Huviline (Taimi07)
Huviline (Taimi07)

Mul on kôik mida vajan. Käsitööd võtan kui puhkust muude asjade vahepeal. Ikka veel on vaja proovida ja uurida ja õppida.


.: Minust :.

Age: 35
Location: Haapsalu
Zodiac Sign: Kaksikud
.: Meeldib :. Suvi, päike, päikeseloojang rand, hommikul kaua magada:(, teater, suurte õitega lilled (päevalill, gladiool, pojeng...), laste raamatud(need on väga vaimukad ja naljakad) ...
.: Ei meeldi :.

vara tõusta, külm ja lumeta talv, ämblikud, ussid, oliivid. Üldiselt saab ebameeldivaid asju ka natuke meeldivamaks mõelda või siis lihtsalt neid asju vältida:)
heegeldamist
veel heegeldamist
pärlikeed
korallid
beebiteki südamemuster
Kaiti käsitöö(pääsusaba)
Annis rätt
Buffini papud
Barbie riided
piltide tikkimist
heegeldatud lumehelbed

.: Lause :.
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Juuli 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
Märts 2009

.: Currently :.

Reading:
Romaanide jaoks aega ei jätku, kui loen, siis midgi õpetlikku. Psühholoogia alased raamatud on huvitavad.

Last Movie:
Komöödiad, ka seiklusfilmid.

Listening to:
Kuulan raadiot, sealt tuleb igasugust ja just igasugune muusika meeldibki, oleneb enesetundest:)


.: Visits :. >

29 Juuli 2012
Mis vahepeal tehtud on? Ikka üht-teist
Tuli peale kätistemaania. Käsitööpoodi tuli müügile mingi Norra lõng, mis on täpselt paras kätiste tegemiseks. Mitte liiga jäme, ega ka liiga peenike ja pärleid saab ka hästi lõngale ajada. Viisin poes läbi pärlitega kudumise õpitoa Päris huvitav kogemus - üks asi on ise osata teha, teine asi aga õpetada kedagi samamoodi tegema. Pilte panen ükskord, kui selleks aega leian ja nad õigesse kohta üles laetud on.
Saunamütsi viltisin tellimuse peale, nõelaga torkisin nime ka peale nagu sooviti. Sel korral, lõikasin pealaelt ümmarguse tüki välja ja tekitasin kuklapoolele nöbi nööpauguga detaili. Väljalõigatud ümmarguse tüki õmblesin tagasi.
Mõned kõrvarõngad on ka valminud.
Praegu käsil suurem tegemine, haapsalu salli teen, rombikirja. Sügisel vaja juubeliks kinkida. Kingiks mulle ka keegi selliseid oma tehtud asju. No ei ole mul kedagi, kes mulle midagi niisugust oskaks teha ikka peab ise tegema, aga eelkõige teistele nii on juhtunud.
Septembris läheme kambakesi bussireisiga Itaaliasse. Praegu juba mõtlen, et mis ma sinna peaks kaasa võtma näpuvahele. Ilmselt mingi heegeldustöö, see kõige vähemate abivahenditega
Ahhjaa, ämmale heegeldatud kübara tärgeldasin ka uuesti ära, oli tene juba talve jooksul natuke lössi vajunud.
Taimi07 posted @ 12:00 - Link - kommentaarid

22 Aprill 2012
See võib öelda, et oli samuti üks ammune unistus. Väga häid ideid ikka jagatakse lahkelt meiega. Hõbevalge tegemistest pärit idee ja muster. Aitäh
http://www.isetegija.net/index.php?ind=blog&op=home&idu=9817&singlepost=62237


Heegeldasin mustri järgi üsna jämedast puuvillasest materjalist. Alguses vaatasin, et kole suur, aga jäi nii. Tegelikult on täiesti paras suurus. Keskel oleva augu peab suurema heegeldama. Mina ostsin Koduekstrast alla 6€ maksva seinakella ja võtsin ülearused asjad küljest ära. Lõikasin plastik aluse katmiseks kõvemast paberist uue ketta ja värvisin selle aerosoolvärviga kuldseks(muud värvi ei olnud ka). Kõvaks tegin oma heegelduse PVA liimiga, mille sisse segasin tilgakese vett, et oleks natuke vedelam. Mätsisin heegelduse korralikult liimi sisse ja pigistasin läbi, et ühtlaselt saaks ikka. Venitama ja kuivama panin naeltega puidust aluse külge. Iga saki augu tipust jaoks lõin liisutnaela ja siis panin liimiga kokku tehtud kella naelte otsa, nii et heegeldus alusega kokku ei puutunud.
Kuna ma see kord töö käigust pilte ei teinud, siis on näidata kella ennast, mis läks jällegi kingituseks. Saajale paistis, et meeldis. Kindlasti tahan endale ka sellist kella

Taimi07 posted @ 15:22 - Link - kommentaarid (1)

