Avastamisrõõm
Avastamisrõõm
About Me
eatu
Location: KODU
Zodiac Sign: jäär
hubanekodu.jpg Blog Description
Käsitöö on osake elust ilma milleta kohe kuidagi ei saa!:D
What I like...
Olla elus, armastatud, hoitud, tähele pandud-me kõik vajame seda. Minule on olnud au elust osa saada. Suurima rõõmuga jagan nii kogemusi, elamusi kui oskusi.
What I hate...
Pugemine ja ärakasutamine. Võlts ja valelik ei jõua kaugele, sest kadedus niidab jalad alt!
Archive
Viimased postitused
September 2016
August 2016
Juuli 2016
Aprill 2016
Märts 2016
Veebruar 2016
Jaanuar 2016
Detsember 2015
November 2015
September 2015
August 2015
Juuli 2015
Juuni 2015
Aprill 2015
Veebruar 2015
Jaanuar 2015
Detsember 2014
Oktoober 2014
August 2014
Juuli 2014
Juuni 2014
Märts 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
August 2013
Juuni 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Link
Reading...
Kõik mis arendab mind ja aitab maailma näha. Horoskoobid teevad tuju heaks!
Currently listening to...
Igas loos on oma iva ja tujudele vastavalt aariast lorilauluni on kõik omal kohal.
Last Movie seen...
Loodusfilmid,populaarteaduslikud filmid.
Quote
LIFE IS LIFE. LIFE IS BEAUTYFUL!


294062
Visits

30 Detsember 2011
SEE AASTA ON LÕPPEMAS...

Tuleb minu selle aasta viimane postitus ja arveteõiendus projektidega.
Kõigepealt näitan ära ühe kinkekotikese , mis nüüdseks juba oma elu elab kusagil. Valmistatud on ta vägagi eksklusiivse mustriga kangajupist ja tuli täpselt nii suur kui palju materjali oli, peale sai ta atlaspaela.


hubanekodu.jpg

Aasta lõpukuu kodu kaunistuseks tegin ühe linase käteräti edevamaks. Muster nr. 22 on pärit "Eesti Naine" 1988 aasta oktoobrist.

Sama mustriga tegin vahetuspakki ka Airikale käterätile pitsi - hakkas meeldima ja sai omalegi tehtud.
Linane rätik ei olnud uus ja leitud taas aardekastist, harutasin palistatud otsad üles, heegeldasin üle ja saatsin räti siis korralikku pessu. Nüüd on ta kaunim, puhas ja kohe kaunistamas meie aastavahetuse aega köögis.


Kuna aastavahetus on kohe uksele koputamas ja minu postitus ikka väga hilisel ajal, mille põhjus üpris proosaline: meie isa saabus Soomest koju! Saame paar päeva koos olla kogu perega. Viimasel ajal seda enam nii tihti ei juhtugi, rohkem ikka mina kui kubjas ja kärkija majas... Aga mitte sellest ei tahtnud rääkida, vaid näidata siis hoopis meie tänavust jõulupuud.

