Avastamisrõõm
Avastamisrõõm
About Me
eatu
Location: KODU
Zodiac Sign: jäär
hubanekodu.jpg Blog Description
Käsitöö on osake elust ilma milleta kohe kuidagi ei saa!:D
What I like...
Olla elus, armastatud, hoitud, tähele pandud-me kõik vajame seda. Minule on olnud au elust osa saada. Suurima rõõmuga jagan nii kogemusi, elamusi kui oskusi.
What I hate...
Pugemine ja ärakasutamine. Võlts ja valelik ei jõua kaugele, sest kadedus niidab jalad alt!
Archive
Viimased postitused
September 2016
August 2016
Juuli 2016
Aprill 2016
Märts 2016
Veebruar 2016
Jaanuar 2016
Detsember 2015
November 2015
September 2015
August 2015
Juuli 2015
Juuni 2015
Aprill 2015
Veebruar 2015
Jaanuar 2015
Detsember 2014
Oktoober 2014
August 2014
Juuli 2014
Juuni 2014
Märts 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
August 2013
Juuni 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Link
Reading...
Kõik mis arendab mind ja aitab maailma näha. Horoskoobid teevad tuju heaks!
Currently listening to...
Igas loos on oma iva ja tujudele vastavalt aariast lorilauluni on kõik omal kohal.
Last Movie seen...
Loodusfilmid,populaarteaduslikud filmid.
Quote
LIFE IS LIFE. LIFE IS BEAUTYFUL!


294091
Visits

28 Oktoober 2010
TKV SÜGIS paki lugu.

Kõik on nii kenasti oma pakkide saamislood kirja pannud, üritan ka kokku korjata oma mõtted.
Liitumine ei olnud probleemiks, fortuuna mind ka ei rabanud- täitsa tuttav nimi!- saime laste pakivahetuses agikeselt ühe kingi. Tekkiski hea võimalus oma tänu üles näidata ja omakorda rõõmu valmistada. Uurisin hoolikamalt AGIKESE blogi, et viia kurssi ennast tema uuemate tegemistega, vaikselt panin paberile kirja märksõnu ja tähelepanekuid...
Sügisega seotult sidusin mõtte saagikusega ja esiplaanile jäid seened, ka aiasaadused lummasid ja mõtteid igatahes omajagu. Seentega sai otsustatud kiirelt, sest nagunii olin ise vaimustuses metsas käimisest ja kohesest sisse tegemisest. Paar päeva peale projektiga liitumist said ka seened purki tehtud ja üks purgike kohe tuppa teleri kõrvale kapinurgale ootele sätitud.
Kuidas purgike kaunistada? Paberiga, kleepsuga, heegeldatud linikuga... Sattusin Pärnus kolama ja ühes jäägikastis olid kardinatüllide tükid: pruuni- segused, kuldse läikega, seenepurgile ilusaks kingikotiks ümber õmmelda!- mõte sai teoks!

Kohe tuli pähe teha veel kotikesi, lihtsalt vahva asju neise peita ja mitmekordne kasutamise võimalus igati teretulnud. Taimeteede hoidmiseks või kuivatatud rooside kroonlehtedest koos aromaatsete komponentidega teha endale mõnusalt lõhnav aroomikotike on alati põnev.


