Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
11 Juuli 2010
Ilmatult palavad ilmad. Eile oli +26C, täna +28C ja homme lubavad +30C! Ei taha ennast liigutadagi. Vaikselt nokitsen raamatu järjehoidjate kallal. Mõtlesin, et võiks oma poekeste, seal hulgas ka --DisainiMaja poekese-- sortimendi täiendada. Ainult, et järjehoidjatega on selline lugu, et ma ei oska neid pildistada. Niipea, kui suure vaevaga saab tehtud ilus võte, nii järjehoidja on kohe läinud uue omaniku juurde ja ei saagi ma oma poekest täiendada. Otsast peale alustan uue järjehoidja tegemise ja selle pildistamise. Pärlitega mäng mulle meeldib, aga kaameraga sadade lähivõtete tegemine ja hilisem sorteerimine tundub aja raiskamisega. Kas saaks kuidagi pildistamist "automatiseerida"? - see on hea küsimus.

Uurisin internetist, kuidas inimesed raamatu järjehoidjad pildistavad. Suurim osa vaadatust piltidest mulle ei meeldinud. Hmmm.. Ideed puuduvad, seega peab midagi välja mõtlema. Mõtlemise ja katsetamise käigus avastasin, et:
* Raamatud läikiva kaanega ei sobi pildistamiseks, kuna pildil on kerged tekkima valged valguse plekid. Parim on kangast või matt paberist kaanega raamat.
* Suured tähed, eriti läikivad või kuldsed/hõbedased, ja suured kirjud joonised viivad tähelepanu järjehoidjast eemale.
* Valgele taustale, nt valge paber, on raske saada üheaegselt värvilised klaashelmed ja läikivad metallosad. Need esemed on erineva kattega ja kaameral on raske otsustada, millises punktis tuleb fokuseerida. Samas taust peab olema matt ja hele.
* Looduslik päevavalgus on parim valgus pildistamiseks. Kuid peab vältima eredat päikesevalgust, kuna päikese käes tekivad väga kontrastsed sügavad varjud - heledad objektid muutuvad liiga heledaks, aga tumedamad objektid muutuvad liiga tumedaks. Parim ilm pildistamiseks on pilvine ilm.

Nii ma kasutasin linast laudlina ja ühe vana heleda raamatu. Tulemus sai selline:


Piltidele klikates, satute minu DisainiMaja poodi vastava raamatu järjehoidja juurde

Sügavad tumedad varjud praktilised puuduvad ja värvid näevad loomulikud.Ka lähivõte tundub mulle edukas - on näha kõik pisidetailid ja helme klaasjas läikiv pind näeb efektne välja laudlina hallil karedal pinnal.Järgmine hõbedane raamatu järjehoidja oli kõige raskem pildistamise objekt. Väga hele hõbedane metallosa kontrasteerub tumeda kirsivärvi pärliga. Ülesanneks oli saada võimalikult loomulik hõbedast värvi metallosa ning pärl ei tohtinud muutuda peaaegu mustaks. Selle järjehoidja pildistasin ma viimasena õhtusel ajal, siis kui päike oli juba loojumas. Ida suunaga aknast ei tulnud ühtegi päikesekiirt sisse, vaid rahulik päevavalgus. Aknalaual oli veel piisavalt valge, et saada viimased võted.Kui ma nüüd alati kasutan selle skeemi raamatu järjehoidjate pildistamisel, loodan, et aeg saab kokku hoitud ja närvid jäävad tervemaks. Seda soovitan teilegi, kallid lugejad
Lariata posted @ 21:42 - Link - kommentaarid (8)
265368 visitors