Avastamisrõõm
Avastamisrõõm
About Me
eatu
Location: KODU
Zodiac Sign: jäär
hubanekodu.jpg Blog Description
Käsitöö on osake elust ilma milleta kohe kuidagi ei saa!:D
What I like...
Olla elus, armastatud, hoitud, tähele pandud-me kõik vajame seda. Minule on olnud au elust osa saada. Suurima rõõmuga jagan nii kogemusi, elamusi kui oskusi.
What I hate...
Pugemine ja ärakasutamine. Võlts ja valelik ei jõua kaugele, sest kadedus niidab jalad alt!
Archive
Viimased postitused
Juuni 2011
Link
Reading...
Kõik mis arendab mind ja aitab maailma näha. Horoskoobid teevad tuju heaks!
Currently listening to...
Igas loos on oma iva ja tujudele vastavalt aariast lorilauluni on kõik omal kohal.
Last Movie seen...
Loodusfilmid,populaarteaduslikud filmid.
Quote
LIFE IS LIFE. LIFE IS BEAUTYFUL!


292476
Visits

19 Juuni 2011
KEVAD HAKKAB LÄBI SAAMA!

Näitan siis veel tulpide ilu, mis jäänud juba minevikku...
Need roosad tulbid on võimsad- nende õis läheb suureks nagu hanemuna, võimas vaatepilt.


Vanaemade -aegne kollane tulp on meie aias aulill, punase tulbiõie kõrval.


Ka selle sordi õis on võimas ja suursugune! Üks mu lemmikutest!

Vanaroosad tulbid on samuti ühed ajaloolised ja ikka oodatud õied aias. Vanu tulpe hoian juba vanaema pärast- tema andis mulle ju oma aia hooldada ja minul on ainult au hoolitseda tema ema antud sibulate eest.

Topeltnartsissid on võrratud oma lõhnaga- mulle väga meeldib!...kisub toksikomaaniasse...

Tänaseks on isegi pojengid õitsenud, kuid liiliad juba näitavad värvi!Enne suve sai valmis ka üks tegemine meestega! Lubatud sai, et vaja kuuri taga katusealune suuremaks venitada...
Nii see töö kuu aega tagasi algas, kohe täpselt siit! Ehitis peab välja tulema krundi piirini- traataiani, mille tänavune lumi eriti jõhkralt välja venitas.

Aia ääres olid enne vaarikad- minu hooleks ja tööks jäigi selle osa korda tegemine. Tüükad sai välja kaevatud ja maa tasandatud, et uus ehitis peale teha.

Maru- Mehis sai algul natuke oksi tassida, mis kippusid ette jääma toimetamisel ja siis juba lammutamisest osa saada, enne kui uut ja pikemat katust alustada sai.


Natuke abikäsi ja jõudu tuli ka külast juurde kutsuda. Mul jäi rammu üle, aga käed osutusid lühikeseks, et eterniitplaate püüda! Muidu spetsialist ja kõige üle küsija olin ma nagunii,sest minu ja meeste visioonid ehitusest ei ühtinud ja keegi peab ju lolle küsimusi küsima... Kes veel paremaid piltegi neist oleks saanud teha!

Ühisel arutamisel ja väikesel nokkimisel jõudsime nii kaugele, et pikendused said paika...


...siis sai natuke janu kustutatud tänu pisipiiga lahkele abile ja töö läks edasi juba täppisteadusena.

Nüüd tuli suur ja aeglane osa, kus tungrauaga sai poste üles tõstetud, postide aluseid paika pandud ja ka äärde tugipostid paika aetud. Kuna siin ka minu väike küünemust ära kulus, siis pilte sellest osast ei olegi, polnud mahti aparaadiga vehkida kui lood käes ja pruss õlal... Vahepeal sai siis labidaga ka mulda vanni loobitud ja kolm kihti telliseid postidele alla laotud.
Katuse peale panek jäi juba teise päeva ja võttis sellegi sisuliselt nii kiiresti ära oma tööde mahukusega, et ega piltideni ei jõudnudki enne kui viimase eterniitplaadi kinnitamine käes. Kiires sebimises sai plaatidelt harjaga soga ja sammalt maha nühitud, et puru meestele silma ei jookseks plaatide üles tõstmistel.

Valmis sai ta , uueke ja pikake! Koristus ja viimistlus jäi nüüd juba edasiseks, sest ega siis töö veel lõppenud polnud! Tegime lisa...

...jaanipäevaks on kaks ühes valmis! Puud saetud , lõhutud ja katuse all riidas!
Üks osa...

...teine osa, ka saele jäi ruumi...

... ja tagant- naabritele on selline pilt! Enne oli kaks rida katusealust, nüüd on kolm ja krundi piir korda tehtud, kõik jupid ja lauad, mis seni seisid, said ka kütteks saetud, et natukenegi korda luua ja asju paika saada.
Praeguste puuriitade alla sai toodud aluseid( milledel oli suurperede toiduabi- selle jagamine on ka õnneks tänaseks meil läbi), küll on mõnusad kasutada!

Valmis, tehtud ja kaunike kord jälle majas!

Kolmas osa on mul täna veel! Saanud üle kuumarabandusest ja 38,5 palavikust, käisin kodus- ema ja venna sünnipäeval.
Ma tahan näidata Teile oma "lapsi"- eile tõin ema juurest omale pisiperet ja juba ma olen hullus vaimustuses, ainult istuks, vaataks ja imetleks. Kahjuks pardimamma natuke pelgab ja on arake, aga küll ta harjub. Pisipere on praegu kasvuhoones, et nad harjuksid ümbruse ja uue elukorraldusega, jätsin toomise kastigi neile, et oleks kergem harjuda muutustega. Esimene öö oli neil ilusti mööda saadetud ja nüüd õhtul juba mamma teadis kuhu pojad tuttu panna.
Söögiaeg! Üks muna mannaga kamba peale!

Ja ega part pesemata ei oska olla- väikesed vannilised!

Pildid on kaugelt tehtud- zoomitud, sest mamma valvas silm ja häälitsus on kohe pisikestele mõistetav.

Mul on nüüd kuhjaga tegemist mudilastega! Varsti saab nad õue elama sätitud- kuut vajab ehitamist, siis on ööd turvalised... ja siis saavad teod valu! Neid ikka jagub!
Järgmine postitus tuleb ikka naistepärasema näputööga- mul üks võlg- blogis näitamata töö! Uusi tegemisi tuleb ka peale...

avastaja posted @ 20:06 - Link - kommentaarid (5)