelillad või hallikad ja silmaterad tumepruuniga. Minu notsude silmakuju saab vaadata pildilt
Kõrvad heegeldan: 2 õhksilmust, sammas, õhksilmus, 2kordne sammas, õhksilmus, sammas, kaks õhksilmust... aassilmustega üle notsu pea teise kõrvani ja see nagu esimenegi.
Notsu kõhule võib kinnitada slehvi, väikese põlle või jätta niisama naturaalne siga
NÄPULUMEMEMMED

Loon 16 silma. Koon ringselt umbes 7-8 rida. Kahandan igalt vardalt 1 silma, jääb 13. Koon jälle samapalju ridasid ja kahandan veel ühe igalt vardalt. Nüüd koon veel samapalju, siis kahandan kiirelt kokku (igalt vardalt 2, kuni igale vardale on jäänud 2) ja lõpetan.
Käed heegeldan ühesugused nupsukesed. Selleks, et mul meelde jääks, kui palju ma kasvatasin, hakkan kohe algusest lugema. Heegeldan kolm õhksimust ja ühendan need ringiks. Siis hakkan lugema: Esimesse kaks, teise kaks, kolmandasse kaks, neljandasse kaks..... Nende käekeste puhul pole vaja palju kahandada, umbes 3ndasse-neljandasse kaks. Katsetamise asi
Kübara heegeldan. Heegeldan 3 õhksilmust, ühendan need ringiks, kasvatan umbes 7ndasse-8ndasse kaks ja heegeldan mütsiosa. Siis heegeldan ühe ringi hästi tihedalt sambaid.
Nina heegeldan kohe külge: umbes 4 õhksilmust ja tagasi memmeni aassilmustega (kinnissilmustega jääb natuke liiga jäme nii pisikese memme jaoks)
Tikin silmadeks ja nööpideks mustad ristid, aga arvan, et väga nunnu jääks ka mustade pärlitega.Pandamõmmi kirjutas @ 19:15 - Link - kommentaarid

21 Jaanuar 2010
KÄPIK-PAPAGOI

Täna ma tegelesin omamoodi loomingulise tegevusega.
Tegelikult nagu on need Papagoid ju juba valmis mõeldud- välja töötatud. Aga täna ma püüdsin seda sama näpunukku teha käpiknukuna, suurena. Tõuke selleks andis kuskil laadal kellegi (pean tunnistama, et tavaliselt on laadal elamusi liiga palju ja ma ei suuda meenutada, kes see täpselt oli ) poetatud sõna, et siit blogipiltidelt ei saa aru, kui suur see näpupapagoi tegelikult on. Siis mul lõigi lambike põlema: miks mitte, need papagoid võiks ju tükk maad suuremad ka olla!
Nüüd otsustasin selle tegemise järgi proovida.

Välja tuli nii

Saba poolt selline:


Kui Papagoi käe otsas on, saab tiibadesse näpud sisse panna ja nagu kord ja kohus tiibu lehvitada

Suur Peeter ja Väike Peeter Näpule ja käele:Sarnasusi nagu oleks....
Pandamõmmi kirjutas @ 23:08 - Link - kommentaarid (5)

JUUKSETUTID TRILLU-LAADSETELE

Quote:
Üks küsimus?Kuidas sa juuksetutti trilludele teed? Proovisin mitut moodi, aga tulemus ei ole kõige parem.

Võibolla on kellelgi veel see küsimus tekkinud. Proovin kirjeldada erinevaid variante

Juuskepahmad tulevad sellised tutimad seal peas, kui need juuksed kinnitada pealaele võimalikult puntrasse üksteise lähedale

Heegelnõelaga narmastena.
Selleks lõikan enamvähem õiges pikkuses lõngajupid. Võtan neid nii 3-5 kaupa.
Põhimõtteliselt nagu elevandi saba algus, panen selgitamiseks need pildid siia.

Pistan heegelnõela läbi Trillu pea paari lõnga, tõmban keskpaigast lõngad läbija siis uuesti läbi tekkinud aasa.


Elevandi saba heegeldan siit edasi, aga Trillu juuksed tõmban nüüd läbi ja ongi kõik
Nagu narmaid. Sedasi püüan neid panna võimalikult tihedalt pealae peale.

Õmblen nõelaga
Nii panen tavaliselt väiksematele Trilludele lühemaid juukseid. Tõmban nõelaga läbi, jätan saba taha, siis kinnitan ühe pisteg ja jätan ka teisest otsast saba, lõikan nõela-lõnga ära ja hakkan uut juuksekarvatutti panema. Nõela taha ajan niidi ikka päris mitmekordselt.

Kõige lõpuks lõikan soengu ühtlaseks.

Patsid
Kui teen patse, siis teen kahele poole ühtlased juuksetutid ja tikin pealaele juuste lõngaga kujuteldavad karvad ja tuka ette. Panen patsikummidega juuksed patsi ja lõikan patsiotsad ühtlaseks. (Mänguasjamaal V5 ja K4) Võib punuda

Veel võtteid, mida olen kasutanud:

Hästi toreda soengu saab harutatud lõngast - kaunid lokikesed.

Ühele Võrukaelale panin juusteks hoopis pallinööri moodi nööri, tulid koomilised püstised juuksed.

Veel olen heegeldanud pähe siukseid rastapatse, nagu elevandi sabad (vt. Vaibaga elevandi õpetus). (Mänguasjamaal V9)

Toredad tulevad ka siis, kui hakkad heegeldama ahelsilmustest ketti pähe, heegeldad sobiva pikkuseni ja siis aassilmustega peani tagasi ja kohe uued ahelsilmused ja jälle peani tagasi. Niimoodi kõik karvad. (Mänguasjamaal K11 ja K12) Või peani tagasi hoopis mustriga 3 ahelsilmust, 1 kinnissimus, 3 ahelsilmust, 1 kinnisilmust. Tulevad patsikeste moodi. (Mänguasjamaal K10)

Veel olen teinud nii, et hakkan heegeldama pea küljest ahelsilmuste ketti. Heegeldan kaks juuksepikkust ja siis kinnitan otsa pea külge. Sealt heegeldan kohe otse edasi kaks juuksepikkust ja kinnitan jälle pea külge, teise otsa lähedale. Kuni ongi juuksepahmas. (Mänguasjamaal V10)

