Epp. Käsitsi.
Epp. Käsitsi.
Minu väikesed õnnestumised, ideed ja toredad leiud.
11 Oktoober 2009
Kolimine

Mõtlesin alguses käesoleva postituse pealkirjaks panna "Hüvastijätukiri", aga see kõlaks kuidagi nii lõplikult ja ... suitsiidselt.

Ja ega ma tegelikult ju kuhugi kao, ainult kolin. Kui inimesed päris elus kolivad, siis miks mitte ka virtuaalmaailmas. Minu uus kodu asub
aadressil www.koopdegrace.blogspot.com. Kakskeelse blogimise ja Interneti-asjade ühte kohta koondamise soovi tagamaid võib lugeda juba sealt.

Loodan, et need uudised kedagi väga kurvaks ei tee. Külastan teie blogisid ja Isetegija foorumit ikka edasi ning esialgu jätan ka siinse blogi alles, aga postitusi teen edaspidi blogspotis. Kel huvi ja soovi, on väga-väga teretulnud!

Kõigile teistele isetegijatele aga soovin edu ja blogimisindu, ning loodetavasti kohtume edaspidigi kusagil virtuaalmaastikul, kui mitte päris elus! :-)

Lõpetuseks üks sarlakpunane hüvastijätu-kammkarp. (Mis ja kuidas, selle kohta leiab postituse juba uues pesas.)www.koopdegrace.blogspot.com
Epp 15:50 - Link - kommentaarid (15)

05 Oktoober 2009
Merevarjundid, nr 1

Need pikaleveninud pausid mu blogipostituste vahel tule vist küll enam kellelegi üllatusena. Tänagi leidsin blogimiseks aega ainult seetõttu, et iseenda lollusest tekitatud debiilne jalavigastus on mu kodu külge aheldanud. Päris "sinist lehte" muidugi võtta ei saa, sest ka kontor asub kodus. Küll aga pidasin 3 km kaugusel asuvasse keeltekooli liipamist liiga keeruliseks ettevõtmiseks, mis andis mulle viis vaba tundi. (Normaalne inimene muidugi kasutaks seda aega iseseisva töö tegemiseks, seda enam, et Oberstufe (Ülemastme) kursus pole enam mingi seanaha vedamise koht, aga noh...)

Vaatamata lombakusele olin eile siiski ühel jalal keksides üsna käbe, et teha lõpuks ometi valmis mõned pildid. Veidi mööbeldamist meie uues köögis ja kodune fotostuudio (rahulik valge taust ja piisavalt valgust) oligi olemas.

Esimene "pääsuke" minu uuest sügisseeriast Shades of Sea ehk Merevarjundid. Inspireeritud Eestimaa merest (ja merest üldse), mida ma siin Saksa sisemaal väga igatsen. Ja muidugi Elizabeth I stiilis krookkrae südamelähedust olen siin blogis ennegi kuulutanud.Materjalid
Sooja helehalli tooni mohäärlõng (Patons "Misty", 150m/25g);
Heegelnõelad nr 3 ja 4,5;
Güttermanni tahutud klaashelmed;
Helehall siidkangas lehvi jaoks.Disain on omalooming. Inspiratsiooniallikaid otsides võib aga piiluda volangsalli ja Patrizia Pepe heegeldatud seeliku saba.

Poes
Epp 07:01 - Link - kommentaarid (11)

25 August 2009
Parlez vous...

Juunikuus väikesel puhkusereisil Lõuna-Prantsusmaale alustasin ühte suvist džemprit. Mäletan, et mingil hetkel tundus mulle, et elu (või õigemini suvise garderoobi) võimalikkusest ilma sellise rõivaesemeta ei saagi rääkida. Suure õhinaga asusin inspiratsiooni-, mustri- ja lõngaotsingutele. Õigupoolest plaanisin alguses heegeldada Ravelryst leitud Bell Sleeve Pulloveri, aga oma häbiks pean tunnistama, et pärast pikemat puurimist otsustasin, et mina õpetusest sotti ei saa. Niisiis improviseerisin, ühe Interneti-avarustest leitud varrukateta suvetopi ainetel. Muidugi vahepeal ähvardas ramm raugeda ja suutsin juba peaaegu unustada, miks ma seda üleüldse teen. Siiski on mul hea meel, et jõudsin veidi aega tagasi võiduka finišini. :-)Lõng: Mille Fili (100% puuvill) siinsest kohalikust Wolle Rödelist (lõngakulu täpselt ei mäleta, arvatavasti 6 tokki; igatahes järele ei jäänud juppigi). Heegelnõel nr 3. Džemper on heegeldatud ringselt, ilma ühegi õmbluseta. Kus vaja, laiendasin/kitsendasin mustrit kettsilmuste arvelt.

