Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
29 Oktoober 2010
Nädal aega tagasi kirjutas keegi mulle blogisse kommentaari. Nägin palju vaeva, et see üles leida - lappasin pool oma blogi päevade kaupa tagasi kuni 30. märtsini. See teeb muidugi rõõmu, et nii ammused postitused veel loetakse, aga kommentaari otsimine tundub üsna raske. Kas on mõni nipp, et saaks hüpata kohe lugemata kommentaari juurde? See oleks väga kasulik nipp =)

Kommentaar sisaldas küsimust:
Quote:
mis nippe kasutad, e piltidel selline kena värv ja valgus? mis fotokas, mis reziim, kas photoshop ka või mis valgust kasutad?

Kui ma pool päeva kulutasin kommentaari ülesotsimisele, siis ei saanud ma sellele vastamata jätta. Pealegi oli ka teisi huvilisi. Seega püüdsin ma kokku panna oma nipid, mida kasutan käsitöö pildistamisel. Kuna eesti keel pole minu emakeel, seega võivad tekstis juhtuda mõned vead, palun kohe vabandust ja kui keegi viitsib neid näidata, siis parandan ära.

Kuidas pildistada ilusad fotod?
I osa - fotokaamera käsitlemine


Praegu ma kasutan Canon digitaalfotokat PowerShot S3 IS


Aga olen kindel, et head pildid saab tehtud mistahes teise digitaalfotokaga. Varem ma kasutasin täiesti tavalise odava digifotoka Canon, mis oli täisautomaatne ilma käsire˛iimideta ja olin isegi rohkem rahul kui praegusega. Kahjuks see läks üks päev katki ja pidin ostma uue. Kusjuures sain teada, et kallis ja uhke ei tähenda alati hea

Nagu kõik inimesed olen minagi pisut laisk ja püüan kõik protsessid maksimaalselt lihtsustada. Peamised pildistamist puudutavad tõed lugesin erinevatest fotoajakirjadest, suheldes paari tuttava fotograafidega sain pisut praktikat ning uurisin väga tähelepanelikult tuntud fotograafide pildid. Seega, kui pidada kinni järgmistest nipidest, siis pildistamine saab olla maksimaalselt lihtne.

1. Loomulik päevavalgus
..aga mitte ere päikese valgus. Ereda päikesega tekivad pildile väga sügavad tumedad varjud, mis häirivad objekti vaatlemist ja viivad vaataja tähelepanu objektist eemale. Loomuliku päevavalguse juures on hea see, et varjud on mahedad ja ei häiri silmi. Mulle ei meeldi kasutada kunstvalgust - hõõglambid, halogenlambid, luminofoorlambid jm, kuna nende puhul muutub pilt kollaseks või sinakaks ja pildi peal oleva objekti värvus võib juhtuda hoopis teistsuguseks, kui see tegelikult on. Pärast on väga raske Photoshopis reaalsed värvid taastada. Seepärast lülitan välja kõik kunstvalgustid. Fotokaamera välgulampi lülitan ka välja.

Nii ma kasutan tavaliselt oma töölaua, mis seisab idapoolse akna all. Selleks ajaks, kui mu hommikukohv saab ära joodud, on tõusev päike juba jalutanud maja nurga taga ja selle ere valgus enam ei sega mind.2. Taust peab olema hele
Heledate asjade jaoks võib taust olla ka must, kuid siis on pildistamine hulka raskem. Ma pole veel jõudnud tumeda tausta puhul oma nipid välja töötada Kuna ma pole veel professionaal, seetõttu eelistan heledat ja ühevärvilist tausta. Vahepeal olen aga proovinud lisada mõni aksessuaar, et pilt ei näeks igav välja. Seejuures pean olema ettevaatlik - pildistamise eesmärk on luua hea kvaliteetne pilt oma loomingust. Kui ma üleliia koorman pildi erinevate aksessuaaridega ja lisadega, siis ei ole enam selge - kumb neist esemetest on müügil, kumb aga mitte.

Üldiselt taustaks ma kasutan tavalist A4 valge paberit. Mõnikord linast kangast hall värvi.

3. Veel rohkem valgust!
Akna vastas ma asetan püstises asendis valge paberi, nii et pildistatav objekt jääb akna ja paberi vahele. Selline ehitis tagab valguse hajutamist - valge paber peegeldab aknast saabuva valguse pildistatavale objektile ja vähendab veelgi ebasoovitud varjud. Samas ka pildistatav objekt on nagu kahelt poolt valgustatud, nii et objekti ükski külg ei jää hämarusse.4. Vali sobiv re˛iim
Väikeste esemete pildistamiseks kasutan fotoka re˛iimis "Makro". See on re˛iim, mis võimaldab teha lähivõtet - fotokate peal enamasti on see tähistatud lillekesega. Asetan fotokas mõned sentimeetrid objektist lähedale, püüan tagada fotoka mitte raputamist ja veelgi parem, kui on statiiv, siis pildistamise ajal ja nupule vajutamisel see ei värise ja pilt tuleb maksimaalselt selge. Kuna statiivi mul pole, siis kasutan abistavad materjalid, nt asetan fotokas raamatule, ühe käega pressin fotokas pealt, et see liikumalt asuks mul vajalikus kohas ja teise käega ettevaatlikult vajutan nupu.

5. Üks, kaks, kolm!
Teen korraga 4 kuni 10 võtet ühest esemest, asetades see erinevate külgedega, mis tunduvad mulle huvitavad ja maksimaalselt ilusad.

Täna pildistasin ühed lillad kõrvarõngad:


Näete, valgus on ebapiisav (tänane ilm juhtus pime ja vihmane), taust on hall ja ese on tume. Püüan redigeerida pilti, kasutades Photoshopi, et pisut parandada selle väljanägemist. Aga sellest järgmine kord..

Järgneb...
(II osa - redigeerimine Photoshopis)
Lariata posted @ 13:50 - Link - kommentaarid (11)
289661 visitors