Vot, näiteks siukseid võtteid kasutan. Kindlasti annab veel midagi välja mõelda

Loodan, et kirjeldasin vähegi arusaadavalt. Kõik arusaamatused püüan uuesti uute väljendtega seletada
Kui on küsimusi, siis vastan meeleldi


Mänguasjamaa, kus on Trilludel need koodid, mida ma siin viitasin, on siin!
Pandamõmmi kirjutas @ 09:17 - Link - kommentaarid

20 Jaanuar 2010
NÄPUPAPAGOI ÕPETUS

Järjekorras järgmine on Näpupapagoi õpetus.
Selleks kasutasin seda Maximast pärit veidrat lõnga (mida, kui ma ei eksi, on seal soodusmüügis ka sel nädalal) Näpuloomade puhul on väga oluline materjali valik! Lõng teeb pool loomast! Sellest lõngast sai Papagoi.
Kindlasti tasub katsetada ka muid kirjusid lõngasid


Enne tehtud Papagoid ja Mammagoid siin:
Seekord tegin roosama papagoi

NÄPUPAPAGOI ÕPETUS:

Punun valmis sellised detailid:Papagoi ma heegeldan, sest see lõng on selline, mida on kehv nii väikseks esemeks kududa. Kui on kootav lõng, siis loon näiteks nr.3 varratsega 14-15 silma. Heegeldan ringselt sellised näpule parajad kehad. Alustan näpu ümber lahedalt mahtuvast ahelsilmuste ketist, mille ühendan ringiks ja heegeldan sobiva kõrguseni. Siis võtan kiirelt kokku. Täitsa umbes teen ja sellega saab vast igaüks, kes heegeldada oskab, hakkama.

Noka koon eraldi. Näiteks vareste puhul võtan noka jaoks otse keha küljest silmad üles, aga see papagoi lõng on siuke veider, niiet eraldi kududa on lihtsam. Loon 15 silmust, jagan kolmele vardale ja koon 3-4 ringi. Siis valin suvalise nurga ja hakkan igal ringil sellest nurgast kahandama. Ühe koon kokku varda lõpust ja teise kohe järgmise varda algusest. Mujalt ei kahanda, kogu aeg ühest nurgast. Selleks tõstan kudumise käigus sellelt vardalt, kus kahandamist ei toimu, kaks silma kummalegile kahandamise vardale. Kuni igal vardal on 1 silm. Siis lõpetan.

Õmblen noka papagoile külge nii, et see kahandamiste alguse nurk jääb nn. silmade vahele ja lõpp suunaga allapoole. Noka külge õmblemise käigus täidan seda vatiiniga. Noka otsa kinnitan lõua alla. Nii jääb nokk papagoilikult kõver. Vajadusel õmblen sama lõngaga ka neid kahandamise triibu juurde paratamatult jäävaid vähe suuremiad augukesi. Võibolla kõvema käega kudujail neid ei jää

Tiivad heegeldan kohe külge. Valisin ühe keha lõngas esinevatest värvidest tavalise, mittekarvase lõnga. Heegeldan 9 õhksilmust. Siis tagasipidi 1 kinnissilmus, 2 poolsammast, 2 sammast, 2 kahekordset sammast ja kinnitan keha külge. Vaatan, et heegeldades jääks heegeldise tagumine pool linnu selja poole, sest see hakkab krussi kiskuma parema poole suunas! Muidu on oht, et papagoil hoiavad pärast tiivad selja poole.

Pähe kinnitan tiibade heegeldamiseks kasutatud lõngast narmastena tuti või lausa mitu tutti. Ja sabaks teise narmastest tuti.

Silmadeks lõikan valgest riidest kettad ja õmblen need külge koos musta pärliga.

Jalad heegeldan kohe külge. Heegeldan 10 õhksilmust, siis 4 aassilmust tagasi, siis jälle 4 õhksilmust ja aassilmustega eelmise varba alguse juurde tagasi ja kolmandaks varbaks ka 4 õhksilmust ja siis aassilmustega kuni kehani tagasi.

Jalgade puhul on oluline vaadata, et nn. peale poole jääks heegelduse pahem pool. Muidu tikub papagoi pärast jalgu veidralt püsti hoidma
Mammagoidele õmblesin tiiva alläärde punased pärlid.

Valmis!

Pandamõmmi kirjutas @ 19:38 - Link - kommentaarid (3)

19 Jaanuar 2010
VAIBAGA ELEVANDI ÕPETUS

Siin on siis mitmeid kordi küsitud Vaibaga elevandi õpetus. Lubasin enne ööd... nii ka on - minu jaoks ei ole veel mitte öö!

Minu esimene Vaibaga elevant on nüüd mu Talisman, mis käib minuga laatadel kaasas, aga letile ei satu... igaks juhuks, äkki ostetakse ära! Aga seda lugu te olete juba lugenud

Veel vaibaga elevante on näiteks siin!

Jõudu katsetamisele!


ELEVANDI ÕPETUS:

Võtan oma lemmikumad nr 3 vardad. Koon valmis sellised detailid:Keha: Loon 24-27 silmust (Sellel vantsil 27, tuli selline kõhukas), koon umbes 25 rida. Siis kahandan järjest igalt vardalt kaks silmust, kuni igale vardale on jäänud 2 silmust. Lõpetan. Jäänud augukese kinnitan lõngaotsa peites.

Pea: Loon 18 silmust, koon 11-13 rida, kahandan igalt vardalt kaks silmust, kuni igale vardale on jäänud 2 silmust. Koon lonti nii umbes 7cm. Lõpetan ja peidan lõngaotsa. Londiots las jääda lahtine, nagu toru või nii.

Jalad heegeldan. Tegin seda nr 3 heegelnõelaga. Selleks, et mul meelde jääks, kui palju ma kasvatasin, hakkan kohe algusest lugema. Heegeldan kolm õhksimust ja ühendan need ringiks. Siis hakkan lugema: Esimesse kaks, teise kaks, kolmandasse kaks, neljandasse kaks..... Sellel elevandil 7-ndasse kaks, niiet ringil on 10 kinnissilmust. Kõik jalad samamoodi. Et saada sama pikad, siis pikkust lihtsalt võrdlen kõrvutamise teel. Sobiv pikkus käes, siis jätan külgeõmblemiseks lõngasaba igale jalale taha. Sellel vantsil on jalad umbes 4cm pikad, aga võiks vist veits lühemadki olla

Kõrvad koon ripskoes, et oleks lihtsam ja et paremini püsiks. Loon 10 silmust. Koon kaks korda edasi-tagasi. Siis koon rea algusest ja lõpust ühe kokku ja jälle niisama tagasi, siis jälle algusest ja lõpust ühe kokku ja niisama tagasi, nii et vardale jääb 6 silmust. Koon silmused maha, viimasest aasast alustan heegeldamist. heegeldan ringi peale va. see külg, mis läheb pea külge kinnitamiseks. Teise kõrva teen täpselt samasuguse.