12 Aprill 2012

Õppisin interneti abil doominoruute kuduma. Täiesti mõnus tegevus, aga...
alati on mingi aga. Kuhu te need lõngaotsad panete. Kõige tüütum asi nende ruutude juures. Lugesin teemat ja mina saan aru, et need lõngaotsad on vältimatud, kuigi neid ilmselt saab mingil määral vähendada, kui natuke planeerida ruutude valmimise järjekorda.
Põhiline on jah, et üles luua paaritu arv silmi ja keskmised 3 silma tuleb kokku kududa, järgi jääb 1silm kolme asemele.Kusagil foorumis oli vastav teema ka, aga ära kadus. Seal olid valminud asjad doominotehnikas, oleks saanud tegijatelt küsida üht-teist. Isetegija otsingut mina kasutada ei oska. Kui trükin sõna, mida otsin, viskab igasugu teemasid, mis üldse ei puutu asjasse... muudkui lappan ja lappan...
Taimi07 posted @ 05:49 - Link - kommentaarid (4)

11 Aprill 2012
Kingitus, kõrvarõngaste hoidmiseks. Heegeldasin kaks pitsi, õmblesin need sametriidele. Riide liimisin pildiraamipapile. Pitsi aukudesse saab kõrvarõngaid riputadaNüüd tahan doominoruute kududa. Vaatame, kuidas see meeldima hakkab.
Taimi07 posted @ 05:47 - Link - kommentaarid (1)

17 Märts 2012
Suur kevad käes juba, esimesed lumikellukesed said pildile 13. märtsil.

Mehele sünnipäevaks 13.veebruariks kudusin käpikud, puht praktilisest vajadusest

Järgmiseks kudusin lihtsalt ajaviiteks ühe Anni's salli, see jääb ilmselt endale kandmiseks

Kõige viimane töö, täna lõpetasin, oli köögikäterätikute õmblemine ja heegelpitside heegeldamine.
Üks rätikutest viidi soolaleivakingitusek koos saunakibu ja -kapaga. Rätik konkreetselt minu poolt saadetud, kuna ma ise päris haige praegu ja ei taha külatada. Paar päeva on aega ravida, ehk ei pea haiguslehte võtma, ma loodan.


Natukene brügge pitsi, mida polnud tükk-tükk aega teinud
Taimi07 posted @ 13:20 - Link - kommentaarid (2)

20 Detsember 2011
Valged heegeldatud, tärgeldatud jõulukaunistused. Need on kõik kodu jaoks. Niisugune hea ajaviitenokitsemine. Kui seda aega, mida viita rohkem oleks


lumehelbed

Ja siin valmisid kuldsed ja hõbedased jõulukaunistused. Need läksid tüdruku koolilaadale. Laadalt saadud tulu läks klassirahaks. Saavad ükskord midagi korraldada selle eest. Aitasin seal asju korraldada ja olin niisama lastele abiks, neil oma klassijuhataja haige ja asendusõpetajad ikka vahel käisid vaatamas, et kuidas neil läheb. Ei nad jaga rahadest suurt midagi ja olid ikka üsna nagu peata kanad, selle pärast olingi terve laada aja koolis ja hoidsin neil silma peal

Heegeldatud jõulukuulid, need mulle meeldivad Võib teha ka villasest lõngast, või mingist efektlõngast. Mul siin nad sädelevast heegellõngast. Heegeldan ümber penoplastkuuli(Tiimarist pärit) aga sama hästi võib neid ilmselt ka täis toppida.Minu tüdruku jaoks võtsime veel kaasa mesilasvaha lehti ja puuvillast lõnga. Mõned küünlad tegime näidiseks valmis ja neid võis muidugi osta ka, aga inimestele meeldis väga neid ise teha. Olin paraja suurusega küünlamaterjali valmis pannud enne, ja pakkusime, kellel huvi oli, küünla meisterdamist. Kõik said hakkama väikese õpetusega. Mõni imestas, et kust sellist küünlavaha saab, teine jälle imestas, et nii saab ka küünlaid teha. Aga need küünlad tõesti põlevad korralikult lõpuni, ei jää mingit vahahunnikut järgi ja lõhnavad ka hästi.
Siin pildil teksakleidiga mu tüdruk oma laadakaubagaTaimi07 posted @ 09:46 - Link - kommentaarid (2)

18 Detsember 2011
Osalesin ka sel aastal jõuluprojektis 300 g jõulurõõmu. Väga meeldiv ja põnev kogemus. Ise sain küll paki hästi ruttu valmis, aga ei hakanudki kohe ära saatma. Ootas õigemat aega. Sunray'le sai pakk selline, temale küünla keeramiseks jäi ainult üks vahariba, muidu oleks kaalu liiga palju saanud.

Mina sain eile õhtul sellise toreda paki. Olen tõeline sallifriik, kui nii võib öelda Mul on vist kümneid salle ja mulle ei tundu, et neid oleks liiga palju. Mulle meeldib, kui salle on hästi palju, igat värvi, igasuguseid. Ja jõulukuuske pole veel jõudnud ehtida, nii et täna õhtul lähevad kõik mu toredad kingitused kasutusse

Ise olen natukehaaval ka meisterdanud kaunistusi. Pooled on nüüd tärgeldatud ja ootavad oma kohta. Ühed on veel nõeltega madratsi küljes ja kuivavad veel.
Igaljuhul ei õnnestu mul nende lumehelbekeste pilti praegu siia panna.

