Avastamisrõõm
Avastamisrõõm
About Me
eatu
Location: KODU
Zodiac Sign: jäär
hubanekodu.jpg Blog Description
Käsitöö on osake elust ilma milleta kohe kuidagi ei saa!:D
What I like...
Olla elus, armastatud, hoitud, tähele pandud-me kõik vajame seda. Minule on olnud au elust osa saada. Suurima rõõmuga jagan nii kogemusi, elamusi kui oskusi.
What I hate...
Pugemine ja ärakasutamine. Võlts ja valelik ei jõua kaugele, sest kadedus niidab jalad alt!
Archive
Viimased postitused
Oktoober 2011
Link
Reading...
Kõik mis arendab mind ja aitab maailma näha. Horoskoobid teevad tuju heaks!
Currently listening to...
Igas loos on oma iva ja tujudele vastavalt aariast lorilauluni on kõik omal kohal.
Last Movie seen...
Loodusfilmid,populaarteaduslikud filmid.
Quote
LIFE IS LIFE. LIFE IS BEAUTYFUL!


289788
Visits

27 Oktoober 2011
Sünnipäev on tore päev!

Oh ei, mitte minul- kahjuks, aga meie tüdrukutel on küll pidu kaks päeva järjest! Täna saab teine tütar 19 ja homme pool tundi hiljem kolmas tütar 18.
Nad siin sebisid ja kombineerisid , moosisid ja salatsesid mitu aega üksteise ees. Täna ma muljeid veel kõiki ei kuule, aga homme ehk peaks nägema ka muid emotsioone.
Vanemale tütrele lasi noorem õde Portugalist pärit skaudilaagri poistel, kellega Rootsis sõbruneti, videotervituse teha! Siin on hetk, mis ütleb kõik!

Ja lisaks sellele videole sai õde oma lapsepõlve sõprade mälestustega albumi.

Vanem õde tegi nooremale üllatuspeo, mis hetkel kestab ja mille varjamise osas ka mul sinisilmsust tuli mängida!
Küll aga ei teinud ma saladust kokkamisest ja avalikult küpsetasin kringlit-torti. Loomulikult ei teadnud noorem tüdruk, et need kodust minema rändavad ja teda hoopis mujal ootavad, vanem õde hoolitses selle eest! Kõige vanem tütar (tal tuleb alles sünna!) tegi samal ajal suitsukatet hämamisega natuke mõlemale, minu palvel.
Tegin tordi: 8 väiksemat muna ühele plaaditäiele
7 suuremat muna teisele biskviidile

7 supilusikat suhkurt, 7 supilusikat jahu ,ja 2 tl vanillisuhkurt, 2 küpsetust ja valmis tordi mõlemad pooled, niisutasin värske õunamahlaga, Seda sai alles eile veel 80 liitrit tehtud, nüüd pakin selle tegemise ka kokku- kole külm on. Vahele läks üks kohupiima pakk, üks vahukoore (suur) pakk ja kolm banaani. Vahustasin vahukoore suhkruga, lisasin kohupiima, ajasin massi mõlemile tordipoolele laiali. Alumisele osale ladusin viiludeks lõigatud banaanid ja tõstsin pealmise osa peale. Kaunistuseks ja maitseks said peale hakitud külmutatud maasikad.

Kogu see krempel sai üle valatud kohvi-koore-karamelliseguga. Valmis sai 5 kilo magusat noortele!

Jätsin tordi ääred meelega lõikamata, et see mõnus kuhil jätaks suurema mulje ja kodusema ka.
Kringel oli ka päevakorral, pärmitaignale sai muna rohkem sisse ja kardemoni maitseks juurde.
Voolisin taigna kätega laual laiali, et mitte õhku välja rullida, üheks pikaks joruks. Hõõrusin pihuga toiduõliga pinna üle, riivisin 2 õuna peale, puistasin kaneeli ja suhkruga üle ja rullisin kokku üheks ussiks.

Selle ussi venitasin nüüd täpselt nii plaadile, et jäi üks vingerjas.

Võtsin tavalised käärid ja lõikasin sakid sisse diagonaalse nurga all.
Keerasin nurgad kringlil tagasi- vaheldumisi paremale ja vasemale poole, vastassuunda lõigatule, et jääks selline sakiline pealis, lasin natuke kerkida taignal pannil (15 min) ja pistsin siis juba ahju-seekord ma kringlit eraldi üle ei piserdanud veega, sest õun oli ise väga mahlane.

Valmis küpsetis sai poolele peale karamelli ja teisele poolele värvilise tuhksuhkru.

Nii palju küpsetamist polegi ma blogis enne näidanud, kuid ega see tegu suurim küll ei olnud, pigem paras rehkendus valmis saamisega selles salatsemiste ja üllatuste meres, mis meie kodu on viimase nädala jooksul päris segi paisanud. Vähemalt pidu käib ja elu läheb edasi, isaga suhtlen ehk homme- muljetame siis pikemalt!
Sai selline pisike kokkamine koos lühijuhendiga mõnele uudishimulikule proovimiseks, ei tee ju kunagi liiga kui näpunäited käepärast! Igal kokal oma käekiri ja oma maitse, mis ongi põnev!

Kaunist saabuvat nädalavahetust Teile, kallid uudistajad!

avastaja posted @ 21:10 - Link - kommentaarid (12)