Nüüd täidan keha ja õmblen tagumise otsa kokku. Siis täidan pea ja õmblen ka selle kinni. Ka jalgadesse topin vatiini.

Õmblen elevandi kokku. Pea asend peab olema õige, et oleks elevandilik. Tasub katsetada, milline sobiks vantsile paremini. Kui pea ja jalad on küljes, kinnitan pea külge kõrvad. Ka nende asendit atsub katsetada, et leida parim.
Suu tikin pisikse. Silmad kas pärlitest, lõngast või poest toodud päris-silmad.

Saba heegeldan külge. Selleks võtan lõngajupi keskelt kinni. Tõmban selle keskkoha läbi elevandi tagumiku-lõngade ja heegeldan kahekordsest lõngast ahelsilmuseid, nii umbes 5 tükki.
Kui lõpetan, jääb saba otsa justkui paar karva
Vaiba jaoks loon 10 silma ja koon ripskoes, muidu kisub ta igatpidi krussi. Esimesele elevandile kudusin vaiba "ilusa" - parempidine ilus pind jäi, aga vaip tõmbas pikkupidi krussi ja ei tahtnud ka peale triikimist ilusti hoida See on selle Talisman-elevandi seljas.
Kasutan kirjut lõnga või koon kahest lõngast triibulise.... aga see on igaühe oma fantaasia. Kinnitan sobivast lõngast narmakesed.
Siis võtan ühe vaibalõngadest ja traageldan selle nõelaga piki vaipa, keskelt.
Nüüd võtan selle ühe lõnga kaks otsa ja kasutan vaiba vantsile selga sidumiseks. Kõhu alla olen jätnud slehvikese, et saaks vaipa soovi korral ära võtta.Valmis!

Pandamõmmi kirjutas @ 21:55 - Link - kommentaarid (4)

SEE VENEKEELNE RAAMAT....

Kes mu blogi jälginud on, on vast märganud, et ma olen paaril korral maininud \"üht venekeelset raamatut, kust ma ideid olen saanud\"

Vot täna käisin lastega raamatukogus ja otsustasin ta siis taas koju tuua, et teilegi näidata. Meil on ta olemas lasteraamatukogus ja ma pole üldse kindel, kas täiskasvanute poole peal on


Välja näeb ta siis selline:Näitan ka need mõned asjad, mida ma olen sealt teinud.
Minu vene keel on vägaväga nõrk (minu vanuses häbi tunnistada, koolis oli ikka päris palju vene keele tunde ju.... aga siin keset eestit pole seda igapäevaelus kohe üldse vaja ) Niisiis ei oska ma sealt neid õpetusi lugeda ja ega ma ei pingutanud ka. Võtsin vardad ja pildi ette ja hakkasin pihta. Seepärast nad tulidki mul veitsake omamoodi, oma muudatustega. Ma ise olin juba need originaalid täitsa unustanud, st. nende välimust ei mäletanud

Näiteks varesed olid raamatus sellised:
Ja minul tulid varesed välja sellised:Kõhutaja on seal raamatus selline hall jänes...Mina aga pole kunagi kõhutava jäneseni jõudnudki. Mulle hakkas meeldima see kõhutava looma idee ja ma liigutasin seda ideed väheke. Olen teinud kõhutavaid hunte, oravaid, kasse (seal raamatus on üks väiksem pilt tiigrist, ju ma sealt siis neid kasse tegema hakkasin), konna ja elevanti

Minu kass


Minu elevant


Üks hästi tore asi seal raamatus on see triibulises särgis jänes:Selle puhul pole ma erilisi muudatusi teinud, tegin nii nagu oskasin pildi järgi ja välja tulid nad sellised:Vot! Kes vene keelt oskab või veel keerukamaid lelude kudumisideid-õpetusi tahab, küsige raamatukogus seda raamatut

Ma muuseas nikerdan nüüd vaibaga elevandi õpetust ja loodan veel enne ööd selle siia ka lisada!

Seda ka, et täna külastati minu blogi 50 000-ndat korda!
Tänud teile, kes te ikka viitsite siia piiluda!
Pandamõmmi kirjutas @ 16:47 - Link - kommentaarid (6)

18 Jaanuar 2010
TRILLU ÕPETUS

Trillud on minu esimesed omaloomingulised tegelased ja seega mulle eriti armsad.

Lühi-iseloomustus :
Neil on sarnased matsakad kehad (mõned üksikud on hoidnud ka saledat joont),
nad on alati pea-jalgsed (nii nagu pisiksed lapsed hakkavad alguses inimest joonistama ),
neil on ühtmoodi ninad ja ühtemoodi jäsemed.
Ülejäänu on kõigil erinev (värv, silmad, juuste värv ja soeng, keha kuju ja suu kuju) Nii nagu fantaasia hetkel jookseb.

Ma ei raatsi kuidagi teha massililselt ühtmoodi Trillusid, midagi on neis alati erinevat. Nagu inimesteski ju

Erinevaid Trillusid ja ideid nende \"disainimiseks\" võite leida minu mänguasjamaalt!

Ma teen Trillusid kolmes suuruses, aga tegelt on tegemise põhimõte kõigil üks! Näidiseks nikerdasin küll piskese Trillu, kuid kui loo läbi loete, siis vast oskate neid igas suuruses teha!

Kui jääb siiski küsimusi, andke aga teada!


TRILLUDE ÕPETUS:

Võtan oma lemmikumad nr 3 vardad, 4 tükki (kolm ringis, neljas käib ringi. Rohkemaga oleks nii väikest asja tüütu teha)

Punun valmis sellised detailid:
Väike Trillu:
Loon 16 silma (vahel natuke rohkem, vahel natuke vähem), koon 12 ringi (vahel natuke rohkem, vahel natuke vähem)
Keskmine Trillu:
Loon 24 silma (vahel natuke rohkem, vahel natuke vähem), koon 20 ringi (vahel natuke rohkem, vahel natuke vähem)
Suur Trillu:
Loon 33 silma (vahel natuke rohkem, vahel natuke vähem), koon 30 ringi (vahel natuke rohkem, vahel natuke vähem)

Kahandan igalt vardalt kogu aeg 2 silma, kuni igale vardale jääb 2. Siis lõpetan. Jäänud augukese kinnitan lõngaotsa peites.

