Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
22 September 2009

Mu kudumine edeneb jube aeglaselt. Sellegipoolest on kootud juba ligikaudu 50 rida. Pisike lootus on, et kunagi sall saab valmis ka

Ainult et mitte ei saa aru mustrist. Pea on ära murtud. Joonise järgi ühes ääres on 9 silmust, teises 8. Kokku see teeb 17. Keskel on mustrikord 16 silmust pikk, ning seda tuleb 5 korda korrata. Tuleb välja 16*5=80 silmust mustri peale. Kokku ma lõin 17+80=97 silmust. Paistab, et kõik on õigesti. Aga ei ole! Kui kudusin 20 rida ära, siis märkasin, et mustrikord kordub mul ainult 4 korda, mitte 5 Tõesti ei saa aru, kõik silmused on sada korda loetud nii edasi, kui tagasi, vasakult paremale ja paremalt vasakule.. lausa nõiatud..
Lariata posted @ 16:59 - Link - kommentaarid (14)
18 September 2009
Haapsalu sall


Lugesin teemat Haapsalu salli kohta, vaatasin imelised pildid, ohkasin kadedusest ja tulemusena sai ostetud kaks raamatud:
Seejärel hankisin bambusvardad, naturaalvalge villane lõng ja kudumine alustatud. Ega see nii kerge üldse polnud. Viimati olen kudunud pisikised sokid oma pojale täpselt aasta tagasi. Käed tundusid puidust olevad, täiesti kanged. Silmuste loomine nõudis kannatust. Esimeste kuue ripskoes ridadega ei olnud viga midagi. Siis aga tuli mustri esimene rida ja kohe läks kõik sassi. Harutamine teeb ju meistriks. Peale viiendat harutamist asi läks libedamalt. Täna on kolmas päev kui sõdin villaga ja vardadega, tulemuseks on ligi 20 rida. Koon veel natuke, siis on põhjust ka pilte teha.

Pisut spetsifikatsiooni:
100% vill Merino Oro Itaaliast (100 g = 1250 m)
Vardad 3 ja 4
Muster kuninganna Silvia kiri inglisekelsest raamatust
Lariata posted @ 18:25 - Link - kommentaarid
16 September 2009
Tegin vahepeal ripatsid, neid saab kasutada igalpool, levinuim koht on mobiiltelefon:


Aga võib ka mälupulga otsa kinnitada:


Ja miks mitte kosmeetikakoti tõmbluku küljes:


Variante on piiramatult - võtmehoidja, mp3, fotokaamera, käekott, peegel autos, kasvõi nööbiaugus
Lariata posted @ 13:39 - Link - kommentaarid (7)
13 September 2009
Eile meil külas käis külaline Moskvast. Seni me oleme suhelnud vaid interneti teel - tema tellis mu käest ehteid ja mina saatsin temale pakid. Ja nüüd Tatjana siis tuli Eestisse ja oh, üllatus - ta on minu hea sõbranna sõbranna Spetsiallselt minule ta tõi väikese kingituse - armsad heegeldatud loomakesed. See on tiiger, kes armastab mandleid ja tal on naljakas roosa pomponiga saba:


See on roosa küülik, ta on väga tark, sest loeb aedniku raamatuid:


Ning see on armas karumõmm, kes muudkui otsib mett, nagu karud ikka


Praegu nad kõik elavad minu raamaturiiulil:
Lariata posted @ 15:34 - Link - kommentaarid (14)
06 September 2009
Ma lõpetasin oma salli! See meeldib mulle hullult!


Oleks ta kahe päevaga valmis saanud, kuid 2 tokki lõnga jäi väheks. Pidin ostma veel ühe juurde. Ja jällegi jäi väheks. Ega maalt linna iga päev ei käi, pidin ootama, et keegi läheb ja toob mulle neljanda toki lõnga =)


Kokku kulus 3.5 tokki Helen Novita lõnga, 175g, 100% akrüül (50g = 105m), heegelnõel nr.3, masinaga pestav kuni 40C juures, pikkus 140 cm ja laius 13 cm.


Võilille ja päikese värvi sall, mida meie vihmasel ja hallil sügisel hea kanda. Mõtlen, et heegeldaks veel midagi - see on väga meeldiv tegevus.
Lariata posted @ 18:33 - Link - kommentaarid (13)
04 September 2009
Tegin ühe armsa asjakese armsale inimesele, nimelt emale. Emale võib ju alati midagi kinkida ootamata mõnd tähtsamat sündmust, lihtsalt niisama, heast tujust =) Ühtlasi katsetasin uut tüüpi pärli tegemist, --skeem-- on leitud Businka blogist.


Sügiskülm on nüüd meile maale jõudnud. Tuli mõte, et heegeldaks endale ja teistele ilusad, moodsad ja soojad sallid. Näiteks selliseid (pildid ei ole minu, need on leitud internetist inspiratsiooniks, võib olla saab keegi ka endale salliheegeldamisepisiku):


Lariata posted @ 11:36 - Link - kommentaarid (8)
289888 visitors