Lariata's handmade
Lariata's handmade
Handmade are coming here, enamasti helmed ja heegeldamised :)
31 Mai 2009
Sel pühapäevasel päeval..
.. täiesti ootamatult sain imeilusa foto --be_main-- käest. Ta näeb sellel väga kaunis:

Aga mis veel tähtis minule, be_main kannab seda --violetse komplekti--, mida olen teinud, ja talle see väga meeldib Olen alati rõõmus, kui saan tagasisided (sealhulgas ka kriitikat), see on innustav tõuke teha veel rohkem ja veelgi ilusamaid asju
Lariata posted @ 17:58 - Link - kommentaarid (4)
24 Mai 2009
Aias õitsevad kõikvõimalikud lilled, eriti palju on võilille. Nii et olen inspireeritud kollase värvi osas Tegin kohe mitu järjehoidjat, aga lemmikuks sai see:
Lariata posted @ 10:21 - Link - kommentaarid (5)
14 Mai 2009
Eelmise postituse poekotid on mul käes ja elus on nad veelgi ilusamad =) Kustutan nüüd oma võlad. Tegin komplekti, mis sobib kanda iga päev. Esiteks on kõrvarõngad, mitte nii stiilsed nagu olid tehtud konkursile, kuid be_maini lemmik värvis:

Teiseks on ripats. Hiigelsuur! See on minu esimene pallike, mis on nii suur, tervelt 2.5 cm diameetris!

Ja komplekt tervikuna:

Kasutasin seemnehelmeid, hõbedatud keti ja muud pisividinad. Be_main jäi väga rahule, mis on kõige tähtsam selle komplekti tegemise juures
Lariata posted @ 14:31 - Link - kommentaarid (15)
10 Mai 2009
Ma pean seda näitama! See on imeline töö! Üks vahva käsitöölane-kunstnik tegi mulle isiklikult vahva poekoti! Arvake, kes on pildil ) Muidugi, see on kass, minu lemmik loom, kellele hullult meeldivad helmed, pärlid ja kivid! Miks on tal nii suured silmad? Aga ta on ju helmeste paradiisis!


Selleks, et ma liiga ei uhkeldaks, saab minu tütar ka koti. Ainult et temal on Lotte:


Jah, et ma nüüd sellele toredale kunstnikule võlgu ei jääks, pean valmistama ka midagi ilusat. Kui aga keegi soovib veel ilusaid pilte vaadata, siin on ta blogi: --be_main--.
Lariata posted @ 16:35 - Link - kommentaarid (3)
09 Mai 2009
Kallid käsitöösõltlased ja lihtsalt lugejad! Tänan Teid soojade, ilusate, nii kritiseerivate kui ka positiivsete sõnumite eest! Isetegijate sõbralik keskkond annab hullult inspiratsiooni ja tõukab uute põnevate asjade loomisele! Ma olen väga tänulik Soovin kaunist ja säravat Emadepäeva kõigile!

Pean veel tänada Natali --Aqvatali--, kes valmistas mulle Fimost sellise kauni helme:

Kaua mõtlemata lisasin hõbedatud keti, paar oma tehtud helme ja tillukesed roosad klaashelmed. Jätan selle kaunistuse endale, muidu olen nagu kingsepp ilma kingadeta ))) Leidsin keldrist purgikest värvi, silt uhkelt teatas, et värv sobib "keraamikale, metallile ja muudele pindadele". Lahustasin selle lakibensiiniga ja värvisin kive. Imelikul kombel värv oli samas toonis nagu ehtegi. Nii et pildistasin neid koos:
Lariata posted @ 07:24 - Link - kommentaarid (7)
07 Mai 2009
Aprillikuu konkursi "Kõrvarõngad" --tulemused-- on nüüd avaldatud. Mina sain teise koha! Wohooo! Olen väga rõõmus!

Peamiseks tingimuseks oli rõngaste kasutamine, neid ma ostsin HH-st. Galvaniseeritud hõbedastest Toho seemnehelmestest tegin helmed, mida riputasin kõrvarõngaste keskele. Rõngastele lükkasin metallhelmeid ja klaasist pärlhelmeid. Kui mu ema nägi neid valmiskujul, kohe armus nendesse ja nimetuseks sai "Hetk" Hispaania keeles Le Instante. Tantsivad kõrvarõngad, stiilsed, kerged ja kordumatud:


