Avastamisrõõm
Avastamisrõõm
About Me
eatu
Location: KODU
Zodiac Sign: jäär
hubanekodu.jpg Blog Description
Käsitöö on osake elust ilma milleta kohe kuidagi ei saa!:D
What I like...
Olla elus, armastatud, hoitud, tähele pandud-me kõik vajame seda. Minule on olnud au elust osa saada. Suurima rõõmuga jagan nii kogemusi, elamusi kui oskusi.
What I hate...
Pugemine ja ärakasutamine. Võlts ja valelik ei jõua kaugele, sest kadedus niidab jalad alt!
Archive
Viimased postitused
Mai 2010
Link
Reading...
Kõik mis arendab mind ja aitab maailma näha. Horoskoobid teevad tuju heaks!
Currently listening to...
Igas loos on oma iva ja tujudele vastavalt aariast lorilauluni on kõik omal kohal.
Last Movie seen...
Loodusfilmid,populaarteaduslikud filmid.
Quote
LIFE IS LIFE. LIFE IS BEAUTYFUL!


289788
Visits

28 Mai 2010
Käisin täna üle pika aja humanitaari-poes! Lappamisel jäid silma igasugu kangajupid ja linikud. Oli seda veel vaja! Kodus pole ju üldse kaste kangastega! Aga kohe andsin näppudele valu, et ei oleks jälle määramatusse aega lükkamist ja asi-ants.
Tegemisele tulid padjapüürid. Ega neid ka ju polekski nagu teinud! Tegelikult on asi lihtne- paljud minu tehtud asjakesed jõuavad ringiga kuskile heategevusse, kas loosi või kingituseks. Mõned tegemised on oma lähedastele kingitud tähtpäevade puhul ja ega ise ka ilma ei tahaks jääda.
Selle pildi kaks komplekti padjapüüre lähevad ootama oma aega (jõule),et rõõmustada mõnda peret meie vallast. Materjal on õhuline ja õrn ning väga mõnus ja saadud annetusena, seepärast läheb ta ringiga tagasi sinna kuhu teda sooviti, ainult nüüd juba ilusate asjadena. Suuruseks sai 50x60 cm kõigil neljal püüril ja rohkem ei olnudki materjali-üks väike tasandusriba(10x25cm) jäi laua nurgale.

Selle padjapüüriga on juba oma lugu. Kangamaterjal on tänasest saagist, kuid pitsi sain naabertänavas elavalt Paimre proualt. Sügisel sattusin majja, kus sooviti ära anda riideid ja majapidamisasju ja kutsuti kaupa üle vaatama. Jutu hoos sai proua aru, et tegelen natuke käsitööga, märkasin tema uhkeid pitsilisi padjapüüre. Kiirelt astus Ta tahatuppa, tõi oma heegeldatud pitse ühe portsu ja andis nad lihtsalt mulle, öeldes:"Ma olen nii vana, et ei näe enam teha midagi ja tervis ka ei lase ." Mida mul ikka nii väga öelda oli! Seisin seal vist üpris juhmi näoga ega osanud tänadagi. Tänan prouat nüüd siin sellega , et annan pitsidele võimaluse elada oma elu.
Täna lõunaks oli padjapüür valmis, läks kohe masinasse pessu ja paar tundi nööril tahendas ta triikimisküpseks. Siin on esimese, Proua Elle pitsi esitlus, läbi minu natukese abiga.

Punane padi on ka minu piltidel üks kuum tegija ,selleta ei saa ma varsti ühtegi pitsi näidata! Tahan veel nii palju oma aega kulutada, et võtan mustri maha paberkandjale, et oleks omal ka midagi meenutada või isegi uuesti proovida heegeldada.
Täna sobrasin natuke kõikides üles leitud pitsides ja mõtlesin neid ka Teile näidata. Ettevalmistus võtab natuke aega ja ei tule kindlasti mingi paraad, vaid näitan neid just niisugustena nagu nad on - mustad ja määrdunud-mõne vanus on üle viiekümne aasta! Nad on jõudnud minuni omal veidral moel,aga sellest juba siis...
avastaja posted @ 19:46 - Link - kommentaarid (2)