Avastamisrõõm
Avastamisrõõm
About Me
eatu
Location: KODU
Zodiac Sign: jäär
hubanekodu.jpg Blog Description
Käsitöö on osake elust ilma milleta kohe kuidagi ei saa!:D
What I like...
Olla elus, armastatud, hoitud, tähele pandud-me kõik vajame seda. Minule on olnud au elust osa saada. Suurima rõõmuga jagan nii kogemusi, elamusi kui oskusi.
What I hate...
Pugemine ja ärakasutamine. Võlts ja valelik ei jõua kaugele, sest kadedus niidab jalad alt!
Archive
Viimased postitused
Detsember 2011
Link
Reading...
Kõik mis arendab mind ja aitab maailma näha. Horoskoobid teevad tuju heaks!
Currently listening to...
Igas loos on oma iva ja tujudele vastavalt aariast lorilauluni on kõik omal kohal.
Last Movie seen...
Loodusfilmid,populaarteaduslikud filmid.
Quote
LIFE IS LIFE. LIFE IS BEAUTYFUL!


282431
Visits

18 Detsember 2011
KULDNE JA KOLLANE...

Enne aasta lõppu vaja teha ettevalmistuslikud tööd ära. Kõrvitsa keetmine on raudselt üks osa jõulueelsest sehkendamisest. Kolm nunnut said omale peale marinaadi ja ootavad kohtumist verivorstiga, jõululauas.

Marinaadi retsepti üritan siia kirja panna koos väikese tegemise järjekorraga.
Seekordne tegu sai keedetud kahes potis, aga siia panen suurusjärgu 12 liitrisesse potti mahutatuna...
12 liitrise poti põhja lasen 2-2,5 liitrit vett(mitte rohkem, kõrvits ise annab ka mahla välja), lisan 2 kg suhkurt. Lasen siirupi keema, samal ajal ise tükeldan kõrvisat. Keevale siirupile lisan kuni 20 tera nelki, 6-8 vürtsi, pool teelusikat kaneeli, (kui on, siis ka sitruseliste koort riivin hulka)1teelusikas sidrunihapet ja 8 supilusikat 30% äädikat - lasen kõik veel kord keema.
Keevasse marinaadi kallan sisse kõrvitsatükid (neid sai tubli ämbritäis), panen potile kaane peale ja umbes 10-15 minuti pärast kogu kupatus keeb. Tõstan kaane potilt ja segan ettevaatlikult pealmisi tükke allapoole ja alt kuumemaid üles, et küpsemine oleks võrdne- segan mõned korrad vahukulbiga ja panen kaane veel kord potile peale, et mõned minutid saaks kuumus oma tööd teha. Kui kõrvitsatükid hakkavad näitama klaasistumise märke, siis alustan kõrvitsa purki panekut -purgis küpsevad tükid kuumusega ühtlaselt läbi. Sulgen purgid õhukindlalt ja olemas on vägagi hää kaup mitmeks nädalaks- kauemaks ei jagu, sest meil süüakse kõrvitsat nagu kompotti.
Selle portsuga sain ühe 2- liitrise ämbri (sashlõkiämbrid on suurepärased kõrvitsa hoidmiseks, paari nädala jooksul saavad nad ju taas tühjaks!),4 liitrist ämbrit, 4 purki 0.7 suurusega ja 4 pooleliitrist purki, kausi sisse jäi söömiseks kah portsuke.

Kõrvitsategu sai nagu päev otsa tehtud , aga valmis kaup kaob küll kiirelt. Tüdrukud kinkisid ühele sõbrannale purgitäie sünnipäevaks, paar purki läheb veel kingituseks ja loteriisse, ise nagistavad oma sõpradega ka - paari päevaga liitrine ämber tühi... Tea, kas tulebki jõuluni välja , pean enne veel uut portsu keetma hakkama...
See on äädikaga tehtud kõrvits ja säilivus tänu sellele parem ning pikem. Olen teinud ka sidrunihappega, lihtsalt kogus peab olema väiksem ja tarbimine kiirem. Põhjus selles, et sidrunihappega või tsitrustega tehtud kõrvits marinaadis ei säili nii hästi ja kaua, kuid on tunduvalt maitsvam...

Uudiseid loomariigist! See on siis meie Lotte, naudib mugavusi tüdruku voodis. Ega ta ennast suurt segada ei lase, sest mis saab mõnusam olla kokku pakkimata voodist ja üle õla visatud pidzaamast... talle kaif täielik!


Tõeline nauding, saab oleskleda nii kuis süda lustib! Tubli oli ta, püüdis alles paar päeva tagasi just sealtsamast toast hiire!

Vahest salamisi me musutame ja nurrume koos- teistele seda luksust ei lubata, kaisukass ta ei ole, lihtsalt just selline nagu pildil, oma lemmikpoosis.

Uued tegemised ootavad, mõned veel pooleli ja kiirelt jookseb see aeg tänapäeval!
avastaja posted @ 20:02 - Link - kommentaarid (4)