Minge kindlasti ja vaadake --teised tööd--, seal on, millest inspireeruda

ps. Maikuu teemaks on "Sõrmused". Oodatakse fotod suurusega 600x600 või 400x600 px. Ühel fotol sõrmus suurel plaanil kas heledal või tumedal taustal, teisel fotol sõrmus oma käel või näpu peal. Kasutada võib kõike: seemnehelmed, pärlid, klaashelmed, kristallid vms. Skeemid, õpetused ja täiendav info --siin--. Tähtaeg 01.06.2009, aleko@pisem.net, meili pelkirjas: 12 ģåń˙öåā. Ģąé. "Töö nimetus".
Mida rohkem osalejaid, seda huvitavam ja inspireerivam on konkurss!
Lariata posted @ 10:03 - Link - kommentaarid (9)
02 Mai 2009
Pompon bead. Fringe bead. Beaded bead.
Kuidas ma teen oma pallikesed? Natuke pusimist ja ongi valmis!
Hehee, see oli nali Kunagi, kui mu tita saab pisut suuremaks ja me ei ela viiekesi 25 ruutmeetri pinnal (oh, tundub, nagu remont ei lõpe kunagi) teen kindlasti õpetust koos piltidega. Praegu võin vaid juhatada viidetega interneti teiste kohtadele.

1. samm. Kõigepealt valmistame sellise helme:

See on tehtud peyote e. mosaiigi tehnikas. Samm-sammult õpetus leidub --siin--. Vene keeles, aga kes vähegi oskab peyote tehnikat saab ka piltide järgi aru. Oma seemnehelmeste pusimised alustasin just sellest õpetusest. Kes teab, võib olla ma oleksin praegu heegeldamise või kokamise hull, kui ma poleks seda lehekülge kohanud
Oma helme valmistamiseks ma kasutan 8-10 mm suurust puuhelmest, mille ümber valmistan siis seemnehelmestest "riietust". Seemnehelmed on kas jaapani Toho suurusega 11/o või tsehhi suurusega 9/o. Kõige parem on muidugi helmeste niit Nymo. Eestis on raske seda leida ning võib kasutada ka tavalist õmblusmasina niiti, kuid see peab olema kindlasti polüester- või nailonniit (puuvillane ei sobi).

2. samm. Kõik on lihtne - selles sammus ma kasutan peenikest tamiili, 0.20 mm. Kivikesed võivad olla ükskõik millised, suurusega 5-12 mm. Alustan sealt, kus on pildil nõela aas. Võtan umbes 1.30 m pikkust tamiili, kinnitan ühe otsa helmestatud helme külge. Minu nõel tuleb välja ühest "riietuse" seemnehelmest, kogun nõelale 4 seemnehelmest, 1 kivike, 1 seemnehelmes ja viin nõela tagasi kivikese ja 4 seemnehelmestesse. Pildil on näha 5 hele-lilla seemnehelmest ja 1 tume.

Õmblen saadud pulgakese "riietuse" järgmise seemnehelmesse. Siis kogun nõelale jälle ports seemnehelmeid ja kivikese ja õmblen ta järgmisesse seemnehelmesse. Nii me õmbleme siis pulgakesed terve helme ulatuses.


Kui te õmblete vaid seemnehelmetega, siis saate sellist pomponi:

Pilte ja teksti võtsin blogist: --Businka_Lisa--

Oma esimeses katsetuses ma kasutasin merevaigu ja sain sellise meepallikese:


Edu ja jaksu! Kui teil saab midagi valmis, näidake mulle ka

UPD: korrigeerisin natuke oma blogi. Nüüd klikates pildile avaneb see suuremana
Selles postituses mitte, kuna õpetuse pildid ei ole minu omad.
Lariata posted @ 09:11 - Link - kommentaarid (6)
01 Mai 2009
Tulid ilusad ilmad ja me jalutasime õues 3-4 tundi järjest iga päev. Siis jäi poja haigeks angiini. Arvan, et hambad tulevad, seetõttu oli ta immuunsus pisut nõrgem. Tavaliselt jooksev-roniv-roomav-hüplev poiss jäi liikumatult voodisse lebama, õhkev kõrgest palavikust. See oli küll hirmus päev ja hirm tuli peale, kui vaatasin ta liikumatu keha, mitte ükski liigutust käega ega viipet näpuga. Nii ma kutsusin kiirabi. Nad tulid kiiresti kohale, võtsid ta riidest lahti, määrisid üleni viinaga ja andsid paratsetamooli. Tund aega hiljem poiss sai õhtusöögi ja hommikuks oli täitsa tavaline laps. Sel ajal ei istunud mul käsitöö üldse. Nüüdseks on haigus taandunud, me uuesti jalutame õues ja isegi käisime Kuusalu Laadal. Sealt ma ostsin ehtsa taluvõid, sõiri ja nahast toasussid. Tore päev oli =)
Üks pisike asi sai ikkagi valmis ka. See on ripats jaspisest:

Need kirjud kivikesed on kõigest 5-8 mm, kõik on erineva kujuga ja värvikombinatsiooniga. Panin neid kokku üheks palliks, mis on 3 cm suurune. Seda on tore vaadata, sest ta on erinev igast küljest (kui keral on üldse küljed )
Lariata posted @ 15:43 - Link - kommentaarid (10)
289762 visitors