Heegeldan nina. Selleks, et mul meelde jääks, kui palju ma kasvatasin, hakkan kohe algusest lugema. Heegeldan kolm õhksimust ja ühendan need ringiks. Siis hakkan lugema: Esimesse kaks, teise kaks, kolmandasse kaks, neljandasse kaks..... selle väikse Trillu nina tegemiseks heegeldasin kuni kuuendasse kaks ja siis edasi ühtlaselt, kuni nina pikkus käes.

Ninna võib natuke vatiini toppida. Väikeste ninade puhul jätan tavaliselt tühjaks.
Päris suurtele Trilludele ma vahel koon ninad. Koon neid täpselt samuti, nagu pisikeste Trillude kehasid.

Nüüd teen käed jalad. Selleks kerin lõnga 3 korda ümber sõrme. Olenevalt Trillu suurusest valin ka sõrme suuruse.

Kõige väiksemate Trillude puhul kerin ümber väikse sõrme. Siis heegeldan saadud rõnga tihedalt kinnissilmuseid täis, ühendan esimese ja viimase kinnissilmuse ja siis heegeldan käsivarreks 6-10 õhksilmust. Sellel pisiksel Trillul heegeldasin käsivarreks 7 õhksilmust. Lõppu jätan väikse lõngasaba, millega õmblen käed-jalad lelu külge.

Keskmistel kasutan 3 korda kerimiseks nimetis-sõrme ja käsivarte-jalavarte puhul heegeldan kinnissilmustega tagasi käelabani ja peidan siis lõngaotsa.

Suurte Trillude puhul kerin 3 korda ümber nimetis-sõrme, siis heegeldan tihedalt kinnissilmuseid täis ja siis teise ringi veel, aga mitte tekkinud aasadesse vaid samuti, nagu oleks lihtsalt ümber sõrme keritud lõng. Välimuselt jääb siis sarnane, nagu väiksemategi puhul. Käsivarte jaoks heegeldan neil vähemalt 10-12 õhksilmust ja tagasi käelabani kas poolsammaste või sammastega.

Täidan keha ja õmblen alt kinni. Õmblen külge jäsemed ja nina.
Tikin suu. Silmad võivad olla väga erinevad, mida iganes teie fantaasia lubab! Tikitud, nööbid, pärlid või poest toodud valmis silmad.

Juuksed kinnitan kas nõela või heegelnõelaga. Juustesse panen alati juustega samast materjalist riputamisaasakese. Siis ei paista see veidra peast välja kasvava paelakesena välja

Valmis!


Ps! Vahel ma hoopis heegeldan nende kehasid või kasutan kudumisel mõnd koekirja, näiteks seda nn. kananahka. Samuti teen vahel nende kehad sujuvalt pidevalt kahandades, nii et nad jäävad tilga kujulised, ja kasutan siis vahel teravik allapoole vahel teravik ülespoole
Pandamõmmi kirjutas @ 21:35 - Link - kommentaarid (3)

17 Jaanuar 2010
VÕRUKAELA ÕPETUS

Kuna tähelepanekuid nõrkade kohtade kohta ei tehtud, siis eeldan, et õpetus oli igati arusaadav! Tänan heade sõnade eest!

Täna siis järgmine õpetus. Eelnevalt tehtud võrukaelad näiteks siin ja rohkem Võrukaeladest siin!

Eilse Poti-Trillu õpetuse meisterdamise valguses tunduvad kõik teised asjad ikka megalihtsad


VÕRUKAELA ÕPETUS SIIN:

Võtan jälle oma lemmikumad nr3 vardad ja neile sobiva lõnga.
Koon valmis sellised detailid:
Loon 30-36 silma, olenevalt kui laia seelikuga Võrukael tuleb.

Koon 15-18 rida seelikuosa. Nüüd kahandan kiirelt kokku järjest kogu aeg kaks kokku kududes, kuni kõigil kolme vardal on 3 silma (kokku 9) ja koon 10-12 rida kaela osa. Nüüd hakkan pea jaoks kasvatama: alguses koon õhksilmuse iga tavalise silmuse järele. Teisel real koon need õhksilmad keerdu, nii et ei jääks auke kaela, ja koon iga keeru järele veel ühe õhksilma (3tk varda peale) ja niisamuti kolmandal real (kolmandal real tuleb ise vaadata, kui palju tuleb juurde kasvatada, et pea ei tuleks seelikust laiem, pigem ikka väiksem. Kuni igal vardal on enamvähem samapalju silmi, kui seelikut alustades oli. Kunagi, kui ma veel ei teadnud, et õhksilmi keerdu kududes ei jää nende kohale auku, siis võtsin pärast valmis Võrukaela ja lihtsalt õmblesin need augud kinni
Koon pead umbes 12-15 rida (sellel näidisel kudusin 14 rida), nii et ta enamvähem ümar tuleks ja siis kahandan kokku, igal vardal kaks. Seda järjest kuni igale vardale on jäänud kaks silma. Siis lõpetan. Lõppu jäänud augukese kinnitan lõngaotsa peites.

Enne täis toppimist heegeldan külge kõrvad: 3ahelsilmust 3sammast ja 2 ahelsilmust, kinnitan pea külge.

Nüüd heegeldan nina. Selleks, et mul meelde jääks, kui palju ma kasvatasin, hakkan kohe algusest lugema. Heegeldan kolm õhksimust ja ühendan need ringiks. Siis hakkan lugema: Esimesse kaks, teise kaks, kolmandasse kaks, neljandasse kaks..... selle nina tegemiseks heegeldasin kuni seitsmendasse kaks (nr3 heegelnõel) ja siis edasi ühtlaselt, kuni nina pikkus käes. Ninna võib natuke vatiini toppida.

Samamoodi heegeldan punnsilmad. Seal ongi olulisem meelde jätta, mitmesse esimesse auku sa kaks heegeldasid, et tuleks ühesuurused ühepaksused silmad.

Topin pea ja kaela vatiini täis. Alt jääb lahti. Kuna kael on nii kitsas, siis see vatiin ei kao sealt kuhugi. Kui kaelaosa vatiinist tühjaks jätta, siis saab sinna sõrme toppida ja näpu-käpiknukuna kasutada, aga see pole väga mugav. Kui kael on täis, siis seisab pea püsti ka siis, kui nukk näiteks tagurpidi jogurtitopsile, õunale vms asjale peale tõmmata.