Üpris tavatu ja mitte just isetegijalik, aga sel aastal siis taas omamoodi: lilla ja kuldne. Tulukesed on ka peal, aga neil on kratt sees käinud ja minul pole mahti olnud süveneda, las särab nii, ainult küünlavalgel- ongi hubasem.
Part ootab hommikut, et ahju minna- mõne tunni pärast on siis juba aastavahetuse pidusöök valmis, sest sööjatest puudu ei ole! Majas rahvast rohkem kui inimesi!
Mis lahkuvat aastat meenutama jääb?
Käsitöiselt olen suur põruja - kõik mu aasta algul tehtud plaanid ja unistused jäid tegemata. Aeg ja elu panid ise asjad paika ja nendega ma ei vaidle, leppisin olnuga ning lihtsalt häälestusin ümber. Võimatu missioon tuli siiski reaalsuseks muuta oma äranägemise järgi, tegin mis suutsin.
Mulle isiklikult palju üksi olemist ja kogu perega toime tulemist. Elu võrdub juba meremehe naiseks olemisega, kus aina ootad ja ootad ja ootad...küll meest ja lapsi koju ja siis jälle kedagi. Ilusad ja kallid on need hetked , mis siiski koos veedetud. Suvel telkimised ja suvelaagrid olid eriti hinnalised, sest aeg oli ainult oma tegemiste päralt, mitte ei uppunud argitoimetustesse.
Laste tegemised panevad ka tugevamatel pead pööritama: aiva silkavad, seiklevad, rändavad , osalevad konkursitel ja ... võidavad ka veel! Juba uue aasta kolmandal päeval põrutavad taas ühele auhinnareisile! Nemad ja nende kiire elu!
Terved on kõik olnud, tervis pole kellelgi nii hullusti alt ära hüpanud, et vajaks kõrvalabi haiglast- eks me natuke hellaks läinud ka siin oma pisipiiga paari juhtumiga, mis lõppenud ju ikkagi opilaual. Armu on antud looja poolt, ju siis ikka midagi taas kõrva taha pandud ja sellest hingerahust on hea meel.
Töine on aasta olnud, kole kibekiire on olnud peres kõigil. Lepin sellega ja annan aru, et ega üle ei saa ja rohkem pole võimu- pingutada. Oimetuks rabelemine ei anna ka midagi. Samas..., teha on veel nii palju, et oh sa mu meie! Oleks ma kindral, siis terve sõjavägi oleks kaasatud tegemistesse!
Bobik ringutab, kassid mõnulevad: kolmikul on täpselt võrdne vahemaa- kõik hoiavad üksteisega distansi, et ei tekiks segadust ja valesti mõistmist üksteisega. Mõnus on neid vaadata, nende rahulolu on parim peegel.
22 tundi on uue aastani, uue numbrini - uute sündmusteni. Mõnusaid ja vallatuid viimaseid hetki sel aastal ja uude aastasse võtke kaasa kõik see, mis hinge hellaks ja südame soojaks teeb, muu pole tähtis. Kaunist aastavahetust! Kohtume uuel aastal uue hooga!avastaja posted @ 23:59 - Link - kommentaarid (3)
28 Detsember 2011
KINGITUS.

Ühel tublil ja töökal, abivalmil ja rõõmsameelsel emal on homme sünnipäev- 40. Minu kingitus talle:

Ameerika pajalapp: puuvillane, vahel vatiin, 76 cm pikk, 18 cm lai.

PALJU ÕNNE HÄLLILAPS!
avastaja posted @ 19:43 - Link - kommentaarid (1)
25 Detsember 2011


Pakk on siiani alles sides ja ma ei oska lisada rohkem kui pilte. Minu poolt sai projekti hoolega tehtud ja lähtutud asjaolust, et selliseid tegemisi ma Airika blogist ei leidnud.
Käterätik kaunistatud heegelpitsiga. Jõulude ajal parim abiline perenaisele enne jõululauda istumist.

Poekott on enne pühi ikka üks olulisemaid abivahendeid ja kui kaup kodus , siis jõululaud rikkalik.

Pajakinnasteta ei saa ühelgi peol hakkama, noorele perenaisele kuluvad sellised abilised alati ära! Nendega saab meest ka silitada!

Siin pildil kõik asjad koos enne pakkimist.

Lisan, et kõik materjalid on naturaalsed puuvillased, pajakinnaste peopesad linased.
Kuna uus omanik pole pakki sidest koju toonud ega postiljoni koju kutsunud, et oma kingitus kätte saada, siis pole mul siia rohkem midagi lisada. Kahju, muud midagi! Kuhu ma veel oma nina topin või millisesse tegemisse liitun...
avastaja posted @ 19:08 - Link - kommentaarid (5)
20 Detsember 2011
JÕULUKUU KIIRE...

Teed ja tohkendad ja ... siin valmis saanud üht-teist.

Taaskasutus. Esemed , mis olen leidnud ja millele natuke minu kätetööd juurde pandud. Kõik materjalid on puuvillased, linased- ühesõnaga naturaalsed. Suuruseks tuli linnukestel 20x20 cm.

Siin on taas üks uhke leid liniku näol, millel aeg augud sisse oli purenud, mina tegin pajalappideks- või kes tahab, paneb seinapildiks! Suurus 20x23 cm, tikitud jutele.

Heegelmotiividest said veel ühed pajalapid, mulle hakkavad sellised "lumehelbed" järjest rohkem meeldima. Toorainet teise ringi poodides on oi kui palju, võta ainult vaevaks- too koju, pese puhtaks ja vormi oma äranägemise järgi milleks iganes! Suurus 18x18 cm, puuvillased heegelmotiivid puuvillasel linikul.

Pajakindad said piparkoogi-hõngulised! Just leidsin Sunray blogist, et ta ka käe valgeks saanud minu antud lõike järgi! Minu kindad on lihtsalt kirju-mirjumad! Nende tegemine on nikerdamine- ehk kunagi panen üles ka õpetuse... pean nuputama lõike edastamise võimalust. Mulle on "arvutiteadus" natuke võõras, vaja otsida variante...

