Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
05 November 2010
(I osa - fotokaamera käsitlemine)

Kuidas pildistada ilusad fotod?
II osa - redigeerimine Photoshopis


Eelmises osas peatusin selle pildi peal:


1. Avan pildi Photoshopis ja alustan...

2. Eelkõige kadreerin pildi ehk lõikan välja vaid see, mis mind huvitab. Selleks ülemisel real Style kõrval valin rippmenüüst Fixed Aspect Ratio ja väärtusteks ma panen Width (laius) 10 ja Height (kõrgus) 10.
See tähendab, et hakkan lõikama pildi ruudukujuliseks, pildi külgede suhe on 10:10. Mulle isiklikult meeldib selline formaat. Kui aga kavatsen pildi ilmutada fotolaboris, siis valin pildi külgede suheks 10:15.

Kui külgede suhe on paika pandud, viin kursori vasaku piltmenüü juurde ja valin punktiirjoonelist ruudukest, mille nimetus on Rectangular Marquee Tool. Seejärel märgin oma fotol mulle sobiv ala.Ülamenüüst valin Image - Crop
ja pilt saab kadreeritud.

3. Nüüd panen paika pildi suurus. Kuna eesmärgiks on pilt avaldada internetis, siis see peaks olema kaalust kerge (näiteks kuni 300kB), et minu blogi külalised ei peaks ilmatult kaua ootama, millal kõik pildid lõpuks nähtavaks ilmuvad.

Abiks on ülamenüüst Image - Image Size

Enamasti piisab, kui pildi pikim külg on 400..600 pikselit. Kuna mu pilt on ruuduline, siis mõlemas reas märgin 600 px ja vajutan OK. Kui aga kavatsen pildi ilmuatada, siis pildi suurust ma ei muuda. Mida kaalukam on pilt ja rohkem piksleid see sisaldab, seda kvaliteetsem on trükk (juhul muidugi, kui pildistamise ajal käed ei värisenud ja pilt ei ole ähmane).4. Kord jõudnud pildi kontrastsuse reguleerimiseni. Selles sammus ma panen paika valgus ja vari.

Valin ülamenüüst Image - Adjustments - Levels
Avatud aknas on näha musta värvi mägi. Vahel on seal kujutatud üks mägi, vahepeal aga terve mägestik. Mõnikord juhtuvad sinna madalad künkad. Need kõrgendikud on vaja piirata. Selleks liigutan vasak ja parem kolmnurk, et need asetseksid mäe jalamil.
Kui aga mägi hõivab enda alla kogu ala, siis järelikult on pildi kontrastsus korras ja see samm võib vahele jätta.5. Mulle ikka veel tundub, et pilt on pisut alavalgustatud.
Siis võtan appi ülamenüüst Image - Adjustments - Curves

Avatud aknas on näha üks diagonaaljoon. Jagan selle mõtteliselt 3-4 osaks. Joone ülemise kolmandiku-neljandiku juures panen punkti ja siis tasapisi nihutan selle punkti üles, samal ajal jälgides, mis toimub minu foto peal. Reegel on, et pigem vähem, kui üleliia palju.6. Et pilt oleks teravam ja kõik pisidetailid hästi nähtavad kasutan ülamenüüst filtri:
Filter - Sharpen - Unsharp Mask
Ka selle funktsiooni kasutan ettevaatlikult, pigem vähe, kui palju.7. Viimane samm - kirjutan pildile viide oma internetkauplusele.
Vasakust piltmenüüst valin nupu tähega "T", seejärel vean hiire oma pildi peale ja märgin ala, kus soovin oma tulevase kirja näha.

Üleval real saab seadistada oma kirja, valin meelepärane:
1. kirjastiil
2. kirja suurus
3. kirja värv
Siis vajutan linnukest "valmis".8. Pildi salvestamine.
Kuna pilt koosneb nüüd kahest kihist (pilt + kiri), siis on vaja need kihid ühendada:
Ülamenüüst valin Layer - Flatten Image

Ja edasi käitun tavaliselt nagu mistahes failiga: File - Save As..
valin kausta, kirjutan faili nimetuse ja valmis!Eriti õnnestunuks fotoks loen selline foto, mida ei ole vaja redigeerida ja piisab ainult suuruse muutmisest. Oleksid kõik fotod sellised, siis saaks palju aega kokku hoida.

Suured tänud kõigile, kes jõudsid selle teksti lõpuni.
Lariata posted @ 19:11 - Link - kommentaarid (7)
289661 visitors