Siis aga läks jamaks... Algul oli lapsel kaks ööpäeva 39,8 palavik, istusin üleval- valvasin. Üleöö palavik kadunud, laps püsti, riided selga, õue- kõik normis, huvi kõige vastu olemas-käisime arstile ennast näitamas, ok- nii paar päeva. Läksime isegi lasteaeda... ja õhtul 38,2... ja enam alla ei lähe, ainult tõusis palavik. Kolmandal päeval jälle 39,8 ja hommikuks juba40,2 ... ja nüüd ma enam ei mäleta, mis ja millal toimus. Teadmine , et pakki teha ei saa ajas omakorda ärevile, sest aeg jooksis ja mõtted kadusid ka kõik ära. Üritasin küll nii üht kui teist asja teha, aga ängistus ei lasknud süveneda. Arst käis kodus- palavikku polnud!- olin hämmingus, saime retsepti antibiootikumidele ja teadmise, et kui palavik kordub, siis haiglasse. Võtsin Susaga ühendust ja andsin teada oma probleemidest ja poolikust pakist, lootsin väga ,et me ei lähe haiglasse. ÖÖsiti üritasin midagi valmistada, aga esialgsetest nunnuplaanidest ei tulnud välja enam midagi. Olin sunnitud oma plaanid koondama võimalikule ajale ja võimalustele.
Südamest tahtsin teha lapitehnikat, heegeldada ühe vahva asjakese mitmest osast- jäigi ainult plaaniks. Hambad ristis istusin ajaga võidu masina taga ja ajasin kokku padjapüürid. Kella 23 paiku öösel oli laps jälle tulikuum , nuttes ajasin isa üles, kes alles tuli Soomest koju ja palusin ta meid haiglasse viia...Padjapüürid jäid pooleli... Nii palju oli mul mõistust, et võtsin kaasa suure koti käsitöödega, teadmata, mida ma teha saan.
Telefoni teel juhendasin lapsi, kuidas ja mida õmmelda- pabistasin kohutavalt, sest neile minu masina nupud võõrad, aga nad tegid ära, triikisid ka!
Padjapüüride valimise kasuks sai minu poolt fakt, et agikesel oli kevadel võrratu perekondlik sündmus- pulmad! Väike sügistoonides kingitus noorpaarile!

Seenepiltidega köögirätik sai kaasa võetud ja lapse juures tilguti kõrval istudes ajaga võidu pitsid valmis heegeldatud, külge õmmeldud. Vanem tütar tuli meid- kokku lepitult- vaatama ja viis omakorda kraami koju, et asjad koos oleksid pakkimiseks.
Käteräti mõte käis peas seoses perenaiseks olemisega ja köögis on alati hea olla kui su ümber on ilusad abivahendid.

Samal ajal haiglas sai kirjutatud kaardikesed, mis tehtud niiditrükiga ja ka kirjake paki saajale ja siis läks "meie" kuller kodu poole minu sõnumitega...

Suures segaduses läksid kirjakesed kaduma, keegi ei mäletanud, kes kuhu mida pannud on! Paanikaosakond töötas täiega, kõik ajasid telefonitsi kedagi taga ja läks juba sõimlemiseks, sest Sunray ootas asju enda kätte, et mulle vastu tulles asjad pildistada, pakkida ja ära saata!

Mis on siis müstiline osa !? Müstikaks pean mina elu, elu läbi seemnete. Roosilistes kotikestes olid ühes küüslaugu seemned, mis on üldse üks salapärane taim. Seemnest küüneks kasvab ta kahe aastaga, ka see on müstiline. Samas on küüslaugul tohutu suur tervistav toime, mida ei asenda millegagi, ravimina on ta igati kasutust leidnud paljude inimeste seas. Neidsamu seemneid kasutan mina ise hoidistamiseks- kurgid on marineeritud kõik seenmepoegadega. Isegi praegu on võimalik nad mulda poetada, sügavamale, et külm liiga ei teeks, aga kevadel on nad esimesed tärkajad ja kevadekuulutajad. Jõulud on tulemas- süldile saab väga hea maitse, lisades liha keemisse küüslauguseemneid koos muude vürtsidega.
Teises kotikeses olid tulipunase tokkroosi seemned, mis samuti vajavad kasvamiseks- õitsemiseks kahte aastat. Kaunis ja ilus ei sünnigi aastaga, on ju müstiline! Pealegi on mõlemad kotikese sisud pärit omalt maalapikeselt ja ilusa päikeselise ilmaga sügisesest aiast korjatud, killuke sügispäikestki kotti pandud!

Kõik siiski lõpuks laabus! Suurte sekelduste ja viivitustega läks kingitus teele. Tänaseks pakk saajal käes ja meie kodus kosumas. Inimene teeb, Jumal juhib!- muud ei oskagi öelda.