Nüüd teen käed jalad. Selleks kerin lõnga 3 korda ümber sõrme. Siis heegeldan saadud rõnga tihedalt kinnissilmuseid täis, ühendan esimese ja viimase kinnissilmuse ja siis heegeldan käsivarreks 6-10 õhksilmust. Lõppu jätan väikse lõngasaba, millega õmblen käed-jalad lelu külge.

Õmblen nina, silmad ja jäsemed külge.
Tikin suu ja silmadele mustad ristid. Panen kas heegelnõela või nõelaga sobivas värvis juuksed.

Heegeldan seeliku alläärde pitsi. See tuleb teha ikka nii, et jalad jääks seeliku alla

Võrukaelte võrude jaoks punun punumispulgaga (kellel seda pole, siis näiteks siin on mõtteid, kuidas seda aretada) nii 10-12cm pikkused kontrastsetes värvides jupid ja ühendan need rõngasteks.

Valmis!
Ma nüüd siit, kuhu oma soove sai esitada esimese küsija kolmanda soovina märgitud Palja naise õpetuse jätaks hetkel vahele ja teeks seda hiljem. See selline suurem mõtlemine, sest olen neid ise nii vähe teinud ja üldse ei mäleta, kuids see tegemine käis. Kunagi hiljem kindlasti panen ka selle kirja!
Pandamõmmi kirjutas @ 19:42 - Link - kommentaarid (2)

16 Jaanuar 2010
POTI-TRILLU ÕPETUS

Nagu lubatud, teen algust mõnede õpetuste kirja panemisega! Siin on siis tänane töö - see paljuküsitud Poti-Trillu õpetus.

Võib absoluutselt liialdamata öelda, et tegin seda terve tänase päeva! Aega, loogilist mõtlemist ja loomingulist meelt läks vaja rohkem, kui ma arvata oskasin Loodetavasti sai arusaadav!

Ma pole mitte kunagi nii põhjalikult nii keerulist ettevõtmist pidanud kirja panema. Sellepärast palun teilt, kes te seda õpetust olete küsinud ja oodanud, ja teistelt ka, abi ses osas, et annaksite märku õpetuse KÕIGIST nõrkadest kohtadest ja näiteks ka sellest, kui midagi on õpetuses üleliia

Mõned varem valminud Poti-Trillud on näha siin!

Kui nüüd mõni usin käsitööline tõesti seda õpetust rohkem või vähem järgides Poti-Trillu valmis nikerdab, siis palun näidake mulle ka! Ma nii tahaks näha, kuidas see teiste käes välja kukub!

Selle õpetuse tegemise käigus valmis ka üks Poti-Trillu, mis on nüüd soovijale täiesti saadaval hinnaga 90.-


ÕPETUS SIIS SELLINE:

Kuna mänguasjad on väiksed asjad, siis koon ma neid kolmel vardal (neljas käib ringi), et oleks lihtsam käes hoida ja vähem vardavahetusi teha
Enamasti kasutan vardaid nr 3


TRILLU ISE

Kõigepealt kuduge selline keha-osa, punuge käteks-jalgadeks 4 pulka ja heegeldage nina ning papud:Mina teen seda nii:
Võtan punase lõnga, sest see Trillu on ju ometigi punnitamisest punane! Olen teinud ka muud värvi neid, kuid hilisem mõtisklus ja ka ostjate arvamus on viinud järeldusele, et nad võiks olla punased

Loon 25-30 silma ja hakkan ringselt kuduma.
Kindlasti olete märganud, et istudes vajub tagumik laiemaks. Selle jaoks koon esmalt 15-20 rida ja siis kahandan igalt vardalt ühe silmuse (kokku 3tk) Kes tahab väiksemat pea-osa ja suuremat tagumikku, võib kahandada kuni 6 silma.
Nüüd koon veel vastavalt 5-10 rida. Sealt edasi kahandan pidevalt igal vardal ühe silma kuni varrastel on 4 silma. Kahandamist teen hajusalt. See tähendab, et püüan igal ringil selle kokkukootava silmuse jätta erinevasse kohta. Need neli koon kohe järgmisel ringil kaheks ja siis lõetan töö.

Minu Näidis-Trillul on loodud 30 silmust, kootud esmalt 17 rida, kahandatud 3 silmust kokku ja sis veel 8 rida kootud. Tuli selline veits väike ja matsakas

Käte ja jalgade jaoks punun umbes 8 cm pikkused pulgad. Selleks kasutan oma punumispulka. Kellel seda pole, siis SIIT saab ideid, kuidas see punumispulk omale aretada. Samas võib muidugi ka mingi muu tehnikaga need käsivarred punuda... näiteks heegeldada. Käeotsad tõmban seda otsa lõnga peites kokku, et tekiks natuke käelaba tunne.

Nina heegeldan ringselt. Selleks, et mul meelde jääks, kui palju ma kasvatasin, hakkan kohe algusest lugema. Heegeldan kolm õhksimust ja ühendan need ringiks. Siis hakkan lugema: Esimesse kaks, teise kaks, kolmandasse kaks, neljandasse kaks..... selle nina tegemiseks heegeldasin kuni kaheksandasse kaks ja siis edasi ühtlaselt, kuni nina pikkus käes. See on igaühe oma fantaasia, kui pikka ja paksu nina ta oma Trillule tahab

Papud heegeldan talle samamoodi nagu ninagi. Seal ongi olulisem meelde jätta, mitmesse esimesse auku sa kaks heegeldasid, et tuleks ühesuurused ühepaksused papud. Seekord näiteks tegin nr 2 heegelnõelaga ja kuni üheksandasse kaheksandasse kaks. Samamoodi heegeldan ringselt papu pikkuseni, viimasel real heegeldan kogu aeg üle ühe (st. võtan kiirelt koomale kokku) ja siis lõpetan. Lõpulõngajupiga õmblen papuotsa kinni. Teise papu teen samasuguse, et saada sama pikk, siis pikkust lihtsalt võrdlen kõrvutamise teel.

Nüüd õmble Trillu kokku!

