Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
13 Mai 2012
Peale pirukate-kookide jms küpsetamist mul tihti jäävad kasutamata munavalged. Olen mõnd aega tagasi proovinud esimest korda beseet küpsetada ja see tuli imelihtsalt ja kergelt välja (seni ma ei uskunud, et besee küpsetamine on tõesti nii lihtne).

Seega nüüd jagan ühe lihtsa besee-põhjaga tordi retsepti, mille olen hiljuti proovinud. Tort sai suure hurraaaga ära söödud ja minult küsitakse, millal ma seda veel küpsetan. Niisiis:

1. Vahustada munavalged koos suhkruga tihkeks vahuks, arvestades, et 1 munavalge kohta kulub 50 g suhkrut (mina kasutasin 3 munavalget ja 150 g suhkrut). Nii et kui mikseri tõstate üles, siis jäävad vahule teravad tipud, mis ei lange tagasi.

2. Katta küpsetusplaat küpsetuspaberiga, lusika abil tõsta sellele vahustatud munavalged umbes 1-1.5 cm kihina ja küpsetada ahjus 110 C juures umbes 1.5 tundi.

Seni kuni besee küpseb tegin võikreemi.

3. Ma võtsin 2 erineva suurusega kaussi. Suuremasse valasin 40-45 C sooja vett, teise kausi asetasin vee kohale ja vahustasin selles 1 muna ja 2 supilusikatäit suhkrut seni, kuni munamass paksenes. Jätkates vahustamist tõstsin väiksema kausi veest välja ja vahustasin kuni vaht oli jahtunud toa temperatuurini.

4. Eraldi kausis vahustasin 100 g toa temperatuuril võid. Järk-järgult segasin munasegu või sisse, vahustades keskmisel kiirusel.

5. Tükeldasin 1/2 klaasi kreeka pähkleid.

6. Kui besee põhi oli valmis ning jahtunud, lõikasin ta kaheks pooleks. Ühele poolele määrisin poole kreemist, puistasin pähklid ja katsin besee teise poolega. Peale määrisin ülejäänud kreemi ja puistasin ülejäänud pähklid. Tordi panin külmkappi paariks tunniks. Ja selline see sai:Ilusat Emadepäeva!


Koostisained

besee põhi:
3 munavalget
150 g suhkrut

võikreem:
1 muna
2 sl suhkrut
100 g võid

1/2 klaasi kreekapähklid
Lariata posted @ 13:46 - Link - kommentaarid (1)
09 Mai 2012
Tellimustööna sai valmis nahkkaantega märkmik.Suurus A5, sees jooneline paber ja mõned lehed pruuni värvi, kokku 160 lehte ehk 320 lehekülge. Selline siis range iseloomuga, elegantne must märkmik:Teine märkmik, mis on samuti tellimustööna tehtud, on palju värvilisem. Esialgu tellija soovis märkmiku, mille kaaned oleksid õmmeldud triibulisest kangast. Kahjuks meil oli järgi vaid väike tükk sellist kangast. Siis leppisime kokku, et teeme kaaned "crazy patchwork" tehnikas. Tellijale nii väga meeldinud triibulise kangaosakese lisasime märkmiku allosasse:Märkmiku tagapool:Märkmiku sees on mitmesugune paber - puhas valge paber, jooneline ja ruuduline, mõned värvilised lehed, vanad kaardid ja leheküljed kalendrist, seetõttu märkmiku külg näeb samuti nii värviline välja:Arvake ära, kuhu see sõitis.... ei iial arva ära..

.. see sõitis ..

.. sõitis ..

.. Hongkongi!

Ja siin on tagasiside:
"It's perfect! I like it very much, both the colour and pattern (or combination of fabric pieces) are perfect match to my mind. You are so thoughtful that I could find a strip at the bottom of the journal. Thank you!"
Lariata posted @ 09:42 - Link - kommentaarid (4)
289762 visitors