Siin kõik koos ja teise külje ka nähtavaks teinud. Kõik tehtud tööd lähevad oma elu elama heategevusse, millel oma sihtrühm- suurpered!
Analoogsetele asjadele tahtjaid oli ja tellimusi anti, aga ei võtnud omale viimasel minutil eneseületust eesmärgiks. Küll oleks hea, kui mõni inimene mõtleks jõuludele ka jaanuaris- saaks aasta lõpuks siis ehk soovitud kaubad valmis...
Minu jõulumasendus vist algabki siis kui kõik teised "ärkavad", et oh nii lahe -tahaks ka... Minu jõulutoimetused algavad augustis, kus algavad ettevalmistused suurperede koosviibimiseks-oma valla jõulupeoks- kooskõlastused peavad varakult paigas olema! ja detsembriks on asi juba reaalsus.Peale seda ma suhteliselt läbi omadega, kodus olen lihtsalt - ei mingit jõulutunnet. Tean ja näen, mis ümberringi toimub, aga ... isegi jõulutulesid pole üles pannud... kuusest jätan ma ennast teadlikult eemale- maja inimesi täis, tehku , mis tahavad.
Ma vist väsingi ära sellest kui lapsed hakkavad detsembri alguses pihta: jõulupakid koolis- kas sul on midagi tagavaraks?, õpetajatele kingitused-kas sul on ideid?, lasteaias kasvatajad- kogume raha!, laste sõpradel ja sõbrannadel on (minu õnnetuseks) novembris-detsembris sünnipäevad!- kas sul on midagi kingituseks?, natuke raha oleks vaja-kohe!... Oh, ma väsin sellest -kohe on vaja!- nii ära, et lausa piinlik tunnistada.
Koolis on lastel kiire- trennid, koolileht, jõuluball..., skautideaasta viimased üritused, kontserdid- kes laulab, kes mängib pilli...
Mina olen kodus ja tagan, et: pesu puhas, esinemisriided korras, söök laual, elamine enam vähem korras, toad soojad, poodidest ka veel kraam koju tassida...
Õnneks ei ole tänavu lund, ma ei pea seda rookima!
Päev algab enne kaheksat (koolilastel varem, nad majandavad ise), kella üheksaks on maja tühi. Kell 15 ehk ilmub mõni koju- võtab midagi ja jookseb jälle minema, 17 saab pesamuna lasteaiast koju toodud, õhtul natuke enne kümmet ehk on kõik lõpuks ometi kodus. Magama saan mina alles peale südaööd, mõned ööd on olnud voodi minu sõber alles kukelaulu ajal. Hommikul hakkab uus ring otsast peale...
Ja siis kui kõik teised hakkavad vaheaega nautima ja tahavad mõnusalt oleskleda, on minul jõud otsas, mõõt täis ja juhe koos...
Pisemad küsivad, miks meil iga päev päkapikud ei käi?--- Uups, päkats(mina) magab sisse!
Olen siis välja vingerdanud, et te lähete nii hilja magama, et päkapikud ei jõua akna taga oodata ega passida. Pealegi on meil ju kassid , päkad kardavad neid- kass võib mõne kogemata kinni püüda! Selle peale tegi pisipiiga korraldusi ja viskas ööseks kassid oma toast välja! Nii see päkapikk saigi otsese vihje oma tööde ümberkorraldusele! On teine jah paremini käima hakanud!

Vot sellised mitte just kõige jõulusemad tunded ja mõtted on minus ja minu peas...
avastaja posted @ 14:53 - Link - kommentaarid (9)
18 Detsember 2011
KULDNE JA KOLLANE...

Enne aasta lõppu vaja teha ettevalmistuslikud tööd ära. Kõrvitsa keetmine on raudselt üks osa jõulueelsest sehkendamisest. Kolm nunnut said omale peale marinaadi ja ootavad kohtumist verivorstiga, jõululauas.