Mina teen seda nii:
Kõigepealt topin ta vatiini täis ja õmblen altotsast kinni. Siis keskele nina, ninast veidikene kõrgemale käed ja keha ette serva jalad. Jalgu ei õmble päris alla, kuna muidu ei saa teda ju nii edukalt istum panna. Papud õmblen jalgade otsa niimoodi jalalaba asendis, et hoiaks rohkem jala moodi, mitte lihtsalt ei ripuks.

Siis tikin silmad, kulmud kindlasti nn. kurjas asendis: kui ikka potipeal punnitad selliseid kandilisi asju, siis ju ei kisu naeratama Suu teen oran˛i lõngaga (et punase pealt välja paistaks) ja kindasti väikse, mitte naeratava!
Lõpuks panen juuksed. Need võib kinnitada nii nõelaga, kui ka heegelnõelaga narmastena. Millised on juuksed, on küll iga Trillumeistri oma fantaasia!Tee püksid

Mina teen seda nii:
Selleks loon 26 silma ja koon ringselt umbes 11 ringi. Nüüd jagan silmad pooleks ja koon eraldi kummatki püksisäärt 6 ringi ja lõpetan ära. Nüüd peidan lõngaotsad.Säärte otstesse heegeldan mõne kontrastse heegel-niidiga vastavalt fantaasiale väikse pitsi. Mina tegin lihtsalt 5 ahelsilmust+kinnissilmus igasse püksiääre silmusesse (kaarekesed)
Värvliääre jätan viimistlemata. Siis tõmbab see mõnusalt rulli, nagu oleks Trillu potil istumiseks püksid maha lükanud Püksid panen talle lahtiselt jalga, et ta saaks neid soovi korral vahetada
Nüüd on Trillu valmis!

POTT

Koo poti küljed ja sisu:Mina teen seda nii:
Loon 33 silma, koon 12 rida. Siis kahandan igal vardal 2 silma ja koon veel 12 rida. Siis koon silmad maha. See ots, kust lõpetasin, jääb nüüd siis poti allääreks. Peidan lõngaotsad.
Sisu jaoks loon 24 silma, koon 7 rida ja kahandan igalt vardalt ühe silma, kuni igal vardal on 2 silma (kokku 6) ja lõpetan siis ära. Kahandamist teen hajusalt. See tähendab, et püüan igal ringil selle kokkukootava silmuse jätta erinevasse kohta. Lõngaotsi peites kinnitan seda kohta veel, et jääks kinnine ja kenam.

Nüüd õmblen sisu poti ääre külge nii, et sisul jääb nähtavale kudumi parem pool:
Siis kui on külge õmmeldud, võtan heegelnõela ja prill-laua lõnga ja heegeldan tihedalt kinnissilmustega sealt poti sisemuse äärest ringi:Ja siis teise ringi veel, kasvatades piisavalt, et see sobituks prill-lauana. Nüüd jätan piisavalt pika lõngasaba ja õmblen sellega selle prill-laua poti välimise ääre külge.
Nüüd on prill-laud paigas.


Heegelda poti kaas

Mina teen seda nii:
Heegeldan poti kaane alumise poole Valge lõngaga ringselt kinnissilmuseid vabas vormis kasvatades, peidan lõngaotsa. Nüüd võtan sama lõnga, mis prill-laual oli ja heegeldan kinnissilmustega sama suure ketta, kui poti alumine pool.Siis panen kaane alumise ja ülemise poole kohakuti ja viimase ringi kinnissilmuseid heegeldan kaks potikaane poolt kokku. Jätan pikema lõngaotsa ja õmblen sellega potikaane poti serva külge.

Tee potile põhi

Mina teen seda nii:
Kõigepealt topin poti sisu ja välimise vahele natuke vatiini, et pott õiges kujus püsiks.
Siis teen riidest sobivas suuruses kotikese ja täidan selle näiteks kergkruusaga ning õmblen korralikult kinni, et kruus kaotsi ei läheks.
Selle panen poti "jala" sisse. See peaks olema suht raske, et potti püsti hoida. Proovisin ka näiteks ümara puuklotsiga, aga see oli liiga kerge ja pott näiteks ilma Trilluta tikkus lahtise kaane poole ümber vajuma ja ka koos Trilluga oli suht ebastabiilne kompositsioon. Seega kergkruus tundub vägagi sobiv.

Heegeldan kinnissilmustega ringselt potile sobivas suuruses põhja ja siis heegeldan tihedalt ühekordsete sammastega põhja potile alla.
Seda peab heegeldama nii pidi, et sammaste tagumine pool jääks laual seisva poti puhul peale poole. Muidu ei toimi see serv potti toetavana, vaid keerab end vastu poti jalga üles.Nüüd jääb veel võimalikult säravad ja võimalikult nurgelised pärlid potti \"kakada\"Valmis!


Nagu öeldud, siis tema on nüüd täitsa saadaval!
Pandamõmmi kirjutas @ 20:36 - Link - kommentaarid (4)

15 Jaanuar 2010
KELLUKENE!

Mis on pildil!?


Õige vastus: müts minu mehele!

(müts ei ole lopergune, hoopis pall selle sees on!

Mulle nii meeldis kellegi blogis loetud mõttevälgatus, et mehele kudumine on tegelt hoopis kudumine nõudlikule kliendile.... no on jahh!

Kõige tähtsam tundub ära märkida, et ma olen ikka väga vähe mütse kudunud ja need on olnud pigem sellised fantaasiavälgatused.

Milleks minna otse, kui ringiga saab!!??

Minu mütsitegu:
Alguses tundus hea idee kududa soonik kergelt ruutu. Siis vaatasin, et kui terve müts nii teha, siis tuleb see rohkem nagu mummu-müts ja otsustasin alla äärde ainult sellise ruudulise serva jätta ja ülejäänu soonikusse kududa - lolli(kuduja)kindel variant mumeelest. Vot seepärast jäigi kelluke soonik tõmbas kokku, aga alt ruuduline äär ei tõmmanud.

Esmalt ma muidugi ei võtnud pealael piisavalt järsku kokku ja pealaele jäi mütsi pähe pannes tühi tornike, midagi sellist, nagu sellel smailil: Mees arvas, et Täitorn....
Eks ma siis harutasin ja kudusin päris mitu korda seda lõppu enne, kui enam-vähem sai.

See selleks. Kuna müts on päris villasest lõngast ja ikka üsna kare, siis oli kindel, et tuleb teha ka vooder sisse. No nagu alati, ei tõtanud ma kuskile õpetusi lugema vaid otsisin kohe riide ja käärid Lõikasin neli tükki mis kokkuõmmeldult andsid esialgu välja parasjagu kohvikannusoojendja No selle tuunisin paika mehele seda voodrit miljon korda pähe proovides. Ta on mul õnneks selline kannatlik.

