Avastamisrõõm
Avastamisrõõm
About Me
eatu
Location: KODU
Zodiac Sign: jäär
hubanekodu.jpg Blog Description
Käsitöö on osake elust ilma milleta kohe kuidagi ei saa!:D
What I like...
Olla elus, armastatud, hoitud, tähele pandud-me kõik vajame seda. Minule on olnud au elust osa saada. Suurima rõõmuga jagan nii kogemusi, elamusi kui oskusi.
What I hate...
Pugemine ja ärakasutamine. Võlts ja valelik ei jõua kaugele, sest kadedus niidab jalad alt!
Archive
Viimased postitused
Oktoober 2010
Link
Reading...
Kõik mis arendab mind ja aitab maailma näha. Horoskoobid teevad tuju heaks!
Currently listening to...
Igas loos on oma iva ja tujudele vastavalt aariast lorilauluni on kõik omal kohal.
Last Movie seen...
Loodusfilmid,populaarteaduslikud filmid.
Quote
LIFE IS LIFE. LIFE IS BEAUTYFUL!


292507
Visits

28 Oktoober 2010
TKV SÜGIS paki lugu.

Kõik on nii kenasti oma pakkide saamislood kirja pannud, üritan ka kokku korjata oma mõtted.
Liitumine ei olnud probleemiks, fortuuna mind ka ei rabanud- täitsa tuttav nimi!- saime laste pakivahetuses agikeselt ühe kingi. Tekkiski hea võimalus oma tänu üles näidata ja omakorda rõõmu valmistada. Uurisin hoolikamalt AGIKESE blogi, et viia kurssi ennast tema uuemate tegemistega, vaikselt panin paberile kirja märksõnu ja tähelepanekuid...
Sügisega seotult sidusin mõtte saagikusega ja esiplaanile jäid seened, ka aiasaadused lummasid ja mõtteid igatahes omajagu. Seentega sai otsustatud kiirelt, sest nagunii olin ise vaimustuses metsas käimisest ja kohesest sisse tegemisest. Paar päeva peale projektiga liitumist said ka seened purki tehtud ja üks purgike kohe tuppa teleri kõrvale kapinurgale ootele sätitud.
Kuidas purgike kaunistada? Paberiga, kleepsuga, heegeldatud linikuga... Sattusin Pärnus kolama ja ühes jäägikastis olid kardinatüllide tükid: pruuni- segused, kuldse läikega, seenepurgile ilusaks kingikotiks ümber õmmelda!- mõte sai teoks!

Kohe tuli pähe teha veel kotikesi, lihtsalt vahva asju neise peita ja mitmekordne kasutamise võimalus igati teretulnud. Taimeteede hoidmiseks või kuivatatud rooside kroonlehtedest koos aromaatsete komponentidega teha endale mõnusalt lõhnav aroomikotike on alati põnev.


Siis aga läks jamaks... Algul oli lapsel kaks ööpäeva 39,8 palavik, istusin üleval- valvasin. Üleöö palavik kadunud, laps püsti, riided selga, õue- kõik normis, huvi kõige vastu olemas-käisime arstile ennast näitamas, ok- nii paar päeva. Läksime isegi lasteaeda... ja õhtul 38,2... ja enam alla ei lähe, ainult tõusis palavik. Kolmandal päeval jälle 39,8 ja hommikuks juba40,2 ... ja nüüd ma enam ei mäleta, mis ja millal toimus. Teadmine , et pakki teha ei saa ajas omakorda ärevile, sest aeg jooksis ja mõtted kadusid ka kõik ära. Üritasin küll nii üht kui teist asja teha, aga ängistus ei lasknud süveneda. Arst käis kodus- palavikku polnud!- olin hämmingus, saime retsepti antibiootikumidele ja teadmise, et kui palavik kordub, siis haiglasse. Võtsin Susaga ühendust ja andsin teada oma probleemidest ja poolikust pakist, lootsin väga ,et me ei lähe haiglasse. ÖÖsiti üritasin midagi valmistada, aga esialgsetest nunnuplaanidest ei tulnud välja enam midagi. Olin sunnitud oma plaanid koondama võimalikule ajale ja võimalustele.
Südamest tahtsin teha lapitehnikat, heegeldada ühe vahva asjakese mitmest osast- jäigi ainult plaaniks. Hambad ristis istusin ajaga võidu masina taga ja ajasin kokku padjapüürid. Kella 23 paiku öösel oli laps jälle tulikuum , nuttes ajasin isa üles, kes alles tuli Soomest koju ja palusin ta meid haiglasse viia...Padjapüürid jäid pooleli... Nii palju oli mul mõistust, et võtsin kaasa suure koti käsitöödega, teadmata, mida ma teha saan.
Telefoni teel juhendasin lapsi, kuidas ja mida õmmelda- pabistasin kohutavalt, sest neile minu masina nupud võõrad, aga nad tegid ära, triikisid ka!
Padjapüüride valimise kasuks sai minu poolt fakt, et agikesel oli kevadel võrratu perekondlik sündmus- pulmad! Väike sügistoonides kingitus noorpaarile!