Marinaadi retsepti üritan siia kirja panna koos väikese tegemise järjekorraga.
Seekordne tegu sai keedetud kahes potis, aga siia panen suurusjärgu 12 liitrisesse potti mahutatuna...
12 liitrise poti põhja lasen 2-2,5 liitrit vett(mitte rohkem, kõrvits ise annab ka mahla välja), lisan 2 kg suhkurt. Lasen siirupi keema, samal ajal ise tükeldan kõrvisat. Keevale siirupile lisan kuni 20 tera nelki, 6-8 vürtsi, pool teelusikat kaneeli, (kui on, siis ka sitruseliste koort riivin hulka)1teelusikas sidrunihapet ja 8 supilusikat 30% äädikat - lasen kõik veel kord keema.
Keevasse marinaadi kallan sisse kõrvitsatükid (neid sai tubli ämbritäis), panen potile kaane peale ja umbes 10-15 minuti pärast kogu kupatus keeb. Tõstan kaane potilt ja segan ettevaatlikult pealmisi tükke allapoole ja alt kuumemaid üles, et küpsemine oleks võrdne- segan mõned korrad vahukulbiga ja panen kaane veel kord potile peale, et mõned minutid saaks kuumus oma tööd teha. Kui kõrvitsatükid hakkavad näitama klaasistumise märke, siis alustan kõrvitsa purki panekut -purgis küpsevad tükid kuumusega ühtlaselt läbi. Sulgen purgid õhukindlalt ja olemas on vägagi hää kaup mitmeks nädalaks- kauemaks ei jagu, sest meil süüakse kõrvitsat nagu kompotti.
Selle portsuga sain ühe 2- liitrise ämbri (sashlõkiämbrid on suurepärased kõrvitsa hoidmiseks, paari nädala jooksul saavad nad ju taas tühjaks!),4 liitrist ämbrit, 4 purki 0.7 suurusega ja 4 pooleliitrist purki, kausi sisse jäi söömiseks kah portsuke.

Kõrvitsategu sai nagu päev otsa tehtud , aga valmis kaup kaob küll kiirelt. Tüdrukud kinkisid ühele sõbrannale purgitäie sünnipäevaks, paar purki läheb veel kingituseks ja loteriisse, ise nagistavad oma sõpradega ka - paari päevaga liitrine ämber tühi... Tea, kas tulebki jõuluni välja , pean enne veel uut portsu keetma hakkama...
See on äädikaga tehtud kõrvits ja säilivus tänu sellele parem ning pikem. Olen teinud ka sidrunihappega, lihtsalt kogus peab olema väiksem ja tarbimine kiirem. Põhjus selles, et sidrunihappega või tsitrustega tehtud kõrvits marinaadis ei säili nii hästi ja kaua, kuid on tunduvalt maitsvam...

Uudiseid loomariigist! See on siis meie Lotte, naudib mugavusi tüdruku voodis. Ega ta ennast suurt segada ei lase, sest mis saab mõnusam olla kokku pakkimata voodist ja üle õla visatud pidzaamast... talle kaif täielik!


Tõeline nauding, saab oleskleda nii kuis süda lustib! Tubli oli ta, püüdis alles paar päeva tagasi just sealtsamast toast hiire!

Vahest salamisi me musutame ja nurrume koos- teistele seda luksust ei lubata, kaisukass ta ei ole, lihtsalt just selline nagu pildil, oma lemmikpoosis.

Uued tegemised ootavad, mõned veel pooleli ja kiirelt jookseb see aeg tänapäeval!
avastaja posted @ 20:02 - Link - kommentaarid (4)
14 Detsember 2011


Postitädi käis, tõi päris suure ja kopsaka paki - nii jõuluse pealegi!... Pakk krõbiseb raputamisel...

Mõtlesin kohe, et rahulikult ja mõnuga avan, et nautida hetke ja hoida meeled elevil. Mis te arvate, kes veel asjast huvitatud oli!? Tema ise- täies hiilguses- Bobik!

Ta on nii rahulik, hoolikalt nuuskis ja siis sain aru, et seal on midagi väga erilist -ma ei eksinud! Ma olen sel aastal vist hea laps olnud! Hingevärin on sees...

Oi kui punane, sirab ja särab ... kui palju asju siin on! Tõstan asju ükshaaval välja...

Bobiku nina ei tule minu uhkest uuest sussist välja, hoiab oma nina lihtsalt sussis ja ei liiguta ka- seal on ju päkapikk käinud ja shokolaadi sisse pistnud, teises sussis on teine maius veel! Ah, kui armas, ma olen vist ikkagi hea laps olnud!
Pakin asjad lahti ja imetlen: mul on öökullid! Ma sain 5 päris oma tarkuse sümbolit- pärlisilmsed!

Tassi soojendaja on kauni punase-kirjalise kruusi ümber ja suures jõuluses kruusis on jõululine pähklinäks krõbistamiseks. Nagu iseenesest jooksevad näpud tassi ja pähklid suhu, siis uudistan taas edasi.

