Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
27 Mai 2010
Kui palju maksab käsitöö?
I osa


-- Sissejuhatus --
Kohe alguses ütlen, et ma pole teab mis suur ettevõtja, kuid olen harjunud alati arvestada oma tulud ja kulud. Nii on lihtsam kokku hoida oma pere eelarve ning väärtustada oma tehtud tööd. Minu kirjutatud tekst ei ole kindel reegel, ma pole leiutanud midagi uut, vaid on kirjeldatud minu isiklik kogemus ja arvamus.

Paljud on minu käest küsinud, et vaataksin nende tehtud töö ja kas välja pandud hind on kõrge selle eseme eest. Ma ei ole müüja, ega kõrgmoe disainer, käsitöö spetsialist ka mitte. Olen tavaline tarbija. Seejuures ma pole veel kordagi vastanud, et hind on liiga kõrge. Kõrget hinda pole olemas. Iga müüja eesmärgiks on oma esemete müük, vastasel juhul ei paneks ta ju neid müüki Iga ostja vaid otsustab, kas temale on ese vajalik ja kas tema on valmis küsitud hinda välja käima. Nii ma võin väita, et eseme müük ei sõltu kõrgest või madalast hinnast. Tähtis on eseme unikaalsus, selle ainulaadsus, praktilisus või iludus või mistahes muu omadus.

On inimesi, kellele võite pakkuda oma kätega tehtud tööd kasvõi tasuta, aga nemad loobuvad. On inimesi, kes ilma hinnapäringuta kohe ostavad teie tehtud esemed ja on väga rõõmsad. Saladus peitub selles, et on vaja leida teie toodangus huvitatud inimesi ja pakkuda oma tööd just neile.

Nii et unustage ära see "õige hind" ja keskenduge loomisele. Iga töö saab tasustatud ja igal müüdaval esemel on oma ostja määratud Taeva poolt, tuleb vaid pakkuda oma töö "õigel ajal ja õiges kohas"


Fotol on tööstusõmblusmasina detailid


-- Teoreetiline pool --
Siiski, kui palju maksab käsitöö? Palju võivad maksta mustriga kootud villased sokid? Heegeldatud kott? Siidimaaliga sall? Puidust mänguasi? Õmmeldud voodikate?...

1. samm
Alustame lihtsast - arvutame esemele kulutatud materjalid ja selle hind. Kui te leidsite materjalid oma kodust, õuest või sorteeritud prügist (nt vanadest T-särkidest saavad valmis head kaltsuvaibad), siis arvestage ligikaudne hind, juhul kui teil tuleb selline materjal kusagilt hulgi otsida.

2. samm.
Aeg ka maksab. Kui palju tunde te kulutasite oma eseme valmistamiseks, selle pildistamiseks ja üles panekuks näiteks DisainiMajja?

3. samm
Autori õigused, oma väljatöötatud skeemid, eseme kordumatus, materjalide kättesaadavus jm tegurid - see kõik mõjutab teie käsitöö müügihinda.


Fotol on minu esimene õmmeldud pehme mänguasi

Kuna postitus sai liiga pikaks, tuleb II osa järgmisel nädalal, kus ma toon konkreetsed arvutused oma tehtud käevõru näidisel. Nagu inglased ütlevad - Stay Tuned!

Teksti II osa asub --siin--
Lariata posted @ 17:10 - Link - kommentaarid (7)
290612 visitors