Avastamisrõõm
Avastamisrõõm
About Me
eatu
Location: KODU
Zodiac Sign: jäär
hubanekodu.jpg Blog Description
Käsitöö on osake elust ilma milleta kohe kuidagi ei saa!:D
What I like...
Olla elus, armastatud, hoitud, tähele pandud-me kõik vajame seda. Minule on olnud au elust osa saada. Suurima rõõmuga jagan nii kogemusi, elamusi kui oskusi.
What I hate...
Pugemine ja ärakasutamine. Võlts ja valelik ei jõua kaugele, sest kadedus niidab jalad alt!
Archive
Viimased postitused
Veebruar 2010
Link
Reading...
Kõik mis arendab mind ja aitab maailma näha. Horoskoobid teevad tuju heaks!
Currently listening to...
Igas loos on oma iva ja tujudele vastavalt aariast lorilauluni on kõik omal kohal.
Last Movie seen...
Loodusfilmid,populaarteaduslikud filmid.
Quote
LIFE IS LIFE. LIFE IS BEAUTYFUL!


276960
Visits

27 Veebruar 2010
SUSSITEGU.
Materjal: vana froteerätik,kandiriie, paperpapp, (kaltsukast)toorlinane linik, roheline linik, linane käterätike, nahka talla alla.
Vahendid: käärid , niit, nõel, õmblusmasin.
Lõikasin välja vana sussi lõike järgi detailid. Õmblesin kokku pealsed, arvestuslikult varuga pealisriide kasuks, et alusriie paistma ei jääks. Pööran pealse parempidi ja tepin läbi. Tepitud detailid näevad välja nii! Pealse ühendan pealistallaga. Talla ühendasin üha sirge õmblusega sise-frotee-tallaga, et tükid ei nihkuks paigast kokku ühendamisel. Sussi pealset hoian teadlikult kerges krookes,sest tallale märkisin ära pealse ühenduskohad(lõikasin kääridega väiksed kolmnurk-träksid) ja arvestan jala kumerust. Pealsega toorikule hakkan külge lisama kanti, mis on vastavalt õmblusvarule 2,5-3 cm. kandi lõikasin puuvillasest kangast. Õmblusvaru on ringiratast võrdne 0,5 cm. Kandi algusotsa keeran pool sentimeetrit tagasi, et ei peaks ots ühendama, vaid õmblen 2 cm lihtsalt üle. Miilustamine käib, kass pidas vajalikuks puhtusest lugu pidada! Kandi tepin pealt läbi, talla osas kandi kõrvalt, pealse osas kandi pealt- võimalikud variandid! Kanditud sussile hakkan lisama nahktalda, vahele panen tugevduseks papi. Papitüki lõikan enne äärest 0,5 cm väiksemaks, et ta mahuks riide ja naha vahele. Nüüd algab käsitöö! Talla ühendan käsitsi. Näpud saavad valu ja vilet selle tööga! Kandi kõrvalt peenikeste ahelpistetega õmblen sussid kokku, teise tiiruga panen naha kandi külge kinni ja...VALMIS!!!
avastaja posted @ 17:15 - Link - kommentaarid (1)