Muidugi tegemise käigus hoidsin kiivalt pilku peal, et asi ikka paras tuleks. Võin öelda küll, et sai täpselt õiges mõõdus. Ainult et sellise aukliku hilbu kandmiseks on tarvis spetsiifilisi ilmastikuolusid. Lõõskava päikesega muutub asi mõttetuks, kõle tuul aga viliseb läbi džempriaukude. Kõige paremini sobib soe ja sombune, leebe tuulega ilm. Täpselt nagu täna siin Maini ääres. :-)

Lõpetuseks üks väike meenutus Prantsusmaalt. Minu arvates iseloomustab see hästi kogu sealset elu - elegantset lohakust, räämas ilu ja oskust elu nautida.

Epp 18:52 - Link - kommentaarid (10)

24 August 2009
Suvelõpuroheline

Teen kiire postituse, enne kui mu blogi link vasakpoolsest tulbast ära kaob. Mitte et see mingi eriline näitaja oleks, aga ikkagi. Ühtlasi tähistan sellega taaskordset uut bloginägu. Millegipärast on raske leida seda õiget. Kodus Macis paistab kogu virtuaalmaailm ilus ja hea, aga niipea, kui mõnele PC-le lähenen, tundub kõik nii jube kole, et kaob tahtmine üldse midagi Internetis teha.

Kuu aega on taas läinud kui linnulennul. Oleme pärast pikka puhkust Eestis tagasi Frankfurdis ja harjume taas siinse suurlinliku elurütmiga. Selleks kulus seekord veidi aega - väike Eesti sai taas koduseks. Igatahes, nüüd oleme tagasi koos autotäie mööbliga (ise disainitud, sõpradest asjatundjate abiga; ehk kunagi näitan ka) ja hunniku käsitöövahenditega. Ja muidugi raamatud - neid ei tohi unustada.

Sellest hunnikust realiseerisin möödunud nädalavahetuse jooksul mõned helmed, kera pärliniiti ja kaks Karnaluksist soetatud ilututti. Tulemuseks minu kõigi aegade pikim helmeköis. Sellist tooni rohelise ees olen ma lihtsalt relvitu.Kahte eri mõõtu läbipaistvad klaasist seemnehelmed tellitud Helmehaldjast, pärliniit ja ehistutid Karnaluksist. Toon-toonis materjale ei olegi nii kerge leida! Heegelnõel nr 1, nagu ma alati helmeköite puhul kasutan. Pikkus... ooh, kes teab... ligikaudu 180 cm.
Epp 19:03 - Link - kommentaarid (11)

14 Juuli 2009
Kiir-shopper

Paanilise pakkimismaratoni (homme kuuks ajaks Eestisse!) vahepeal valmis tänase päeva jooksul veel üks kiire linane ostukott.

Kaunistatud ringikujulise puuvillase heegelmotiivi ja lillakalt küütlevate tahutud klaashelmestega.Mõõdud:
Kõrgus: 35 cm
Laius: 32,5 cm
Sangad: pikkus 52 cm ja laius 4 cm.

Kott läks viimase asjana enne puhkust üles Etsy poodi.
Epp 17:35 - Link - kommentaarid (6)

13 Juuli 2009
Elisabethile

Need, kes mu üle-eelmises postituses viidatud Etsy poekesse või siis mu Ravelry projektidesse on kiiganud, on ehk märganud mu kammkarbimaania laienemist uutele jahimaadele. Mu bloogi lugejad kindlasti juba teavad mu Elsassi kammkarbi obsessiooni (vt nt Elsassi kammkarbid, vol. 2). Nüüd aga tekkis mul tahtmine midagi algusest lõpuni päris ise disainida - välja töötada muster, tegumood ja kõik muu. Kadunud vanaema Elisabethi auks ja kalliks mälestuseks. Ta oli kuldsete kätega heegeldaja, aga kudumisvardaid ei soostunud kunagi kätte võtma. Mina nii peps ei ole, aga paistab, et heegeldamine on ka mulle südamelähedasem kui muud käsitööliigid.