Seenepiltidega köögirätik sai kaasa võetud ja lapse juures tilguti kõrval istudes ajaga võidu pitsid valmis heegeldatud, külge õmmeldud. Vanem tütar tuli meid- kokku lepitult- vaatama ja viis omakorda kraami koju, et asjad koos oleksid pakkimiseks.
Käteräti mõte käis peas seoses perenaiseks olemisega ja köögis on alati hea olla kui su ümber on ilusad abivahendid.

Samal ajal haiglas sai kirjutatud kaardikesed, mis tehtud niiditrükiga ja ka kirjake paki saajale ja siis läks "meie" kuller kodu poole minu sõnumitega...

Suures segaduses läksid kirjakesed kaduma, keegi ei mäletanud, kes kuhu mida pannud on! Paanikaosakond töötas täiega, kõik ajasid telefonitsi kedagi taga ja läks juba sõimlemiseks, sest Sunray ootas asju enda kätte, et mulle vastu tulles asjad pildistada, pakkida ja ära saata!

Mis on siis müstiline osa !? Müstikaks pean mina elu, elu läbi seemnete. Roosilistes kotikestes olid ühes küüslaugu seemned, mis on üldse üks salapärane taim. Seemnest küüneks kasvab ta kahe aastaga, ka see on müstiline. Samas on küüslaugul tohutu suur tervistav toime, mida ei asenda millegagi, ravimina on ta igati kasutust leidnud paljude inimeste seas. Neidsamu seemneid kasutan mina ise hoidistamiseks- kurgid on marineeritud kõik seenmepoegadega. Isegi praegu on võimalik nad mulda poetada, sügavamale, et külm liiga ei teeks, aga kevadel on nad esimesed tärkajad ja kevadekuulutajad. Jõulud on tulemas- süldile saab väga hea maitse, lisades liha keemisse küüslauguseemneid koos muude vürtsidega.
Teises kotikeses olid tulipunase tokkroosi seemned, mis samuti vajavad kasvamiseks- õitsemiseks kahte aastat. Kaunis ja ilus ei sünnigi aastaga, on ju müstiline! Pealegi on mõlemad kotikese sisud pärit omalt maalapikeselt ja ilusa päikeselise ilmaga sügisesest aiast korjatud, killuke sügispäikestki kotti pandud!

Kõik siiski lõpuks laabus! Suurte sekelduste ja viivitustega läks kingitus teele. Tänaseks pakk saajal käes ja meie kodus kosumas. Inimene teeb, Jumal juhib!- muud ei oskagi öelda.


Kõikide nende lisakommentaaridega TKV tegemiste kohta olen samuti nõus, et reegel on ikkagi täitmiseks. Kahju, et ma ise ei suutnud teostada oma esimesi plaane... , kuid ausõna, see oli parim, mida ma hetkel suutsin! Aitäh kõigile , kes mind on siin piilunud , vaadanud ja meiega koos kaasa elanud minu tegemistele. Ma olen tohutult õnnelik selle teadmise üle!
avastaja posted @ 15:46 - Link - kommentaarid (4)