No ja kui vooder siis sisse sai õmmeldud (õmblemine oli seekord õnneks edukas) siis selgus, et serv hakkas väljapoole hoidma.
Mees arvas, et see müts on nagu sellel Muumitrolli multikas. Mina pakkusin kohe Muumipapat, aga tema arvas, et keegi teine... äkki see roheline tuutu Nuuskmõmmiku peas No piiga mul, suurem Muumitrolli asjatundja, arvas ka, et nagu Muumipapal

Igatahes seda äärt ma siis esmalt proovisn maha triikida ja kui see ei osutunud edukaks, siis õmblesin eemalt veel ühe ringi läbi. Nüüd on ta selline siis....

Kohe kindlasti oleks lihtsam olnud ennem natuke eeltööd teha ja uurida, kuidas üldse mütse tehakse , aga ma olen lihtsalt selline suht kannatamatu ja seetõttu enda vigadest õppija.

Olgem positiivsed: müts on väga-väga soe ja mees lubas seda ikka kanda!

Selline siis minu elu esimene mütsivooder:


Nii, nüüd sain oma lemmikvardad mütsi seest kätte ja hakkan Poti-Trillu õpetust juurutama. Peaks mainima, et neid teha on väga lihtne, aga õpetus.... ma loodan, et suudan selle ikka teistele arusaadavalt kirja panna
Pandamõmmi kirjutas @ 21:01 - Link - kommentaarid

14 Jaanuar 2010
VILLASED SOKID VÄIKSELE POJALE

Sellised lõbusad.
Nende sokkide jaoks otsisin välja mitukümmend aastat vanad peenemad vardad. Nii peenest lõngast nii peenete varrastega polegi ammu midagi pununud! Omamoodi nauditav tegevus... kuigi talveõhtutel lambivalgel punumiseks on heledad lõngad tunduvalt etemad
Algul mõtlesin teha mõlemale poisi näod, aga kuna see sai kiirelt selgeks, et need poisi näod ikka ühesugused ei tule, siis otsustasin hoopis teisele tüdruku teha. Tuligi vahvam
See küsimus tekkis kah, et kas teha näod möödakäijaid vaatavad või Jassut vaatavad.... ma lähtusin siis mõttest, et Jassule on nad ikka tähtsamad, kui möödakäijateleSokke põnni jalas pildistada on sama keeruline kunst, nagu jooksvaid jalgu täpselt joonistada


Alguses tikkisin niisama, panin sõrmed sokki ja üritasin nõela mitte läbi kahe sokipoole korraga tikkida.... Teise soki juures tundus see juba niiii tüütu, et otsisin suure lusika ja tikkimine lusika otsas oli juba hoopis mõnusam! Näod siis sellised:Lõpuks tahtsin pildistada kõiki kolme paari laste jalas... nagu pildilt näha, siis suurem (kohe 7aastane) poiss suudab seni kaua paigal seista, aga 1,5a ja kohe 5a ei suuda hetkekski paigale jääda Tegin mitmeid pilte, kõik tulid sellised nihelemise pildid :


Nüüd on lastel sokid jalas
Pandamõmmi kirjutas @ 10:44 - Link - kommentaarid (4)

13 Jaanuar 2010
TOASOKID SUUREMALE POJALE

Pandamõmmi kirjutas @ 08:29 - Link - kommentaarid (2)

11 Jaanuar 2010
PLAANIVÄLINE SOKIRALLI

Natuke peate õpetustega veel kannatama. On üks pakilisem projekt.
Kuna külm ei taha taanduda ja meie oma maja põrandaid ikka korralikult soojaks ei saa, siis otsustasin, et tuleb oma lastele soojad toaskäimise sokid kududa.

Tüdrukule said sellised lillede ja sakilise äärega:Heegeldasin lisaks veel ühe põhja ja õmblesin selle põhja alla:


Nüüd tuleb suuremale pojale sokid teha...
Pandamõmmi kirjutas @ 19:57 - Link - kommentaarid (2)

10 Jaanuar 2010
KIIKSUGA KINDAD ÄMMALE

Minu kallil ämmal oli kohe jaanuari alguses sünnipäev. Idee, mida kududa, andis mu mees. Seda, kuidas kududa, ta ei öelnud.
Niisiis hakkasin katsetama.

Need on mu esimesed kiiksuga kindad, kootud ilma õpetuseta. Lõng oleks selliste kinnaste jaoks võinud tunduvalt õhem olla. Aga olgem positiivsed: sellise paksu sokilõngaga on need megasoojad. See on esimene kord, kui kindale mustri kudusin (mäletate, harjutasin mustri kudumist beebielevante tehes... peaks ikka veel harjutama, ei tulnud kaugeltki mitte hästi välja)

Sellised kindad siis:Peopesa pool jätab soovida... aga mul ei tulnud paremat mõtet selle teostamiseks. Võibolla kerge kummike serva sees hoiaks seda trimmis. Aga sellisena on neid mugav ära ja tagasi panna.


Kiiks ise siis selline. Kuna pole päris klapiga kindaid kunagi käes hoidnud ja arvutit googeldamiseks ei olnud, siis mina tegin pöidlale ka kiiksu. Tegelt ei tea ma siiani, milline on päris klapiga kinnaste pöial
Tuli mitu vihjet sugulastelt, et sellised võiks ka neile kingiks olla
Pandamõmmi kirjutas @ 14:52 - Link - kommentaarid (9)

09 Jaanuar 2010
LEHM JA SIGA

Üks väike tellimustöö
Pandamõmmi kirjutas @ 20:11 - Link - kommentaarid (4)

PALUN NÜÜD KÕIK SOOVID RITTA!!!

Veel enne, kui hakkan otsima pilte asjadest, mis ma tegin siis, kui arvuti rivist väljas oli, on mul üks hoopis teine jutt!

Möödunud sügise jooksul on siin-seal minu blogi kommentaarides avaldatud soovi erinevate asjakeste õpetuste kohta. Kuna mul oli siis niiii tihe, ei jagunud aega selleks ja ma lubasin uuel aastal hakata seletuste kirjutamisega tegelema hakata. Nüüd kibelen lubadust täitma! Ehk on kellelgi veel huvi?

