Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
24 Juuli 2010
Täna kirjutan ühest ammusest tööst. Kui ma veel käisin koolis, siis tööõpetuses sain ma tuttavaks heegelnõelaga. Minu jaoks see oli fantastiline leiutis! Erinevalt kudumisest oli tegemist vaid ühe ainsake silmusega. Ei ole põhjust sattuda paanikasse, kui juhtub, et see ainuke silmus paneb jooksu. Seda on alati lihtne tagasi kätte saada ja jätkata heegeldamist. Seepärast olen tänase päevani suur heegeldamise fänn.

Nii ma kooli ajal heegeldasin padjakate. Mõtlesin, et teen ilusa diivanipadja, roosa värvi, armsake ja kaunistatud rüüsidega ja pitsidega. Tegelikult aga kukkus välja hiigelsuur heegeldatud lapp, lausa 60x60 cm! Õmblesin sellele vooder ja jätsin kaunistamata. Ma olin šokis oma hiigla tegemisega, ja ei teadnudki, mida sellega edasi ette võtta. Ema diplomaatiliselt ei öelnud mulle, et panin puusse ja ütles, et heegeldis on väga ilus ja olen tubli.

Nüüd, kus meil on remont ühes toas lõpetatud, otsisime asju, millega kaunistada tuba. Üllatus! Vana heegeldis ei paista nii väga kole olevat. Harutasin vooder lahti ja mõtlesin, et annan sellele "padjapüürile" uus elu. Kiirkorras heegeldasin pitsi äärele ja voila - uus linik on valmis:Pitsi skeemi võtsin ühest entsüklopeediast. Seal oli väga kaunis 19.sajandi pitsi foto ja skeem kõrval. Kuna roosa "padjapüür" oli mitmekordselt pesus käinud, siis roosa värv ei ole enam ühtlane ja sellele oleks väga raske leida samasugune roosa heegelniit. Nii me kaalusime, et pits tuleb heegeldada kas valge või punast värvi. Kui õde oli meil külas, siis tema hääl jäi otsustavaks.Uus linik on nüüd 70x70 cm, heegeldatud puuvillasest niidist, heegelnõel 1.25 mm.


Lariata posted @ 17:13 - Link - kommentaarid (10)
265368 visitors