Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
27 November 2010
Käsitööd ma täna ei näita, kuid..
Minu tulevase sünnipäeva puhul sain ma väga-väga kauni postkaardi. See kaart on niivõrd huvitava disainiga, et tahaksin selle jagada:Kaart on tulnud otse päikeselisest Hispaaniast, kus elavad minu õde ja tema mees. Nad läksid sinna ära selle aasta augustis ja jäidki sinna elama. Praegu nad õpivad hispaania keelt ja naudivad sealset olemist.

Ja järgmine pilt meie ilmast, puhastasime lumest teekäigud meie veepumbajaama, puukuuri, puhastasime autoplatsi, teed postkasti ja prügimäe juurde, ja veel tee ümjber maja köögiakna juurde, kuhu plaanis on riputada söögimajake lindudele ja rasvatükid tihastele. Nii saab hommikuti köögiaknast välja vaadates nautida ilusate lindude kokkutulekut =)

Lariata posted @ 14:40 - Link - kommentaarid (7)
21 November 2010
Mulle ei meeldi eriti toidu valmistamine. Kõik need hommiku-, lõuna- ja õhtusöögid ja siis veel vahel küsib pererahvas oodet või hilist magamaminekusöögi (et mustlased und ei häiriks). Juba ammu ma ei kasuta retsepte ajakirjadest ja ajalehtedest kuna minu arust on need retseptid väga imelikud - nõutakse lausa müstilised koostisosad, nagu muinasjutuline kuskus, kummaline majoraan või hoopis tundmatu litši - kuidas need päriselus välja näevad? Inimesi meil peres on vähemalt 6, aga juhtub ka rohkem kui külalised saabuvad. Kõik tahavad süüa saada, seepärast ei ole mul huvi tundmatuid koostisosi mööda poode otsida, veeta tunde pliidi ees, et pärast kuulda et keegi ütleb "fiiii" (nagu see oli kord, kui valmistasime emaga kõrvitsa kooki).
Seepärast ma usaldan vaid neid retsepte, mida ise olen maitsnud nt külaskäigus või mida kiidavad minu tuttavad. Tihti juhtuvad sellised retseptid paberitükikesele kirjutatud:Mõned paberikesed on kannatada saanud laste või kasside kätes, eks nemadki võtavad osa toidu valmistamisel Kunagi proovisin ma kirjutada retseptid vihikusse, kuid vihikut ei olnud mul mugav köögis kasutada. Alles hiljuti leidsin enda jaoks suurepärase lahenduse - retseptide kaardid:Need ilusad kaardid on saadaval allalaadimiseks pulmatemaatilises blogis. Neid on võimalik kohe arvutis täita või puhtana välja trükida ja retsepti käsitsi sisse kirjutada. Retseptikaardi ma tavaliselt kinnitan magnetiga külmiku külge ja hea meelega valmistan mõnd maitsva toidu
Lariata posted @ 10:00 - Link - kommentaarid (2)
05 November 2010
(I osa - fotokaamera käsitlemine)

Kuidas pildistada ilusad fotod?
II osa - redigeerimine Photoshopis


Eelmises osas peatusin selle pildi peal:


1. Avan pildi Photoshopis ja alustan...

2. Eelkõige kadreerin pildi ehk lõikan välja vaid see, mis mind huvitab. Selleks ülemisel real Style kõrval valin rippmenüüst Fixed Aspect Ratio ja väärtusteks ma panen Width (laius) 10 ja Height (kõrgus) 10.
See tähendab, et hakkan lõikama pildi ruudukujuliseks, pildi külgede suhe on 10:10. Mulle isiklikult meeldib selline formaat. Kui aga kavatsen pildi ilmutada fotolaboris, siis valin pildi külgede suheks 10:15.

Kui külgede suhe on paika pandud, viin kursori vasaku piltmenüü juurde ja valin punktiirjoonelist ruudukest, mille nimetus on Rectangular Marquee Tool. Seejärel märgin oma fotol mulle sobiv ala.Ülamenüüst valin Image - Crop
ja pilt saab kadreeritud.

3. Nüüd panen paika pildi suurus. Kuna eesmärgiks on pilt avaldada internetis, siis see peaks olema kaalust kerge (näiteks kuni 300kB), et minu blogi külalised ei peaks ilmatult kaua ootama, millal kõik pildid lõpuks nähtavaks ilmuvad.

