Epp. Käsitsi.
Epp. Käsitsi.
Minu väikesed õnnestumised, ideed ja toredad leiud.
25 August 2009
Parlez vous...

Juunikuus väikesel puhkusereisil Lõuna-Prantsusmaale alustasin ühte suvist džemprit. Mäletan, et mingil hetkel tundus mulle, et elu (või õigemini suvise garderoobi) võimalikkusest ilma sellise rõivaesemeta ei saagi rääkida. Suure õhinaga asusin inspiratsiooni-, mustri- ja lõngaotsingutele. Õigupoolest plaanisin alguses heegeldada Ravelryst leitud Bell Sleeve Pulloveri, aga oma häbiks pean tunnistama, et pärast pikemat puurimist otsustasin, et mina õpetusest sotti ei saa. Niisiis improviseerisin, ühe Interneti-avarustest leitud varrukateta suvetopi ainetel. Muidugi vahepeal ähvardas ramm raugeda ja suutsin juba peaaegu unustada, miks ma seda üleüldse teen. Siiski on mul hea meel, et jõudsin veidi aega tagasi võiduka finišini. :-)Lõng: Mille Fili (100% puuvill) siinsest kohalikust Wolle Rödelist (lõngakulu täpselt ei mäleta, arvatavasti 6 tokki; igatahes järele ei jäänud juppigi). Heegelnõel nr 3. Džemper on heegeldatud ringselt, ilma ühegi õmbluseta. Kus vaja, laiendasin/kitsendasin mustrit kettsilmuste arvelt.

Muidugi tegemise käigus hoidsin kiivalt pilku peal, et asi ikka paras tuleks. Võin öelda küll, et sai täpselt õiges mõõdus. Ainult et sellise aukliku hilbu kandmiseks on tarvis spetsiifilisi ilmastikuolusid. Lõõskava päikesega muutub asi mõttetuks, kõle tuul aga viliseb läbi džempriaukude. Kõige paremini sobib soe ja sombune, leebe tuulega ilm. Täpselt nagu täna siin Maini ääres. :-)

Lõpetuseks üks väike meenutus Prantsusmaalt. Minu arvates iseloomustab see hästi kogu sealset elu - elegantset lohakust, räämas ilu ja oskust elu nautida.

Epp 18:52 - Link - kommentaarid (10)

24 August 2009
Suvelõpuroheline

Teen kiire postituse, enne kui mu blogi link vasakpoolsest tulbast ära kaob. Mitte et see mingi eriline näitaja oleks, aga ikkagi. Ühtlasi tähistan sellega taaskordset uut bloginägu. Millegipärast on raske leida seda õiget. Kodus Macis paistab kogu virtuaalmaailm ilus ja hea, aga niipea, kui mõnele PC-le lähenen, tundub kõik nii jube kole, et kaob tahtmine üldse midagi Internetis teha.

Kuu aega on taas läinud kui linnulennul. Oleme pärast pikka puhkust Eestis tagasi Frankfurdis ja harjume taas siinse suurlinliku elurütmiga. Selleks kulus seekord veidi aega - väike Eesti sai taas koduseks. Igatahes, nüüd oleme tagasi koos autotäie mööbliga (ise disainitud, sõpradest asjatundjate abiga; ehk kunagi näitan ka) ja hunniku käsitöövahenditega. Ja muidugi raamatud - neid ei tohi unustada.

Sellest hunnikust realiseerisin möödunud nädalavahetuse jooksul mõned helmed, kera pärliniiti ja kaks Karnaluksist soetatud ilututti. Tulemuseks minu kõigi aegade pikim helmeköis. Sellist tooni rohelise ees olen ma lihtsalt relvitu.Kahte eri mõõtu läbipaistvad klaasist seemnehelmed tellitud Helmehaldjast, pärliniit ja ehistutid Karnaluksist. Toon-toonis materjale ei olegi nii kerge leida! Heegelnõel nr 1, nagu ma alati helmeköite puhul kasutan. Pikkus... ooh, kes teab... ligikaudu 180 cm.
Epp 19:03 - Link - kommentaarid (11)

224469 visitors