Avastamisrõõm
Avastamisrõõm
About Me
eatu
Location: KODU
Zodiac Sign: jäär
hubanekodu.jpg Blog Description
Käsitöö on osake elust ilma milleta kohe kuidagi ei saa!:D
What I like...
Olla elus, armastatud, hoitud, tähele pandud-me kõik vajame seda. Minule on olnud au elust osa saada. Suurima rõõmuga jagan nii kogemusi, elamusi kui oskusi.
What I hate...
Pugemine ja ärakasutamine. Võlts ja valelik ei jõua kaugele, sest kadedus niidab jalad alt!
Archive
Viimased postitused
November 2009
Link
Reading...
Kõik mis arendab mind ja aitab maailma näha. Horoskoobid teevad tuju heaks!
Currently listening to...
Igas loos on oma iva ja tujudele vastavalt aariast lorilauluni on kõik omal kohal.
Last Movie seen...
Loodusfilmid,populaarteaduslikud filmid.
Quote
LIFE IS LIFE. LIFE IS BEAUTYFUL!


292505
Visits

26 November 2009
Jõulud algavad suvel!Meil kasvavad aias "mõned" moonid,nii omatahtsi ja metsikult.Juba mitmed aastad on korjatud ära peale õitsemist küpsed kuprad,mis peale kuivatamist saab tühjaks toksitud seemnetest ja neist saab omakorda suure hunniku moonisaiu küpsetada.Olen tihti mõelnud,aga tegudeni pole jõudnud,nüüd võtsin ennast kokku ja valmis sai selline asi:Kõigepealt otsisin paraja ja ümmarguse kartuli,millele sidusin ümber riputuspaela-kuldne-tavalise heinapaki nöörijupiga.Heinapaki nööri on hea õhemaks tõmmata ehk siis kiudude kaupa jupitada.Puidust sašlõkivardaga(naaskel on parem) hakkasin torkima auke ja nendesse toppima paraja pikkusega kuivi kupraid.Viimaste kuparde panemine ongi kõige suurem kunst,sest kinni hoidmise kohta naljalt ei ole ja tööd toetada kuskile ei saa.Lõpuks värvisin kera üle aerosoolvärviga ja siin ta siis kuivab...Kera läbimõõt on 15-20cm ning tema mõte oleks õuekuusele ilusaks ja otstarbekaks ehteks,sest osa kupraid on alles kinni-just paras kõhutäis nutikatele linnukestele.Tihased on meistrid kupraid avama!Varblased on ka mooniseemetest huvitatud.
Teine tegemine on rohkem taaskasutuse vallast.Üks ilus tikitud jõululina oli nurkadest katki ja kulunud.Lõikasin liniku pooleks ja ääred värskemaks ja õmblesin neist pajalapid.Natuke suuremad(25x25 cm) nad küll tulid kui tavaliselt,aga vahest ongi hea suuremaid kokkamisi suurte pajalappidega teha. Sellised tegemised olid täna,vaatame,mis edasi saab...Jõudu kõigile!
avastaja posted @ 14:46 - Link - kommentaarid (5)