Pikema jututa - siin on minu enda disainitud/teostatud poolringikujuline kammkarbi-clutch. Heegeldatud välisosa ja õmmeldud kahekordse tekstiilvoodriga. Kinniseks tõmblukk. Kaunistuseks klaashelmed. Et jõuda lahenduseni, millega ise täiesti rahule jäin, kulus muidugi paar pilootprojekti/ümbertegemist.(Kel huvi, siis KOOP de grâce'is on müügil erinevad päevased ja õhtused toonid (praegu lisaks mustale veel puudrisinine ja pronksipruun).)


Epp 10:11 - Link - kommentaarid (4)

12 Juuli 2009
100% seelik

Sellesse aega, kui mu bloog (aga mitte mu käsitöötegemised!) varjusurmas viibis, jäi ka järjekordse heegeldatud seeliku valmimine. Uus ja täiustatud versioon 2008. aasta kevadel valminud suitsusinisest seelikust. Ehk siis Patrizia Pepe, vol. 2.

Seekord lähenesin õpetusele üsna loominguliselt, võttes arvesse kõiki neid nüansse, mis mulle esimese katse juures ei meeldinud. Kohandasin mustrit, laiust, värvlit ja mida kõike veel. Ehitasin seeliku üles ühele kappi seisma jäänud kontorirotiseelikule, mis istus küll ideaalselt ja oli seljas ülimugav, aga oli kahjuks nii surmigava väljanägemisega, et kandmist leidis haruharva. Nii sain kohe esimesel katsel paika panna seeliku õige laiuse. Mustrikordusi seekord ühe võrra vähem kui sinisel seelikul.

Ise jäin seelikuga 100% rahule ja kannan seda rõõmuga. Mu isetehtud rõivaste puhul ei ole see mitte alati nii!

Siin see on - pooljuhuslikult pildile püütud seelik tegelikult hoopis musta helmeköie pildistamisel Etsy poe jaoks.Niit "Nika" (100% puuvill; niidikulu enam ei mäleta), nõel nr 2,5.
Epp 11:09 - Link - kommentaarid (6)

11 Juuli 2009
Uus algus

Nii pikka blogimispausi pole ma varem pidanud. Lisaks sellele, et viimastel aegadel on olnud väga palju tegemisi mitmel erineval rindel, olen maadelnud ka "eksistentsiaalsete" küsimustega kellele ja milleks ma blogin ning kas mul on mõtet seda edasi teha. Pika vaikuse tekkimises mängis rolli ka see, et pärast varakevadel uue ja parema arvuti soetamist tundus siin blogis kõik ühtäkki nii kole. Pärast esimest šokki (kas ma selliseid diletantlikke käkerdisi ja küündimatuid fotosid olengi kõik see aeg siin rahvale presenteerinud?!) kustutasin kohe ära hulga varasemaid pilte ja postitusi ning jätsin oma paljakskistud blogi tükiks ajaks "laagerduma". Nüüd tunnen, et on käes aeg võtta vastu mõned jah/ei-tüüpi otsused. Proovin siiski edasi blogida - nii eesti kui ka inglise keeles (viimast peamiselt elustiiliblogina mõeldud Koop de grâce'is, mille põhieesmärk on pakkuda tuge meie Etsy poele).

