Avastamisrõõm
Avastamisrõõm
About Me
eatu
Location: KODU
Zodiac Sign: jäär
hubanekodu.jpg Blog Description
Käsitöö on osake elust ilma milleta kohe kuidagi ei saa!:D
What I like...
Olla elus, armastatud, hoitud, tähele pandud-me kõik vajame seda. Minule on olnud au elust osa saada. Suurima rõõmuga jagan nii kogemusi, elamusi kui oskusi.
What I hate...
Pugemine ja ärakasutamine. Võlts ja valelik ei jõua kaugele, sest kadedus niidab jalad alt!
Archive
Viimased postitused
Veebruar 2010
Link
Reading...
Kõik mis arendab mind ja aitab maailma näha. Horoskoobid teevad tuju heaks!
Currently listening to...
Igas loos on oma iva ja tujudele vastavalt aariast lorilauluni on kõik omal kohal.
Last Movie seen...
Loodusfilmid,populaarteaduslikud filmid.
Quote
LIFE IS LIFE. LIFE IS BEAUTYFUL!


286682
Visits

25 Veebruar 2010


Hõiskasin maha kindlalt ühe paari kirikindaid, olin usinam- valmis sai kaks paari!
Päev peale ametlikku stardipauku hakkasin sobitama mustrit ja lõnga, vardaid ja värve. Esimese hooga sain valmis mingi osa kindast kui tõdesin , et suurus, muster ja lõng ei sobi- täielik valestart! Ei heidutanud see mind, vaid nüüd tagantjärgi väga rahulikult- ainult mõnede vardatäite harutamisega sain valmis valge paari.

Kirjapilt lähemalt ja mõned tehnilised andmed: vardad- NOVITA nr.2, palmiksoonik- 40 silma, muster-48 silma, kolme värviga paksud kindad harutatud lõngast. Lõng on sünteetika segu, aga pehme ja mõnus käes.
Valgeid kindaid tahtsin teha tegelikult suure lille mustriga, kuid nurjus see plaan.Muster aga kripeldas hinges...

Teine paar on teine ooper!Nii nagu esimene töö tehtud, võtsin südamerahuga teise ette. Sobitasin lõngad ja mustrid ja toonide valik oli ka umbes -täpselt meeldima hakanud. Juba soonikuga tekkisid kõhklused!, mõtlesin varuda kannatust, et näha üldpilti- kudusin edasi. Suurte venimistega edenes töö, sest lõng on peenem ja muster suurem.Kinda otsad suutsin enda jaoks nii sassi harutada, et nüüd näen ikka viga! Mõlemaid tippe on "korduvalt parandatud" kolm korda!!! Seal ma sassi ja kokku jooksingi, sest lihtsalt ei märganud ühe rea apsu korduvkudumisel.

Sooniku lõng jäi natuke paksuks labakäe lõngade kõrval, tipud on nihkes ja suurest ülekudumisest on erinev kudumise tihedus. Lepin lihtsalt selle teadmisega! Pöial on mõlemil paaril seespoolt kolmekordne ja väljaspoolt mustrisse kootud.

Tehnilistest numbritest: soonik40 silma, labak 52 silma- vardad NOVITA nr.2, lõng: pruun- kahekordne villane peenlõng, kollane ja elektrisinine on vene aegne nn. kaamelilõng.
Ma ei kahetse,et töö ette võtsin, pigem vastupidi- olen kirikinnastesse armumas- kõik peaksid kandma ainult mustrilisi kindaid! Mõlemad mustrid on SAARDE KINDAKIRI , muster "Nõukogude Naine" lõikelehelt MAI 1988-Pärnumaa kindakirjad. Värvilisus on minu oma poolt lisatud.

Tänaseks olen oma elus kudunud 7 paari kirikindaid ja kõik sel aastal! Tegemislusti on veel ja ainult süveneb huvi proovida erinevaid mustreid, erinevatest maakondadest. Tuleb mustreid koguda ja uurida! Jälle tulevik kindlustatud isetegemise tööga!
avastaja posted @ 22:02 - Link - kommentaarid (5)