PALUN KIRJUTAGE SIIA SELLE POSTITUSE KOMMENTAARIDESSE RITTA MINU LELUDE ÕPETUSTE-SELETUSTE SOOVID! Mis lelude õpetuste järgi oleks nõudlust?

Leludest endist on nimekiri kenasti eelmises postituses. Samuti on päris hea valik näha minu mänguasjamaal
Asun neid soove siis järjestikku täitma: kes ees see mees!

Ainus, mis kindlalt on meeles, on Poti-Trillu. Seega: esimesena hakkan samm-sammult kirja panema selle lelu tegemist. Mis on järgmine?
Pandamõmmi kirjutas @ 16:19 - Link - kommentaarid (10)

Tere ilusat seda-aastat!
Sain arvuti tööle... eks näis kauaks
Selle aasta esimeses postituses võtan kokku eelmise aasta. Endale ja teistele lihtsamaks leidmiseks.
NB!Enamus selle postituse edaspidistest sõnadest on lingid!!!
Niisiis:


Aastal 2009 valmisid ja said näidatud:

MÄNGUASJAD

Kükitav konn,
kõhutav orav,
kõhutajad kassid ja elevant,
erkoran˛ kõhutav kass
kollaste papudega ämblik,
kaltsukanad ja sukapüksirotid
seenekõrinad beebidele,
õmmeldud jänkud,
öökullid ja varesed
lehmad,
pihukassikesed,
vaibaga elevandid ja veel vaibaga elevandid
suur kloun-lumememm
pikakoivaline jänes ja pikakoivaline konn
tiguputukad,
pisike kana,
krokodillid

Paljad naised
Esimene paljas naine,
teine paljas naine

Näpuloomad
Fantaasiaelukad, konn, 5 konna ja veel konnad, näpununnud, näpukanad, \"näpuhobused\", näpuelevandid, mustad näpukassid, heiderotid, päkapikud ja veel päkapikud, sead ja veel sead, lumememmed ja veel lumememmed, valged varesed, tavalised varesed, rebased, öökullid, mesilased, papagoi ja mammagoi

Trillud ja Võrukaelad
Trillude erinevad võimed, keskmises suuruses, väiksed Trillud ja Võrukaelad, taaskasutatud materjalist Trillu, keskmised ja väiksed Trillud, väiksed Trillud, 2 väikest rohelist Trillut, suured Trillud, keskmised Trillud, Võrukaelatüdrukud

Päkapikud
Pliiatsipäkapikud,
multifunktsionaalsed päkapikud kommikarbis,
näpupäkapikud ja veel näpupäkapikud
kommikotiga päkapikud
meepurgipäkapikud
tulipunased päkapikukindad ja pruunakamad villased päkapikukindad
beebipäkapikud

Veel lelusid
Pehme mähkmepildiraamat,
Käpiknukk Unemati
2in1 kaltsunukk
Poti-Trillud
Palju-jalgne Ussike-Jussike
Beebielevandid
Pudelipoiss
Väiksed ämblikud särgile vm. kinnitamiseks


ÕPETUSED

Kõhutava orava õpetus
heideroti õpetus
Kuidas ma kaltsunukule juukseid tegin
Kuidas ma lõngalilli teen
Leidsin netist võimaluse, kuidas teha ise punumispulk
Pisikesed horoskoobiloomade tikkimismustrid, need mänguasja karbi pealt

RIIDE-ESEMED

Lontis kõrvadega mütsid,
sukapükste transformatsioon retuusideks,
veel tuunitud sukapükse,
õmmeldud seelikud piigale,
ajalooga roosa seelik tütrele,
vihmavarjust seelik
loomanägudega sokid ja kiisunägudega sokid
printsessipüksid,
tulipunased päkapikukindad ja pruunakamad villased päkapikukindad


MUU KÄSITÖÖ

Kilekotiribadest heegeldatud kott, taskupadjad lasteaeda, kolmeautopadi, autopadi Robinile, taskurätilugu, õunaga ja õunaussiga padi, lõngalilled

Jõuludeks
Heegeldatud jõuluehted: südamed ja päkapikud, piimapakkidest jõuluehted, 1000 tutti tuules, jõuluehted, masu-aja kommisokid(sinised kellukesega),

MEIE-PERE-ISSI TEGEMISED

Aja jooksul lastele tehtu,
meie uus postkast,
käokell lapsele

KOOSTEGEMISED LASTEGA

Leiutamiskonkurss, poja esimesed muinasjutud, 1. september, tütre esimene tikkimistöö, sukapükstest parukas,

Isadepäev ja esimesed näomaalingud,
näomaalingud koer ja ämblikmees ja
kiired põsepildid lastele

KÕHUTÄIDET

Metsmaasikaralli
seened purki
laisainimese õunakook
Jassu sünnipäevatort
õunamahlategu
piparkoogitegu, pehme piparkoogi-kook
talvine värskete metsmaasikatega TORT
Isuäratav metsmaasikakook vaarikatega

LUULEREAD

Sügisesed salmid minevikust,
jõulusalm \"Hakkan appi\",
Kana kiigub...,
Elevandisalm,
Unemati salm,
Õunaussi elu,
Ettevõtlik lehm
Selle postituse kommentaarides on mitukümmend Isetegijate jõulusalmi

JA VEEL....

korrastasin kodulehte,
sain oma blogile nupukese ja
oma esimese visiitkaardi
saatsin teele oma esimese hulgikoorma,
pakkusin sõbrahinnaga Poti-Trillut müügiks,
tutvustasin oma talismani - sinist kootud elevanti,uurisin veidrate tööriistade kohta (aitäh seletajatele, juba jupp aega on üks karvane padi poolikute asjade hulgas... küll ta valmis ka saab ),
võtsime omale kassi
käisin jõululaadal külmetamas
korrldasin jõululoosi, mille tulemusena koorus palju tuntud ja tundmatuid jõulsalme
jõululoosi tulemused on siin

Ehk viitsite mulle märkuse teha, kui mõni link, mida sooviste vaadata, ei vii õigesse kohta. Aitäh!

Tegin ka selle mitmetes blogides nähtud testi... mille tulemus ei üllata mind ega vist ka teid on ju ilmselge, et:
Kirss.Net - Elu magusaimast küljest

Vot selline aasta oli. Suur aitäh, kõigile sel aastal poetatud heade sõnade eest!
Püüan ka sel aastal usin käsitööline olla!


Pandamõmmi kirjutas @ 13:28 - Link - kommentaarid (1)