Tass on pealt pähklite peitmiseks kaetud kauni salvrätiga, mis kindlasti saab ka veel kasutusse võetud, siis kui uusi asju mulle tundmatus tehnikas tegema õpin. Kuusepuu kujuga kaart täiustab seda punasust ja annab edasi saatja ilusaid soove... Tassi- soojendajal on nii vahva puunööpidega "kasukas". Sussid- soojad, pehmed, punased-kullakarvased, nende sees lõngadoki silt... nii läbi mõeldud pakkimine! Susside pealt piiluvad mind 2 öökulli oma roosade pärlitega.
Ja mis imeasi see on!? Kannusoojendaja! Kellaga, öökullidega, pärlid... vallatud puunööbid... vaatan ja imestan, naudin kingitust ja ikka veel ei usu, et see kõik on mulle...

Kulla-kallis RASVAKE! Mul pole sõnu!... Ma vist ikka olen olnud hea laps!


avastaja posted @ 10:54 - Link - kommentaarid (2)
03 Detsember 2011
PIDU 02.12.2011!

Üks minu aasta suursündmus ja isetegemine on saanud teoks ja teilegi hetki siia - piilumiseks. Täna, seda postitust tehes on mul jalad rakkus, rakud lõhki..., aga olemine väga kindel, sest kõik kulges tänu supertiimile hiilgavalt!
Vihmasest ja sombusest pimedusest helendas väike valguskiir enne peosaali jõudmist ukse taga.
Kokku sai sel aastal tulla 19 peret , see tähendab, et pea sada inimest.

Toas ootas pidulikku avamist üritus, mille suureks hetkeks on iga pere poolt saali viidav valguskiir.

Ametlik algus ja elevad hetked, väike heldimushetk on selles toimingus ...

Koosviibimise pidulauale toob iga pere ise ka midagi suupärast kaasa, kaetud lauad on uhked, isuäratavad nagunii.

Jõulumemm saabus üksi, kuid tervitamata ei jää seepärast küll keegi!

Sel aastal käisime lume puudumise tõttu peredega kalal! Ega üllatuseks ei olegi , et kõige usinamad on ikka lapsed!

Selle aasta numbri sees tuleks ikka ajalehtedest uudised ka üle vaadata, et midagi kahe silma vahele ei jääks!

Hoopis kokku sai käkitud suured lehed, ümmargusteks nuutsudeks. Igale lapsele sai nii kaks ilusat roosakat palli, millele emmed aitasid natuke niiti ümber kerida-koos püsimiseks...

... ja siis läks sõjaks! Suur pallisadu ei jätnud kedagi ükskõikseks: elevust, kilkamist ja naeru oli tükiks ajaks tuba täis!

Jõuluvana saabumise ajaks oli müramise hoog läbi ja tuba korda sätitud, siis algas juba pidulikum hetk, kus pered esineda said ja kingitusi kuhjadena jagati.

Jõuluvanal ja jõulumemmel oli mulle ka üllatus! Nad kinkisid mulle ümbriku, millest tuli välja selline ootamatu kingitus!

Kuna selle kauni kingi avasin ma alles täna, siis ... nad said mu nutma! Tänupisarad ja ...lihtsalt nii armas! USKUMATULT VAHVAD INIMESED!

Kulla pered, aitäh TEILE! Teieta poleks pidu!

Üllatuste , päkapikkude ja salasoovide täitumise aeg on alanud! Palju ilusaid hetki teile kõigile !

Jõuluvana tasub oodata!
avastaja posted @ 14:49 - Link - kommentaarid (1)
01 Detsember 2011
Elektrisinised sokid, mulle!... koerakarvaheidega.

Kaua tegin, aga valmis sain... ja tagantjärgi tarkusena- kudumist müügiks tegijat minust pole! Armas aeg, ma ei jõua oma kallist aega lihtsalt ära hinnata!

Tahtsin näha, mis nägu Rääba läheb kui sokid kaissu sokutan: ta oli päris rahul, kutsus mindki kaissu!

Saan täna sokiloo siia postitatud ja siis lähen "segi peast". Homseks vaja ettevalmistused lõpule viia ja mitte millegi muuga ei ole siin enam mahti pead vaevata. Kogu krempel vaja kokku pakkida , kingid üle lugeda, kommid vaja ära maitsta---- uups!---pakkida!... Peaasi, et midagi ära ei unusta!
Homme tuleb suurperedele jõuluvana ja jõulumemm külla!
avastaja posted @ 10:29 - Link - kommentaarid (1)