Abiks on ülamenüüst Image - Image Size

Enamasti piisab, kui pildi pikim külg on 400..600 pikselit. Kuna mu pilt on ruuduline, siis mõlemas reas märgin 600 px ja vajutan OK. Kui aga kavatsen pildi ilmuatada, siis pildi suurust ma ei muuda. Mida kaalukam on pilt ja rohkem piksleid see sisaldab, seda kvaliteetsem on trükk (juhul muidugi, kui pildistamise ajal käed ei värisenud ja pilt ei ole ähmane).4. Kord jõudnud pildi kontrastsuse reguleerimiseni. Selles sammus ma panen paika valgus ja vari.

Valin ülamenüüst Image - Adjustments - Levels
Avatud aknas on näha musta värvi mägi. Vahel on seal kujutatud üks mägi, vahepeal aga terve mägestik. Mõnikord juhtuvad sinna madalad künkad. Need kõrgendikud on vaja piirata. Selleks liigutan vasak ja parem kolmnurk, et need asetseksid mäe jalamil.
Kui aga mägi hõivab enda alla kogu ala, siis järelikult on pildi kontrastsus korras ja see samm võib vahele jätta.5. Mulle ikka veel tundub, et pilt on pisut alavalgustatud.
Siis võtan appi ülamenüüst Image - Adjustments - Curves

Avatud aknas on näha üks diagonaaljoon. Jagan selle mõtteliselt 3-4 osaks. Joone ülemise kolmandiku-neljandiku juures panen punkti ja siis tasapisi nihutan selle punkti üles, samal ajal jälgides, mis toimub minu foto peal. Reegel on, et pigem vähem, kui üleliia palju.6. Et pilt oleks teravam ja kõik pisidetailid hästi nähtavad kasutan ülamenüüst filtri:
Filter - Sharpen - Unsharp Mask
Ka selle funktsiooni kasutan ettevaatlikult, pigem vähe, kui palju.7. Viimane samm - kirjutan pildile viide oma internetkauplusele.
Vasakust piltmenüüst valin nupu tähega "T", seejärel vean hiire oma pildi peale ja märgin ala, kus soovin oma tulevase kirja näha.

Üleval real saab seadistada oma kirja, valin meelepärane:
1. kirjastiil
2. kirja suurus
3. kirja värv
Siis vajutan linnukest "valmis".8. Pildi salvestamine.
Kuna pilt koosneb nüüd kahest kihist (pilt + kiri), siis on vaja need kihid ühendada:
Ülamenüüst valin Layer - Flatten Image

Ja edasi käitun tavaliselt nagu mistahes failiga: File - Save As..
valin kausta, kirjutan faili nimetuse ja valmis!Eriti õnnestunuks fotoks loen selline foto, mida ei ole vaja redigeerida ja piisab ainult suuruse muutmisest. Oleksid kõik fotod sellised, siis saaks palju aega kokku hoida.

Suured tänud kõigile, kes jõudsid selle teksti lõpuni.
Lariata posted @ 19:11 - Link - kommentaarid (7)
04 November 2010
Pidulik komplekt - kaelakee ja kõrvarõngad:Lilleke on 2.5 cm, kasutasin lihvitud tsehhi klaashelmed, Toho seemnehelmed galvanized gold permanent finish* ja Swarovski pärl. Lilleke ripub lihtsal kaelakeel, millele lükkisin sätendavad punased seemnehelmed ja pisut kuldseid sekka. Lihtne karabiinkinnis. Kaelakee pikkus 49 cm + 5 cm pikenduskett.Kõrvarõngad on 5.5 cm pikad, lilled on samuti 2.5 cm nagu kaelakeelgi. Kõrvarõngakonksud - vermeil kuld (hõbe 925 üle kullatud 24k kullaga - sobivad tundliketele kõrvadele).* gold/silver galvanized permanent finish - see tähendab, et kulla- või hõbekiht kantakse klaashelmestele galvaanimeetodiga, see tagab kihi vastupidavust ja kestvust, metallkate ei kooru maha nii kiiresti nagu näiteks tsehhi kuldsetel seemnehelmestel. Mul on --mobiiltelefoni kott-- heegeldatud hõbedaste seemnehelmestega, kasutan seda kotikest aktiivselt ligi 1.5 aastat ja seni pole hõbedane kate veel ära tulnud, nii võin väita, et katsetest on edukalt läbitud
Lariata posted @ 18:05 - Link - kommentaarid (11)
289762 visitors