Kõikide nende lisakommentaaridega TKV tegemiste kohta olen samuti nõus, et reegel on ikkagi täitmiseks. Kahju, et ma ise ei suutnud teostada oma esimesi plaane... , kuid ausõna, see oli parim, mida ma hetkel suutsin! Aitäh kõigile , kes mind on siin piilunud , vaadanud ja meiega koos kaasa elanud minu tegemistele. Ma olen tohutult õnnelik selle teadmise üle!
avastaja posted @ 15:46 - Link - kommentaarid (4)
26 Oktoober 2010
Millal see oli, kui ma ka käisin susse viltimas?! Tundub nagu aeg maade ja merede tagant, aga nagu juba siis jutuks oli- tütar saab omale. Homme on lapsest saanud neiu ja täisealine inimene. Ema andis oma töö- vaeva lapsele kätte täna.

Pealt sai nad väga tagasihoidlikult kaunistatud, sest nii ilusat last ei ole vaja üleliia asjadega ehtida. Tallad sai alla lõigatud ühe vana lastekasuka tükist, mis kahjuks oli läbilõigetega. Pole lihtsalt nii suuri tükke nahka, et tema pika jalalabaga sussidele alla panna ühes tükis taldasid. Taldade käsitsi alla õmblemiseks kasutasin tugevat õmblusmasinatele mõeldud niiti.

Tütar oli nõus koos sokiga kohe sobivust ka näitama, niisugused on nad siis uue omaniku jalas. Uuel omanikul oli just tolmuimeja pihus ja koristamine käsil, rohkem ei julenud segada...

Ühe pildi üritasin saada natuke ligemalt ja ilma välguta tuli selline jäädvustus:

Peal on värvitud litrid, roosakad kivikesed-pärlid ja tikkisin lehed hõbedase niidiga, ääred palistasin ka hõbedaselt üle. Valmis nad on ja õppimiseks on mul ruumi kuhjaga, enne kui sussid tõepoolest "kaubanduslikult" head välja hakkavad nägema minu käe alt tulnuna. Vähemalt teadmine on olemas!
avastaja posted @ 15:55 - Link - kommentaarid (5)
23 Oktoober 2010
SOKTOOBER.

Veeretasin haiglas varrast natuke, et mitte tegevusetusest segi magada ennast. Valmis said nii tavalised sokid kui veel võimalik, kuid suured! Varrastel nr. 2 oli kokku 56 silma pesuehtsast maavillasest lõngast, kannast varbani on päkal pikkust 33 cm- peaks olema 45/47 numbrile ja kaalu sokipaaril 135 grammi. Sokid on ka läbi pestud ja kui paistavad nad pruunid, siis pesuvesi oli tumelilla! Noh suurejalgsed, kus te olete!

Seekord siis niisugune suurusehullustus!
avastaja posted @ 19:51 - Link - kommentaarid
22 Oktoober 2010
TKV MAAGILINE SÜGIS


Ma olen kodus... Mõned tunnid tagasi saabusin lapsega haiglast, teised "mudilased" on üksi kodus olnud ja ega ei hõiska küll sellest, mis siin on. Neil on omal nii raske aeg olnud ja nad on pidanud veel ka majapidamisega tegelema kõige muu kõrvalt. Lapsed on praegu Tartus, seega ma pole neid näinud ja läheb veel paar päeva enne kui kodus kokku saame. Väikeste skautide laager oli tüdrukute orkunnida kohapealt minejatega, nad olid vapustuse äärel jamadest, nutsid päris mitu tundi-- nii sain ma telefonitsi aru. Eks sellest ka see kodune segadus, aga kõik on koristatav ja elu läheb edasi.
Pisitütre tervis paraneb kuisest rasketest palavikuhoogudest nüüd juba minutitega ja natuke helgemad päevad ehk meid ees ootamas.
Tore on see, et lapsed natuke ja üks üdini hea haldjas aitasid mind selle projektiga ühele poole saada. Tegelikkuses tähendab see seda, et ma küll sain oma paki sisu peaaegu valmis, kuid jäi minu poolt pakkimata ja ka saatmata. Lapsed kambaga kombineerisid minu pakil kuidagi sekeldustega ja telefonitsi juhendamisel asjad kokku ja kullatükk Sunray aitas paki teele. Sunray - kallike hoidis ka projektijuhiga minu nimel ühendust ja oli mulle vapustavaks toeks. Isegi abikaasa läks nuttes Soome tööle, sest koju saabudes sai ta meid ainult nii palju näha, et haiglasse toimetada.
Vot nüüd on minu poolt nutukoht, sest alles praegu adun ma seda pinget, abituse tunnet ja jama tagantjärgi, mis tahtis mõistuse ära viia...

