Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
13 Juuni 2009
Quote:
Väga armas. Tuleb tahtmine ka proovida. helmed ajasid ikka enne niidile ja heegeldad... mis silmustega? nagu ussi - aassilmustega?, ja see tühi rida?, Ja veel, kas heegeldad, nagu ussi seest väljapoole, või hoiad tööd ikka õigetpidi ees.

Dr Drex, ma hea meelega vastan küsimusele
Eelmise postituse mobiilikotikest ma heegeldasin nagu sirget kangast (mitte torukest-ussi), üks rida parempidi, teine pahempidi. Ennekõige joonistasin mustri ruudulisele lehele (et raamatus mitte sodida), siis ajasin helmed sellises järjekorras: alustasin mustri ülemisest reast vasakult-paremale, siis teine rida paremalt-vasakule, kolmas rida vasakult-paremale jne kuni alumise reani. Heegeldamisel tuleb arvestada, et äärtes on üks ääresilmus ilma helmeta.

Pahempoolseks reaks ma nimetasin tavalist heegeldamist, kus helmed jäävad minust eemale ja mina näen vaid töö pahemat poolt. Kogu töö tuleb heegeldada poolsammastega:


Kui rida lõpetatud, heegeldad üks aassilmus uue rea alustamiseks, keerad töö helmestega enda poole ja heegeldad samuti poolsammastega. Kuid nüüd on väike erinevus: viid heegelnõela eelmise rea silmusesse mitte eest-taha (nagu tavaliselt), vaid tagant enda poole. Heegeldad nagu tavalist poolsammast, lükad ühe helme heegelnõelale lähemale, võtad niidi ja lõpetad poolsammast. Võib olla on abiks, kui ütlen, et vene keeles sellist heegeldamisviisi nimetatkse "рачий шаг". --Siin pildil-- on näha, kuidas heegelnõel on viidud silmusesse tagant-ette.

Kui heegeldis sai valmis ma keerasin ta pooleks ja õmblesin ta küljest ja alt kotiks. Väike õmblus on näha, kuid üldmuljet ta ei riku.

* * *
Muidugi on võimalik heegeldada ka torukujuliselt nagu ussi, kuid heegeldada tuleb ikkagi poolsammastega. Selleks, et toru ei keeraks ja muster ei nihkuks igas reas ühe helme võrra, tuleb iga rida lõpetada kinnissilmusega:

Seejärel heegeldad üks aassilmus järgmise rea alustamiseks

ja alles siis võib alustada uus rida. Uue rea esimene poolsammas heegeldame sellest silmusest, kus heegeldasime eelmise rea viimane kinnissilmus.

Loodan, et minu võõrkeele oskus ei seganud jutu arusaamist
Hea meelega vastan ka täiendavatele küsimustele )

Kõik pildid võetud --blogist--, seal on ka pikem jutt vene keeles.
Lariata posted @ 08:58 - Link - kommentaarid (6)
273814 visitors