KOOP de grâce'ile, meie Etsy butiigile taas eluvaimu sisse puhumine ongi olnud minu viimase aja käsitöötegemistest suurim ja tähtsaim. Enese nähtavakstegemine selles tohutus Etsy džunglis on suur ja vaevanõudev töö, aga ma olen endiselt optimistlik. Tükk aega mõtlesin, et kas mul on seda siin Isetegija keskkonnas üleüldse mõtet kuulutada, aga ... kuna mu blogil on kuuldavasti ka mõned ustavad Istegija-välised austajad, otsustasin seda siiski teha (vt menüüriba paremal; kahjuks ei ilmu Etsy Mini siinses keskkonnas korralikult nähtavale...). Sobiva hinnataseme leidmine on keeruline - Eesti ostjale tunduvad ehk hinnad soolasevõitu, samas kui välismaalastelt olen saanud just vastupidist tagasisidet (hinnad liiga madalad). Riskides muutuda pealetükkivaks, tahaksin siinkohal siiski kuulutada, et kui kellelegi mõni ese huvi pakub (valik täieneb pidevalt), kuid hind on vastuvõetamatu, olen valmis uuteks pakkumisteks. Minuga saab ühendust võtta blogikommentaaride kaudu või kirjutades aadressil koopdegrace@gmail.com. Räägime!

Sellega praegu lõpetan. Uus algus ja uus nägu, uued tegemised ja uued ideed. Loodetavasti enam nii pikka pausi blogimises ei teki! Aga lubada ei julge ma midagi. Elame-näeme.


Epp 10:56 - Link - kommentaarid (5)

21 Märts 2009
Penaalia

Täna tuleb kiire postitus. Ma ei tea, kuhu see aeg küll kogu aeg kaob! Olen sellest nädalast saadik taas koolijüts - otsustasin lõpuks ometi midagi ette võtta, et saksa keel korralikult selgeks õppida. See oli üks mu tänavustest uusaastalubadustest. Piinlik oli juba käändelõppude ja eessõnadega lotot mängida, hädasti oli vaja süstemaatilist grammatikaõpet-meeldetuletust. Ja kõige hullem on see pingutusilme sakslaste nägudel, kui nad su purssimisest sotti üritavad saada. Schluss damit! Nüüd ma siis veedangi ennelõunad esmaspäevast neljapäevani intensiivsel, aga mitte nii lühikesel keelekoolitusel. Hästi põnev ja multikulti. Aga see vähene vaba aeg, mis keeltekoolist ja tööst järele jääb, kaob nagu liiv sõrmede vahelt.

Olen veidi brainstormingut teinud, kuidas meie Etsy poekesele taas eluvaimu sisse puhuda. Lõpetasin äsja kaks heegeldatud pinalit (koolivärk ikkagi! ), mille kavatsen sinna üles laadida niipea, kui viisakad fotod tehtud saan.Materjalid: Katia "Madison" - minu uus lemmik selliste asjade jaoks! Suurepärane värvivalik ja läige.
Heegelnõel nr 3 (heegeldatud osad valmisid juba mullu suvel, lõplik valmimine aga seisis minu jaoks tülika voodriõmblemise taga).
Vooder on kahekordne: välimine osa türkiissinisest linasest, seesmine türkiissinisest ja liimiriidega toestatud puuvillast. Kinniseks tõmblukk.


Epp 16:57 - Link - kommentaarid (3)

11 Märts 2009
Bling-bling

Haige olemise puhul on kõige mõnusam see (lühike) aeg, mil elu- ja teotahe hakkab juba vaikselt tagasi tulema, aga olemine on siiski veel piisavalt habras, et mitte koormata ennast igapäevamurede ja -toimetustega. Täna on minul selline päev. Ei mingeid nõudmisi iseendale ega teistele.

See, et ma mingi meisterjuveliir ei ole, on küll vist kõigile mu blogi lugejatele selge. Ja mulle endale ka. Seda üllatavam on see hasart, millega ma helmeid ja muid jubinaid kokku olen ahnitsenud. Et oma pärlikleptomaaniat vähegi õigustada, tegin täna paar lihtsat näpuharjutust.

Kõigepealt lihtne tumepunaste akrüülhelmestega kee:Siis veidi kassikullasem bling-bling, mis andis mulle võimaluse elus esimest korda katsetada traadiväänamist (helmenõelad):Ja lõpuks mitte küll täna, vaid juba mõnda aega tagasi valminud taevasinistest käsitsivalmistatud helmestest lihtne "kaelavõru". Ma ei ole küll suur ehkekandja, aga see on küll päris tihedas kasutuses. Värv on lihtsalt selline, mis mind jalust nõrgaks võtab:Tänaseks kõik. Ega põdur inimene korraga palju jaksa.
Epp 15:55 - Link - kommentaarid (9)

255090 visitors