Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
27 Mai 2010
Kui palju maksab käsitöö?
I osa


-- Sissejuhatus --
Kohe alguses ütlen, et ma pole teab mis suur ettevõtja, kuid olen harjunud alati arvestada oma tulud ja kulud. Nii on lihtsam kokku hoida oma pere eelarve ning väärtustada oma tehtud tööd. Minu kirjutatud tekst ei ole kindel reegel, ma pole leiutanud midagi uut, vaid on kirjeldatud minu isiklik kogemus ja arvamus.

Paljud on minu käest küsinud, et vaataksin nende tehtud töö ja kas välja pandud hind on kõrge selle eseme eest. Ma ei ole müüja, ega kõrgmoe disainer, käsitöö spetsialist ka mitte. Olen tavaline tarbija. Seejuures ma pole veel kordagi vastanud, et hind on liiga kõrge. Kõrget hinda pole olemas. Iga müüja eesmärgiks on oma esemete müük, vastasel juhul ei paneks ta ju neid müüki Iga ostja vaid otsustab, kas temale on ese vajalik ja kas tema on valmis küsitud hinda välja käima. Nii ma võin väita, et eseme müük ei sõltu kõrgest või madalast hinnast. Tähtis on eseme unikaalsus, selle ainulaadsus, praktilisus või iludus või mistahes muu omadus.

On inimesi, kellele võite pakkuda oma kätega tehtud tööd kasvõi tasuta, aga nemad loobuvad. On inimesi, kes ilma hinnapäringuta kohe ostavad teie tehtud esemed ja on väga rõõmsad. Saladus peitub selles, et on vaja leida teie toodangus huvitatud inimesi ja pakkuda oma tööd just neile.

Nii et unustage ära see "õige hind" ja keskenduge loomisele. Iga töö saab tasustatud ja igal müüdaval esemel on oma ostja määratud Taeva poolt, tuleb vaid pakkuda oma töö "õigel ajal ja õiges kohas"


Fotol on tööstusõmblusmasina detailid


-- Teoreetiline pool --
Siiski, kui palju maksab käsitöö? Palju võivad maksta mustriga kootud villased sokid? Heegeldatud kott? Siidimaaliga sall? Puidust mänguasi? Õmmeldud voodikate?...

1. samm
Alustame lihtsast - arvutame esemele kulutatud materjalid ja selle hind. Kui te leidsite materjalid oma kodust, õuest või sorteeritud prügist (nt vanadest T-särkidest saavad valmis head kaltsuvaibad), siis arvestage ligikaudne hind, juhul kui teil tuleb selline materjal kusagilt hulgi otsida.

2. samm.
Aeg ka maksab. Kui palju tunde te kulutasite oma eseme valmistamiseks, selle pildistamiseks ja üles panekuks näiteks DisainiMajja?

3. samm
Autori õigused, oma väljatöötatud skeemid, eseme kordumatus, materjalide kättesaadavus jm tegurid - see kõik mõjutab teie käsitöö müügihinda.


Fotol on minu esimene õmmeldud pehme mänguasi

Kuna postitus sai liiga pikaks, tuleb II osa järgmisel nädalal, kus ma toon konkreetsed arvutused oma tehtud käevõru näidisel. Nagu inglased ütlevad - Stay Tuned!

Teksti II osa asub --siin--
Lariata posted @ 17:10 - Link - kommentaarid (7)
15 Mai 2010
Mul on väike statistika arvutatud enda jaoks. Tekkis huvi, et kui palju ehteid olen teinud ja kuhu need on laiali saadetud ) Pooleteise aasta jooksul olen vastu võtnud tellimusi ja müüsin valmis tööd, kokku 91 ehet. Algaja ettevõtja-isetegija kohta arvan, et see on üsna tubli saavutus, eriti kui arvestada, et ma pole kunagi ennem helmestega ja pärlitega varem kokku puutunud. Enamik minu ehteid leidis uut kodu siin Eestis, 28 aga rändas Venemaale. Suure vahega asuvad kolmandal kohal USA ja Kanada, kes võtsid vastu 6 ehet. Kaks ja kaks on Norras ja Rootsis. Isegi kauges Austraalias on 2 ehet. Viimastel kohtadel on Prantsusmaa ja Saksamaa. Teistega ma ei suutnud veel sõprust leidaJärgmises postituses mõtlen kirjutada rahast ja kuidas arvutada oma käsitööna tehtud esemete hinnad. Kui on huvi, siis tean, et see teema saab kellelgile kasulik olema.
Lariata posted @ 20:46 - Link - kommentaarid (6)
12 Mai 2010
Merevaigutükikesi mul on veel üsna palju järgi. Esitlen nüüd merevaigust kõrvarõngad.

Meekarva merevaigust kõrvarõngad:ja konjaki värvi merevaigust kõrvarõngad:Mõlemad kõrvarõngad on saadaval minu --DisainiMajas-- ) Kõikidele Isetegijast ostjatele on 15% soodustus, kui ostu sooritamisel saadate mulle sõna "Isetegija15".
Lariata posted @ 15:30 - Link - kommentaarid (3)
11 Mai 2010
Lihtne pikk kaelakee ehtsast merevaigust. Üks merevaigu niit, mis on 140 cm pikk.Sellise pika kaelakee puhul on olemas väga suur pluss, nimelt seda saab kanda erinevat moodi ja seega iga päev on uus kaelaehe. Näiteks,
* niisama pikalt, üks tiir ümber kaela,
* võib kanda kaks tiiru ümber kaela,
* võib teha sõlm...
ja ma tean veel kaks moodust pika kaelakee kandmiseks )) Kui lasta fantaasial lennata, igaüks leiab veel huvitavaid kandmisviise. Spetsiifikast: merevaigu tükid on suuruses 4-8 mm, konjaki värvi, kogutud tugevale armeeritud niidile Dandyline. See kaelakee on juba leidnud uue omaniku, aga võin ju veel merevaigu tükid kokku panna.
Lariata posted @ 10:35 - Link - kommentaarid (3)
289759 visitors