Avastamisrõõm
Avastamisrõõm
About Me
eatu
Location: KODU
Zodiac Sign: jäär
hubanekodu.jpg Blog Description
Käsitöö on osake elust ilma milleta kohe kuidagi ei saa!:D
What I like...
Olla elus, armastatud, hoitud, tähele pandud-me kõik vajame seda. Minule on olnud au elust osa saada. Suurima rõõmuga jagan nii kogemusi, elamusi kui oskusi.
What I hate...
Pugemine ja ärakasutamine. Võlts ja valelik ei jõua kaugele, sest kadedus niidab jalad alt!
Archive
Viimased postitused
August 2012
Link
Reading...
Kõik mis arendab mind ja aitab maailma näha. Horoskoobid teevad tuju heaks!
Currently listening to...
Igas loos on oma iva ja tujudele vastavalt aariast lorilauluni on kõik omal kohal.
Last Movie seen...
Loodusfilmid,populaarteaduslikud filmid.
Quote
LIFE IS LIFE. LIFE IS BEAUTYFUL!


292455
Visits

12 August 2012
TK. KÄSITÖÖOLÜMPIA 2012

Registreerusin olümpiale heegeldamisega. Minu valikuks sai, et pitsid on rättidel alati ilusad ja seda tööd mul ikka jagub, kohe aastaringselt ja alati. Kindlalt teadsin, et marjad on teine osa olümpiast, kodu ja loomad kolmas osa - kokku sai üks toimekas aeg ja kõike tehtud vastavalt võimetele.
Päevad algavad juba kuuest, kui linnukesed oma jalutuskäiku ootavad, mööda rupikuid ja hooldamata kraave kolades korjan neile lisaks tigusid- delikatessi! "Ketikoera" jalutuskäigud võtavad oma aja ja osa päevast, mida vahest saab ka ratta selga istudes tempokamalt mööda saata: mina ähin ja hoian, koer jookseb ja sikutab mind.
Kolmepäevane paduvihm tegi vaarikatele liiga- oi kui palju hallitanud ja mädasid marju oli põõsaste küljes. Õrnalt ja tasa korjates sain aiast siiski 3 liitrit lisa ja õnnelik ka selle üle. Mõned toored vinnid on veel otsas,nii, et suhu pistmiseks leiab mõne päeva pärast kindlasti midagi.
Käsitöö jäigi nikerdamiseks marjade, purkide, kurkide ja pliidi vahele: visalt läks , kuid kurtmine oleks patt. Tahtsin teha midagi, millest omale pole jälge jäänud -ikka teistele teinud- et muster ka päris viimast mõistust segi ei ajaks ja tuttav pilt mälus kergemini püsiks.
Heegeldasin südameid, muster aastast 1936, niit puuvillane (veneaegne rätsepa traagelniit), kahekordne ja heegelnõel 0,75. Tegin pildi valmis pitsidest enne räti külge õmblemist , et näidata kui suure varuga arvestan mina pitsi kokku tõmbamist pesus.

Julgen soovitada kõigile, kes heegeldavad pitsikesi rättidele, mis on külge õmmeldatavad,et vähemalt 3 cm varulaiust pitsil ei ole patt. Mõne linase materjali puhul olen isegi 5 cm varuga heegeldanud. Kogemused on näidanud, et asi õigustab ennast ja rätik on ka peale pesu vormis ega kisu.
Siin pildil on rätik tuttuus ja pesemata, pits valmis heegeldatud ja natuke näppudega vormi venitatud. Mõõdan välja nii räti keskkoha kui pitsi keskkoha ja panen nad kohakuti, pitsi otsad asetan räti otstega kokku ja nüüd kinnitan nööpnõeltega pitsi räti külge ta ühtlaselt laiali hajutades, et saaks käsitsi peitepistetega kokku ajama hakata. Heegeldis on pehme ja töö kergesti teostatav, lihtsalt natuke aega kulub täpsusele. Valmis rätiku pesen muu pesuga koos 60 kraadiga läbi ja juba nöörile riputades näen töö õnnestumist. Triikraud ja aurutamine (mina ei tärgelda) aitab ainult asja kaunimaks muuta.
Selle olümpia tulemusena sai kaks rätti kaunimaks tehtud. Teine rätt sai mustri netiavarustest, niidiks heegelniit ja nõel 0,75. See pits on otse külge heegeldatud ja ütlen ausalt , mu näpud said vatti- kuna rätik on uuest peast nii tugeva tärgeldusega, siis oli poolsammastest rea tegemine räti äärde tõeline pusimine ja kõige aeganõudvam tegemine kokku.
Valmis need kaunikesed on ja ise olen ka rahul- ühe inimese tegemistel on piirid! Paras pähkel oli mulle veel kogu töö ühele pildile paigutamine nii, et nähtav ka midagi oleks, aga vist sain hakkama!


Nüüd ootavad kurgid, tomatid ja sõstrad! Uusi tegemisi alustada ei jõua , aga vanu lõpetamata ettevõtmisi on ... kuhjaga! Prooviks korralik olla ja ennast ka üllatada tehtud tegemistega! ;D


avastaja posted @ 11:14 - Link - kommentaarid (5)