Taimi07 posted @ 11:03 - Link - kommentaarid (2)

17 Detsember 2011

Kudusin omale ka midagi lõpuks. Mitmevärvilisi sõrmikuid pole varem teinudki. Väga head soojad ja ilusad ka ju. Sellised jõulumeeleolused natuke, täiesti sobilikud praegusele ajale. Lund ka just sajab, on lootust saada valgeid jõule
Mustri vaatasin ühtede hästi vanade kinnaste pealt. Silmade arv peab jaguma kolmega. Minul oli vardal 12 silma, kudusin 2,5 varrastega. Pöidlakiiluni see kord ei jõudnud. Tahan selle ka järgmiseks ära proovida.
Taimi07 posted @ 11:56 - Link - kommentaarid (1)

14 Detsember 2011
Valmis heegeldatud vaip. Nii kirju kui veel saab Jah, see materjali lõikamine võtab palju aega, heegeldamise enda võiks ühe päevaga ka valmis teha, või siis ikka kahe päevaga, sest käsi hakkab tegelikult päris valutama, kui liiga kaua seda teha. Selle vaiba läbimõõt 1,3 m. Sama hästi võiks ju seda alati ka suuremaks heegeldada, aga ta muutub ikka päris raskeks lõpuks ja vist pole mõtet.

Nii ma siis istusin lõpuks põrandale maha ja heegeldasin viimase ringi uuesti üle. Esimesel korral jäi liiga lõdvalt ja vaiba ääred lokkisid koledasti. Ühe korra varem pidin ka paar rida üles harutama. See on üks tundega asi, see vaiba heegeldamine. Mina küll mingeid täpseid näpunäiteid jagada ei oska. Kui vaja siis teen aeg-ajalt ühte silmusesse kaks heegeldust, tuleb jälgida, et neid kasvatamisi liiga palju ei saa.


Õpetusest nii palju, et t-särgid ja dressipluusid sobivad hästi lõikamiseks. Ma lõikan õmblused küljest ära ja jätan võimalikult suure tüki lõikest. Siis hakkan ringiratast lõikama. T-särgid natuke laiemad ribad - u. 5 cm, paksemad dressipluusid võib õhemad lõigata. Ribad ühendan paari pistega käsitsi õmmeldes. Nii on kadu kõige väiksem, ikkagi raske töö see lõikamine ju. Algul ma heegeldasin otsad vaiba sisse, aga tõesti, nii läks palju kaduma. Ja veel nii palju, et kui üks ring on täis, siis ma lõpetan selle ära ja uue värviga alustan kuskilt teisest kohast, siis ei jää näha värvivahetuse koht. Vaibas on näha ka, algul heegeldasin järjest, pärast läksin üle teisele variandile.
Lõigatud materjali kerin järjest värvi järgi keradesse, ühendan ikka heegeldamise ajal. Ja neid kerasid ikka kulub palju. See tähendab, et neid särke ja värke peab ikka olema mida lõigata. Mind varustab üks tore maa inimene, kellel on mingi diil samaariaga. Ülearune rämps, mis müügiks ei lähe, viiakse sinna maale, no ja ma siis palusin tal minu jaoks kõrvale panna asju, mida saaks lõigata. Et kui ta nagunii ise nendega midagi ei tee ja ära hävitab, siis mulle kulub küll ära. Mees küll vaatab, et ma olen puhta hulluks läinud oma materjalivarumisega, et on neid kaltse nii palju tarvis, küsib juba. Eks ma katsun need siis silma alt ära panna, et nad lausa jalus poleks. Egas mulgi nii palju aega pole vaba, et võiks kohe need kotitäied ära lõikuda. Hirmsasti muidugi tahaks, aga mul teisi tegemisi ka ju
Kui hästi läheb, siis lõpetan täna õhtul omale mõeldud sõrmkindad. Ei istu mulle see mitme värviga kudumine eriti, aga ikkagi tahan teha. Äkki ikka hakkab rohkem meeldima, sest ikkagi hirmsasti ilusad on need mitmevärvilised kudumid Ja muidugi kallid ka. Aga ma ei lähe poodi tingima, et suure vaevaga kootud kindad, peaks mulle poolmuidu ära andma Teen siis parem ise ja ikka saan. Ja kui hakkab juba paremini välja tulema, siis äkki julgen mõnele teisele ka teha
Taimi07 posted @ 11:34 - Link - kommentaarid (3)

06 Detsember 2011
Detsembrikuus hakkavad valmima punast värvi asjad. Peale uue liniku, võtsin kätte ja pesin, tärgeldasin ja venitasin ka varem kasutuses olnud linikud. See tüütu nõelte torkimine.Ikka edasi heegeldamise lainel, sest põrandavaip on vaja ka valmis teha, väga kirju, ümmargune ja suurem kui senised. Varsti saab pilti näha.

Päkapikku 300g jõulupakk tuleks nüüd ikka ära saata. Küll juba venitatud sellega
Taimi07 posted @ 09:44 - Link - kommentaarid (1)