Minu pakk on teele saadetud ja peagi omanikul käes, kuid omal ei ole mul ühtegi tõendit sellest!
Ehk ma ikka küla pealt mõne jäädvustuse saan, et oleks ikka jälg omal ka!

Küll oli aga hea näha, et mind ootas pakk kui uksest sisse astusin! Lapsed olid ta ära toonud! Kuidas ma siis ei hõiska, ikka rõõmustan ja näitan teilegi.
MUMMUKAD tegi mulle kingituse:

Poekotil on teisel pool ka vajalikud ja olulised meeldetuletused ja pähklid olid kaunis kotikeses väga kõvasti kinni.

Must ,kauni muhu tikandiga mobiilikotike on ehe meeldetuletus suvisest kooskäimisest ja uups- minu lõpetamata tikandist... Aga nüüd mul on oma muhu tikand olemas! Aitäh mummukas!

Kaart on kaunis kollane , atlaspaela ja tülliga- nii õrn ja soe. Sokid aga meenutavad just sedasama paksu ja laia lund, mis täna hommikul vatina Pärnus alla sadas. Nautisime pilti lapsega haigla aknalaualt ja naersime koos sellise ilu üle. Sokid meenutavadki täpselt oma värvilt sügisesi lehti, millele paks esimene lumi peale sadanud- kohev ja pehme. Igati uhked sokid!
minu poolt MUMMUKALE!
avastaja posted @ 20:56 - Link - kommentaarid (5)
12 Oktoober 2010


Minu üllitised ka valmis! Tegemine on olnud kui üks suur saaga, sest kahjuks on pisitütar juba nädala väga kõrges palavikus ja mina juba üpris närviline seal kõrval.
Sokke võib nimetada ka taaskasutuse tegemiseks, sest just kudumise meelde tuletamiseks vaevasin ennast jupikestega ja ega niisama triipu ma ka ei mõista...
Päka pikkuseks on 30 cm, seega korralikud meestekad! Vardad nr. 2 said omale peale4x 15 silma, et sokiks kududa. Kaalu on sokkidel 118 grammi.

Pooleli asju on palju, lähen vaatan kuidas nendega lood on. Kohtume varem kui arvata võib!
avastaja posted @ 19:41 - Link - kommentaarid (9)
08 Oktoober 2010
Abilised köögis.

Käterätik ja pajalapid- mõlemad taaskasutuse vallast ja vägagi loodussõbralikust materjalist. Ära on kasutatud jupikesi siit ja sealt ning oma koha on leidnud ka odavatest poodidest pärit linased pikad linikud. Ma olen tihti mõelnud, kus nad neid küll nii ohtralt kasutavad? Mina leidsin neile sellise rakenduse.

Pajakinnas-ribal, või kuidas teda nimetada, on lihtne ja selge eesmärk...

Käterätt on ka ühest kastist leitud ja äärde sai pitsi üles harutatud proovilapist. Pits puuvillane, otsa õmmeldud, nõel nr.1 aitas mind tegemisel ja muster on siinsetes avarustes kolades,pitsimustrite lehelt kunagi varem maha joonistatud kellegi töö pealt.

Pisike tegemine näidatud, lähen jälle nokitsema- uusi asju!
avastaja posted @ 16:51 - Link - kommentaarid (6)